Yaznn Yayn Tarihi:
08/11/2018-09:44
Hedef b羹y羹t羹ls羹n m羹?

Hedef büyütülsün mü?

Ankaragücü, Süper Ligi'n 11. Haftas覺nda evinde oynad覺覺 Kayserispor maç覺n覺 3-1 kazanarak puan cetvelinde 5. S覺raya yerleti. 4. S覺radaki Kas覺mpaa ile ayn覺 puandalar. Averaj覺 daha iyi olsa Ankaragücü 4. Olacakt覺. Liderle aras覺nda 5 puan fark var ki bu 3 puanl覺k bu ligde hiçbir ey deil.

Beyler uyan覺n art覺k. Bu tak覺mda i var diyordum. Ligi ilk 5 içerisinde bitirir diyordum. Yani d覺ar覺dan biri gelse puan cetveline baksa, ampiyonlua oynayan tak覺mlar覺 say desek, Ankaragücü’nü de sayacak.

Yani iin özeti, Ankaragücü ampiyonlua oynuyor. Gerçek golcüsü olmadan ampiyonlua oynuyor. Güzel bir duygu deil mi?

Bu tak覺m, gitti Fenerbahçe’yi sahas覺nda evire-çevire yendi ama 3 büyüklerden bakas覺n覺 görmeyen bas覺nda zerre kadar yer almad覺.

Her futbolcusu haftalar geçtikçe üzerine koyarak oynuyor. Brice Dja Djedje, Biofuma , Ricardo Faty, Alessio Cerci. Her hafta daha iyi oynuyorlar. Hepsinden önemlisi müthi bir tak覺m ruhu var ve her maçta stadyumu dolduran, itici güç taraftarlar覺 var.

Ayr覺ca, tarihinin en iyi yönetimine sahip ve Cavcav gibi bir "Efsane Bakan" olma yolunda emin ad覺mlarla ilerleyen Mehmet Yiiner gibi bir bakanlar覺 var. Att覺klar覺 her ad覺m覺 dikkatlice at覺yorlar ve önlerine konulan engelleri bir bir temizleyerek ilerliyorlar.

unu herkes bilsin ki “VAR” geldi 3 büyük denilen -asl覺nda parasal anlamda büyük olan- tak覺mlar覺n boyal覺 yüzleri ortaya ç覺kt覺. Hakemler de art覺k onlar覺 koruyam覺yor.

Bu yüzden diyorum ki; Önüne ç覺kacak engellere ramen, hedef niye büyük olmas覺n?

Engel dedimde, akl覺ma geldi. Türk futbolunda al覺nan saçma sapan kararlardan bir tanesi daha al覺nd覺 ve Ankaragücü’nün bu hafta oynayaca覺 Atiker Konyaspor maç覺nda Ankaragücü taraftarlar覺n覺n tribüne al覺nmamas覺 karar覺 verildi.

Her ne kadar bu karar覺 “襤l Spor Güvenlik Kurulu” al覺yorsa da, talimat覺n baka yerlerden geldii yönünde kuku yok. Neden al覺nd覺覺 belli olmayan saçma sapan bir karar.

Konuyla ilgili yap覺lan aç覺klamada, "10 Kas覺m Cumartesi günü Konya’da oynanacak olan Atiker Konyaspor-Ankaragücü müsabakas覺na misafir tak覺m seyircisinin al覺nmamas覺, 30 Kas覺m Cuma günü oynanacak Atiker Konyaspor-Alanyaspor müsabakas覺nda, misafir tak覺m seyirci tribününe Alanyaspor Passolig kart覺 olmayan futbolseverlerin al覺nmamas覺na karar verilmitir" denildi.

Burada dikkat ettiyseniz! 30 Kas覺m’da oynanacak maçta da, misafir tak覺m seyirci tribününe Alanyaspor Passolig kart覺 olmayan futbolseverlerin al覺nmamas覺 yönünde saçma sapan  bir karar var.

Niye? Bir aç覺klama yok. Beyler, beyefendiler öyle istemiler.Yani keyifleri öyle istemi.

Diyelim ki benim Antalyaspor passolig kart覺m var ve Atiker Konyaspor-Alanyaspor maç覺n覺 Alanyaspor taraftarlar覺 aras覺nda izlemek istiyorum, beyler-beyefendiler olmaz diyor.

Niye? Çünkü, beyler ve beyefendilerin keyfi öyle istiyor.

Bu kararlar覺 alan kurulun ad覺 “襤l Spor Güvenlik Kurulu”. “Sporda iddet ve Düzensizliin Önlenmesine Dair Kanun” ile kurulmu bir kurul. Kanun’da bu kurulun kimlerden oluaca覺 belirtilmi. Vali veya görevlendirecei vali yard覺mc覺s覺n覺n bakanl覺覺nda, belediye bakanl覺覺, il jandarma komutanl覺覺, il emniyet müdürlüü, gençlik ve spor il müdürlüü, il sal覺k müdürlüü, il milli eitim müdürlüü, ilgili federasyon ve amatör spor kulüpleri konfederasyon temsilcileri, vali taraf覺ndan belirlenecek bir hukukçu ile farkl覺 spor kulüplerine mensup taraftardan sorumlu kulüp temsilcisi olan en az iki yönetici ve gerekli görüldüünde davet edilecek bas覺n kurulular覺n覺n ve ilgili kamu kurulular覺n覺n temsilcilerinden oluuyor.

Dikkat ederseniz, bir ilde güvenlii salayacak veya salamakla sorumlu zat-覺 muhteremlerin hepsi bu kurulda.

Ancak bunlar ne yap覺yor? “Okullar olmasayd覺 milli eitimi ne güzel idare ederdim” diyen Milli Eitim Bakan覺 gibi olay覺 kökünden hallediyorlar ve “Misafir tak覺m taraftar覺 maça gelmesin” karar覺n覺 al覺p kestirip at覺yorlar.

Kesin çözüm!

Sizlere de yaz覺klar olsun. Sizleri o makamlara lay覺k görüp getirenlere de yaz覺klar olsun. 

BARICAN 襤REK 

Bar覺can 襤rek