Yaznn Yayn Tarihi:
16/04/2018-09:25
Her eye ramen bu i olacak !

Ümraniye-Ankaragücü ve Gaziehir-Alt覺nordu maçlar覺n覺n normal süreleri bittiinde Süper Ligi avucumuzun içine alm覺t覺k. Ankaragücü öndeydi, bu haftadaki rakip Gaziehir ise berabereydi. Ankaragücü, Ümraniye’yi geçecek, kalan 3 maçtaki en zorlu rakip Gaziehir’de Bakent’e ilk 2 iddias覺n覺 kaybetmi halde gelecekti.

Ama olmad覺 2 maç覺n uzatma dakikalar覺nda gelen 2 gol “imdilik” hayallerimizi erteledi.

襤stanbul Ümraniye Belediye Stad覺’nda baka iler girdi devreye.  Önce Bar覺 imek ç覺kt覺 sahneye. öyle hafif iddetli bir iteklemenin ard覺ndan Putsila’y覺 oyundan att覺.

Peki Bar覺 imek her yönettii maçta bu tür itmeye hemen k覺rm覺z覺 kart gösterdi mi?

Ne vard覺 bu harekette?

Normal artlarda kart bile gösterilmeyecek bir pozisyondu. Ama hakem oraya sanki kurulu gelmi. Tabii Putsila önemli oyuncu, son haftalarda golleri de dizmeye balad覺. Durdurmak laz覺md覺 onu. Ve durduruldu.

Sonra ilk yar覺ya 3, ikinci yar覺ya 7 dakika uzatma verdi. Toplam 10 dakika. Peki Türkiye’de hangi maçta bu kadar uzatma veriliyor?

Buna hakk覺n yok Bar覺 imek! Bir tak覺m覺n kaderiyle bu kadar oynamamal覺s覺n. Sen hakemsin, adalet da覺tmal覺s覺n.

Bu k覺rm覺z覺y覺 Süper Ligdeki 襤stanbul tak覺mlar覺na versin de görelim. Veremez! Çünkü yerler onu…

Oysa 22 dakikal覺k bir periyotta müthi bir Ankaragücü vard覺 sahada. Top çeviren, top yapan, oyunu yönlendiren Ankaragücü’ydü. Rakip Ankaragücü’nün isminden korkmutu. Adeta 2 pas覺 bile yapamayacak kadar acizdi. Zaten 襤smail Kartal bu tip maçlar覺 acayip seviyor. Rakibi çok güzel kitliyor. Tak覺mda zaten 90 dakika savat覺.

Ama burada bir el devreye girdi ve Ankaragücü’nü durdurdu.

u bir gerçek ki Ankaragücü bu ligin Real Madrid’idir. Bu ligde Ankaragücü ile kim kar覺lasa aslan kesiliyor, kaplan kesiliyor. 襤te daha 2 hafta önce Denizli’de gördük. Ankaragücü gelince tüm ehri seferber edenler, Çaykur Rizespor gelince bo tribünler önünde adeta haz覺rl覺k maç覺 oynad覺lar ve 90 dakikay覺 erittiler. 

Ümraniye Belediye Stad覺’n覺n zemini güzel ama ortam kötü. Küfür, hakaret her ey var. Yer 襤stanbul, ama zihniyet tara. Özellikle 襤brahim Akda! K覺rm覺z覺 kart için tahrik ettiin adama, birde gidip satamak ne i? 襤brahim Akda, gözünün önünde yard覺mc覺 hakeme ba覺r覺p ça覺r覺rken müdehale etmeyen hakem Putsila itekleyince yap覺t覺r覺yor kart覺.

Bak覺n bu i art覺k kabak tad覺 vermeye balad覺. Gerçekten çok s覺kt覺lar. Yapt覺klar覺 her i ofsayt! Maç planlamalar覺ndan, hakem atamalar覺na kadar her ey, ama her ey art niyetli.

Yaz覺k bu tak覺ma. Yap覺lan eziyet resmen.

Oysa bu tak覺m覺n kazand覺覺 56 puanda helal puan. Bu  tak覺m en zor atlarda büyük bir var olma sava覺 veriyor. Sadece onurlu bir mücadele veriyor.

Ve 3 hafta kala verecekte.

Öncelikle bu hafta Gaziehir maç覺 firesiz atlat覺lmal覺. Çünkü Ümraniye-Çaykur Rizespor maç覺 her sonuca aç覺k. Çaykur Rizespor, Ümraniyespor’a yenilirse son haftaya rahat giremez. Stres yaarlar. O yüzden 襤stanbul’da mutlaka puan almalar覺 laz覺m. Alacak güçleri de var zaten.

Art覺 son hafta Ümraniyespor’la evinde oynayacak olan Samsunspor düme potas覺nda kal覺rsa Ümraniyespor’un ii Samsun’da çok zor. O zaman devreye baka eyler girer.

Ama önce bizim Gaziehir’i yenmemiz laz覺m. Devam覺nda mutlaka tak覺lacaklar olacak.

Birde Pazar günü oynanacak Ankaragücü-Gaziehir, Bal覺kesir Baltok-Ümraniyespor ve Çaykur Rizespor-Giresunspor maçlar覺 mutlaka ayn覺 saatte oynanmal覺d覺r. Bu konuda Ankaragücü yönetiminin derhal giriimde bulunmas覺 gerekli.

ORHAN SAL

Orhan Sal