Yaznn Yayn Tarihi:
14/05/2018-14:45
Gen癟lerbirlii'nde Arda akmak'la deiim zaman覺 !

Gençlerbirlii, Kas覺mpaa’ya 3-1 malup olarak 29 y覺l aral覺ks覺z olarak oynad覺覺 Spor Toto Süper Lige veda etti.

Yeni sezonda Gençlerbirlii Süper Lig’de olmayacak. K覺rm覺z覺-siyahl覺lar覺 uzun y覺llar sonra 1.Ligde izleyeceiz.

Uzun zamand覺r beklediimiz Ankaragücü – Gençlerbirlii derbilerine bir süre daha hasret kalaca覺z. Maalesef Ankaragücü zoru baar覺p Süper Lige ç覺karken, Gençlerbirlii’nde zoru baararak bu imkanlar覺na ramen Süper Ligden dütü.

Baz覺 tecrübeleri olan biri olarak birkaç eyi yazmak istiyorum. Futbolda dümek zordur. Hem de çok zordur. 2 sene üst üste küme düen Ankaragücü ile biz bu aamalardan geçtik. Dütüün zaman kendini bir bolukta hissedersin. Sanki tak覺m覺n futbol piyasas覺ndan silinmi gibi olursun.

Oysa medeni olarak evlenip, yasayla boanmak ne kadar doalsa futbolun içinde küme dümeyi de doal kar覺lamak gerekli.

Ancak burada kimsenin kabul edemedii ve hepimizin zoruna giden ey, bu düüün göz göre göre gelmesi. Bakan覺n ii bilmemesiyle, tak覺m覺 teslim ettii Ümit Özat’覺n ahsi fantezileri ile tak覺m覺 küme düürmesi. Bu konuda zaten süreci yak覺ndan takip edenler gayet iyi biliyor. Cumhuriyet’le ya覺t Gençlerbirlii’nin nas覺l ad覺m ad覺m bataa sapland覺覺n覺n sorumlular覺 ortada.

Efsane Bakan 襤lhan Cavcav’覺n ad覺n覺n verildii sezonda Gençlerbirlii’nin düürülmesi tam anlam覺yla bir skandal !

Ancak olan oldu. Art覺k yenilenme zaman覺.

Gençlerbirlii camias覺n覺n art覺k bu saatten sonra kendini yenilemek ve yeniden dirilmek için harekete geçmelidir.

Böyle durumlarda net olunmal覺, tehisi koyup zaman kaybetmeden derhal harekete geçilmelidir.

Lig biter hoca gider.  Bakan son yapt覺覺 aç覺klamada kulübü b覺rakmayaca覺n覺n sinyalini verdi. Kongrede aday olur mu bilemem. Ama mümkünse aday filan olmadan direkt olarak çekilsin ve kulübü b覺raks覺n.

Gençlerbirlii Bakanl覺覺 için u güne kadar tek aday Arda Çakmak. Çakmak vizyonlu, hedefli ve gençliiyle dinamik bir bakan aday覺 profili çiziyor.

Kongrede sahneye ç覺kacak ve seçime girecek. Bana göre Gençlerbirlii camias覺n覺n önünde sadece bir yol var. Kongreden ç覺kacak sonuca elbette sayg覺l覺y覺z. Ama herkes deiimden yana oy kullanmal覺 ve Çakmak’la yeniden yap覺lanmaya gidilmeli. Alt yap覺, taraftar, stadyum konusunda yol al覺nmal覺. Gençlerbirlii kültürü, özü, ruhu yeniden yakalanmal覺. Antalya maç覺ndaki oyuncular aras覺ndaki çirkin görüntüleri oluturanlar tak覺mdan derhal uzaklat覺r覺lmal覺.

Yeni bakan, yeni hoca, yeni oyuncular ve yeni hedeflerle tekrar Süper Lig Gençlerbirlii’ne kavuur.

Taraftar umutsuz olmas覺n, yand覺k, bittik demesin. Bunlar sahalar覺m覺zda olmamas覺 gereken, ama olabilecek eyler. Umutlar kaybedilmesin. Daha kenetlenerek güçlü bir Gençlerbirlii için yeniden bulumak üzere…

ORHAN SAL 

Sporanki diyor ki...