Haberin Yayn Tarihi:
11/06/2018-23:20
Fenerbah癟e ampiyonlua yak覺n !

Fenerbahçe Dou, Tahinciolu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin 4'üncü maç覺nda TOFA'覺 deplasmanda yenerek seride durumu 3-1'e getirdi. Sar覺 lacivertliler evindeki maç覺 kazanmas覺 halinde ampiyon olacak.

Tahinciolu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde TOFA, sahas覺nda Fenerbahçe Dou’u a覺rlad覺. Tony Crocker’覺n basketiyle balayan maçta kar覺l覺kl覺 say覺lar sonras覺 TV molas覺na 12-10 önde giren Fenerbahçe Dou, ard覺ndan James Nunnally’nin art arda üçlükleriyle kontrolü eline ald覺 ve ilk çeyrei 22-17 önde geçti.

襤kinci çeyree her iki ekip de tutuk balarken daha sonra yeniden hücumda ritmini bulan sar覺 lacivertli ekip, Ali Muhammed ve Melih Mahmutolu’nun üç say覺 isabeti bulurken, mola sonras覺 Luigi Datome’nin say覺lar覺yla Fenerbahçe Dou 16’nc覺 dakikada fark覺 çift hanelere ta覺d覺: 22-31. Kostas Sloukas’覺n da üçlüü ile fark覺 sar覺 lacivertliler 15 say覺ya çekerken, TOFA’ta aradaki fark覺 bir nebze azaltt覺 ve Fenerbahçe Dou devreye 50-39 üstün girdi.

襤kinci yar覺 TOFA’tan Sammy Mejia’n覺n basketiyle balad覺. Sar覺 lacivertliler, bu bölümde küçük serilerle fark覺 çift hanelerde tutmay覺 baard覺. TV molas覺na 59-50 önde giren Fenerbahçe Dou, Ali Muhammed ve Jan Vesely’nin basketleriyle fark覺 yeniden 13’e çekerken, Pierria Henry’nin çeyrein son saniyesindeki basketiyle kader periyoduna 71-60 konuk ekibin üstünlüü ile baland覺.

Fenerbahçe Dou, son çeyree Brad Wanamaker’覺n say覺lar覺yla gelen 8-0’l覺k seri ile balarken, fark da 19 say覺ya kadar ç覺kt覺: 60-79. Daha sonra TOFA geri gelmekte zorland覺. Sar覺 lacivertliler özellikle Luigi Datome’nin iyi oyunuyla aradaki fark覺 daha da yükselterek maç覺n sonuna rahat girmeyi baard覺. Fenerbahçe Dou maç覺 95-77 kazan覺rken, seride de durumu 3-1’e getirdi.

Sar覺 lacivertli ekip, 襤stanbul’da oynayaca覺 serinin 5’inci maç覺n覺 kazanmas覺 halinde ampiyon olacak.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60419-Fenerbahce_sampiyonluga_yakin_.html