Haberin Yayřn Tarihi:
10/08/2018-19:15
Arif ├ľlmez: "Yeni bir sistem olu┼čturmaya ├žabal─▒yoruzÔÇŁ

Gençlerbirli─či Ba┼čkanvekili Arif Ölmez, ─░lhan Cavcav’─▒n isminin verildi─či sezonda, duayen Ba┼čkan─▒nn miras─▒na sahip ç─▒kamad─▒klar─▒n─▒ söyledi.

Spor Kulisi program─▒nda U─čur Tenekecio─člu ve Tayfun Özsoy’un sorular─▒n─▒ yan─▒tlayan Ölmez, “Yanl─▒┼č yapt─▒k. Hocam─▒z─▒n söyledikleri ile bizim belirledi─čimiz futbolcular─▒ transfer ettik. Ancak, aralar─▒nda uyum sa─člayamad─▒k. Bu sonuçta, en alttan, en üste herkesin sorumlulu─ču var, en çok da bizim. ─░cra kurulunun bir üyesi olarak, sonuçta benim suçum yok diyebilir miyim?” dedi.

Bengü Türk Televizyonunda yay─▒nlanan programa kat─▒lan Gençlerbirli─či Ba┼čkanvekili Arif Ölmez, “─░lhan Cavcav’─▒n kasas─▒n─▒ bo┼čaltt─▒n─▒z m─▒?” sorusuna net olarak, “Hay─▒r, bo┼čaltmad─▒k” kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ verdi.

Ölmez, “Kulüpler sezon ba┼č─▒nda bütçelerini Futbol federasyonundan gelecek garanti paralar─▒ da hesaplayarak yaparlar. Ba┼člang─▒ç paras─▒ 28 milyon 500 bin lira, ayr─▒ca al─▒nacak galibiyetlerden gelecek paralar var. Galibiyet ba┼č─▒na 2 milyon 200 bin lira, beraberlikte yar─▒s─▒ kadar. Biz de geçen sezon bütçe yaparken, 45-50 puan hesaplad─▒k. Ancak, bunun çok gerisinde kald─▒k. Puan kay─▒plar─▒n─▒n çok oldu─ču dönemlerde fazladan primler ödedik. Bunlar, bütçe aç─▒─č─▒na neden oldu. Ligden dü┼čtük. Ancak, elimizde iyi oyuncular kald─▒. Sonuç olarak, iddia edildi─či gibi kasam─▒z bo┼čalmad─▒. Param─▒z da var” dedi.

Tüm ─▒srarlara kar┼č─▒n May─▒s ay─▒nda genel kurul yapmama nedenlerini anlatan Ölmez, “Geçen sezon Galatasaray maç─▒n─▒ kazand─▒─č─▒m─▒zda 30 puana ula┼čt─▒k. Kalan alt─▒ maçta 10 puan almam─▒z gerekiyordu. Sonra gördük ki, 7 puan da yetermi┼č. O dönemde genel kurul da yakla┼čt─▒. Ancak, biz tak─▒m─▒n ligde kalmas─▒na konsantre olduk. Bu a┼čamada Genel Kurul yapmay─▒ dü┼čünemedik. Ligden dü┼čtükten sonra, genel kurul haz─▒rl─▒klar─▒na ba┼člasak, Haziran ay─▒ sonuna kadar yap─▒lamazd─▒. O zaman yeni sezon için transferler kaçacak, tak─▒m kurma i┼či gecikecekti. Net karar verdik. Tak─▒m─▒ bu hale biz getirdik. Biz düzlü─če ç─▒karma karar─▒ ald─▒k. Genel kurulu Eylül ay─▒na erteledik” dedi.

─░lhan Cavcav’─▒n koltu─čunu doldurman─▒n imkans─▒z oldu─čunu dile getiren Arif Ölmez, “─░lhan ba┼čkan zaman─▒nda onun sistemi vard─▒. Ancak, yeni bir ilhan Cavcav olmas─▒ çok güç. O nedenle, sistemin dönü┼čmesi gerekir. Yeni bir sistem olu┼čturmaya çabal─▒yoruz” diye konu┼čtu.

Deneyimli oyunculardan olu┼čan bir tak─▒m kurduklar─▒n─▒ belirten Ölmez, “Erkan Sözeri hocam─▒z─▒n istekleri do─črultusunda oyuncular ald─▒k. Mert Nobre, Selçuk ┼×ahin 37 ya┼č─▒nda oyuncular, ancak, en çok çal─▒┼čan, en etkili futbolcular─▒m─▒z oldular. Ayr─▒ca, bu tür oyuncular─▒n saha d─▒┼č─▒nda da çok katk─▒lar─▒ oluyor. O nedenle, ya┼čl─▒ ele┼čtirilerini kabul etmiyoruz. Biz ┼čampiyon olacak iyi bir kadro kurdu─čumuza inan─▒yoruz” dedi.

Tamamlan─▒nca Eryaman Stad─▒’n─▒ Ankaragücü ile ortak kullanacaklar─▒n─▒ an─▒msatan Arif Ölmez, “Burayla ilgili bir s─▒k─▒nt─▒m─▒z var. Koltuk renklerinin sar─▒ lacivert yap─▒lmas─▒. Bunun düzeltilmesi için Ankaragücü yöneticilerinden destek bekliyoruz. Olmad─▒─č─▒ takdirde oyuncular─▒m─▒z kendilerini deplasmanda hissetmesinler diye, k─▒rm─▒z─▒ siyah koltuk k─▒l─▒flar─▒ yapaca─č─▒z, zorunlu olarak” diye konu┼čtu.

Menajerlere teslim olma iddias─▒n─▒ reddeten Ölmez, “Menajerlere para kapt─▒rd─▒─č─▒m─▒z, tak─▒m─▒ yönlendirmeleri konusundaki iddialar tümüyle geçersizdir. Yapt─▒─č─▒m─▒z transferlerin uyumunu sa─člayamad─▒k. Asl─▒nda temel sorun bu” diye konu┼čtu.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/61196-Arif_Olmez_Yeni_bir_sistem_olusturmaya_cabaliyoruzÔÇŁ_.html