Haberin Yayn Tarihi:
14/05/2018-23:07
Melih G繹k癟ek'in tak覺m覺yd覺 !

Teleset Mobilya Akhisarspor'un, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftas覺nda Kayserispor'u deplasmanda 2-1 malup etmesiyle birlikte ligden düen son tak覺m Osmanl覺spor oldu.

Melih Gökçek’in Ankara Büyükehir Belediye Bakan覺 olduu dönem büyük para destei ile Süper Lige ç覺kan ve oldukça da baar覺l覺 olan Ankaraspor, Gökçek’in Ankaragücü’nü ele geçirme operasyonun ard覺ndan TFF taraf覺ndan küme düürülmütü.

Ard覺ndan Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) itirazda bulunan Ankaraspor, TFF’nin karar覺yla lige geri dönmütü. Ancak ismi 1299 Osmanl覺spor olmutu. Gökçek, Osmanl覺spor’a maddi kaynak yarat覺lmas覺 için belediyeyi seferber etmiti. Hatta Osmanl覺spor maç覺na belediye çal覺anlar覺n覺 otobüslerle götürmütü.

Gökçek'in dümanl覺覺n覺 kazanan Ankaragücü'nün paras覺zl覺ktan küme dümesinin ard覺ndan kulübün taraftarlar覺 ise y覺llarca Gökçek’in bu tavr覺na tepki göstermiti.

Son y覺llarda sporda yaanan bu güç mücadelesinin ard覺ndan bugün kritik bir eik a覺ld覺. Gökçek’in belediye bakanl覺覺n覺 kaybetmesinin ard覺ndan Osmanl覺spor da güç kaybetti ve düürülen Ankaragücü Süper Lig’e yükselirken, Osmanl覺spor küme dütü.

Haber: Odatv.com

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60115-Melih_Gokcekin_takimiydi_.html