Yaznn Yayn Tarihi:
30/08/2017-18:46
襤kinci Ligdeki Ankara tak覺mlar覺

Spor Toto 2.Ligde kar覺lamalar geçtiimiz hafta sonu oynanan maçlarla balad覺. Spor Toto 2.Ligde 4 tak覺m Bakenti  ligde temsil edecek.

2.L襤G KIRMIZI GRUP

Bu grupta yer alan 2 Bakent ekibi de haftay覺 galibiyetle kapatt覺. Etimesgut Belediyespor k覺smi olarak yenilenen Kemal Atatürk Stad覺’nda oynad覺覺 maçta Eyüpspor’u 3-1 yendi. Goller Yaar Çetin, Eser Yayla ve Fatih Solmaz’dan geldi.

Maçtan sonra konuan tak覺m覺n teknik direktörü Hayati Soyda: “Hedef tak覺m覺 olmak istiyoruz” dedi.

Hayati Soyda, “Ligin ilk haftas覺nda Eyüpspor’a kar覺 oynad覺k. Rakibin transfer yasa覺 olmas覺na ramen geçen seneki ideal 11 ile bizim kar覺m覺za ç覺kt覺. 襤yi bir tak覺m olduklar覺n覺 biliyorduk. Biz de, lige iyi balaman覺n önemini konutuk. Genel anlamda da iyi bir görüntü çizdik. Çok gol pozisyona girdik ama bitirici hareketlerde baar覺l覺 olamad覺k. 1-1 olduktan sonra ikinci yar覺da daha derli toplu oynay覺p maç覺 kazand覺k. Galibiyet ald覺覺m覺z için çok mutluyuz” dedi.

 

Grupta yer alan dier Bakent ekibi Keçiörengücü’de Buca deplasman覺ndan 3 puanla döndü. Maçta 1-0 geriye düen mor-beyazl覺lar 8 dakika içinde bulduu 3 golle 3-1 öne geçti. Sahadan da 3-2 galip ayr覺ld覺. Keçiörengücü’nün golleri T襤Y’den al覺nan genç y覺ld覺z oyuncu 襤lyas Kubilay, Ahmet Güven ve R覺dvan Koçak’tan geldi.

Grupta M襤Y’i deplasmanda 7-0 yenen Amedspor liderlie yükseldi.

BEYAZ GRUP

K覺rm覺z覺 Grubun aksine Beyaz Grupta yer alan 2 Bakentli de haftay覺 puans覺z kapatt覺.

Bu sezon kadrosuna kat覺覺 fla isimlerle ön plana ç覺kan Bugsaspor haftay覺 puans覺z kapatt覺. K覺rklareli deplasman覺na giden Bugsaspor, tecrübeli oyuncu 襤skender Al覺n’覺n att覺覺 golle 1-0 öne geçtii maç覺 kaybetti. Bugsa’覺n son golü 90.dakikada yemesi ilk haftay覺 dramatik bir yenilgi ile kapatmas覺na neden oldu. Ancak kadrosunda bulunan Cenk Kaplan, Cebrayil Karayel, Kerem eras, Y覺ld覺ray Koçal, 襤skender Al覺n, Harun Ayd覺n, Ömer Bozan, Burak Karaduman gibi tecrübeli oyuncularla bu sezon bakent ekibi çok ses getirecek gibi duruyor.

Bu grupta yer alan dier Bakentli Hacettepe ise talihsiz bir lig balang覺c覺 yaad覺. Fethiye deplasman覺na ç覺kan Hacettepe 76.dakikada gelen Emrullah’覺n golüne engel olamad覺 sahadan puans覺z ayr覺ld覺.

Hacettepe teknik direktörü Mustafa Kaplan, kaybettikleri Fethiyespor maç覺 ile ilgili deerlendirmede, "Fethiyespor kar覺s覺nda istediimiz oyunu sahaya yans覺tt覺覺m覺z覺 söyleyebilirim. Maç覺n hakimi batan sona bizdik. Bir çok pozisyon bulduk. Girdiimiz gol pozisyonlar覺ndaki anss覺zl覺覺m覺z nedeniyle bunlar覺 deerlendiremedik. Rakibimiz ise kalemizde iki kez etkili oldu, bunlardan birini gole çevirdi.

Puan ya da puanlarla dönebilecekken elimiz bo dönmek bizi üzdü. Oyuncular覺m覺 kutluyorum. Ayr覺ca maç覺n hakemleri de son derece iyi bir maç yönetti. Onlar覺 da kutlamak istiyorum yönetimlerinden dolay覺. Oynad覺覺m覺z oyun ve tak覺m覺m覺z覺n durumu bizi ilerisi için ümitlendirdi. Gelecek hafta ilk iç saha maç覺m覺zda galip gelerek bunu telafi etmek istiyoruz." dedi...

Grupta ilk haftay覺 Altay lider tamamlad覺.

DEERLEND襤RME: ORHAN SAL

Sporanki diyor ki...