Haberin Yayn Tarihi:
09/10/2018-10:38
Eryaman Stad覺'nda bakanl覺ktan yeni hamle !

Söüt 襤naat, aylard覺r sürüncemede kalan Eryaman Stad覺 inaat覺n覺 tamamlamak için piyango gibi bir sözleme imzalamaya haz覺rlan覺yor.

Viralspor’un ald覺覺 bilgiye göre, Melih Gökçek döneminde rezidans ve AVM arsas覺 kar覺l覺覺nda 17 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stad覺’n覺 yapmak için Ankara Büyükehir Belediyesi ile sözleme imzalayan Söüt 襤naat, stat kapasitesinin 22 bine ç覺kar覺lmas覺 ve UEFA kriterleri nedeniyle projede revizyonlar yap覺lmas覺 üzerine fark istemeye balam覺t覺.

Mustafa Tuna’n覺n bakan olmas覺n覺n ard覺ndan Büyükehir Belediyesi, sözlemenin arsa kar覺l覺覺 yap覺ld覺覺n覺 belirterek fark ödemeye yanamamas覺 üzerine de Söüt 襤naat, ii yavalatm覺, sezon öncesi aç覺lmas覺 planlanan Eryaman Stad覺’n覺n aç覺l覺 tarihi sürekli ertelenmiti.

Gençlik ve Spor Bakan覺 Muharrem Kasapolu’nun bizzat yerinde inceleme yaparak Eylül 2018 sonunda stad覺n aç覺laca覺n覺 bildirmesine kar覺n, Söüt 襤naat isteinde direnmi, Bakan’覺n talimat覺na ramen geçen sürede inaat tamamlanamam覺t覺.

Yaklaan yerel seçimler öncesi Ankaragücü taraftar覺n覺n bask覺s覺ndan çekinen Gençlik ve Spor Bakanl覺覺, daha önce iletmesini ald覺覺 Eryaman Stad覺’n覺n inaat iini de Büyükehir Belediyesi’nden devralma karar覺 ald覺.

Söüt 襤naat ile masaya oturan bakanl覺k bürokratlar覺, yeni sözleme için çal覺malara balad覺lar.

Söüt 襤naat’覺n 17 bin kiilik stad覺n 22 bin kiiye ç覺kar覺lmas覺, bata çat覺 sistemi olmak üzere projede yap覺lan deiiklikler için 50 milyon liral覺k fazla i yapt覺覺n覺 bildirdii, döviz kurlar覺ndaki art覺覺 da gerekçe göstererek 70-80 milyon liral覺k bir faturay覺 Bakanl覺a sunduu örenildi.

Bakanl覺k ile Söüt 襤naat aras覺nda görümelerin sürdüü, firman覺n istedii paray覺 küçük kesintilerle alaca覺 örenildi.

 STAT 襤K襤NC襤 YARIYA HAZIR OLACAK

V襤RALSPOR’un görütüü Bakanl覺k yetkilileri, sözleme hemen imzalansa da stat inaat覺n覺n büyük ihtimalle sezonun ikinci yar覺s覺na haz覺r olabileceini bildirdiler.

Osmanl覺 Stad覺’n覺n zemininin k覺 döneminde 3 tak覺m覺 kesinlikle kald覺ramayaca覺n覺n alt覺n覺 çizen yetkililer, “K覺 sezonunda maçlar Osmanl覺 Stad覺’nda oynan覺rsa zemin çok bozulur. Futbol Federasyonu da bu statta maç yap覺lmas覺na izin vermez.  Bu yüzden Eryaman Stad覺, mutlaka ikinci yar覺ya haz覺r hale getirilecek. Eryaman Stad覺’nda inaat, sözleme imzalan覺r imzalanmaz h覺zlan覺r. Sezonun 2. yar覺s覺nda da Ankaragücü ve Gençlerbirlii maçlar覺n覺 bu statta oynarlar” dediler.

Haber: Viralspor 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/61990-Eryaman_Stadinda_bakanliktan_yeni_hamle_.html