Haberin Yayn Tarihi:
12/02/2018-10:23
SPORANK襤 derledi: Ankarag羹c羹, Bal覺kesir'de nas覺l oynad覺?

Ankaragücü, Bal覺kesirspor Baltok’u kendi sahas覺nda 3-1 malup etti. 襤te Ankaragücü tak覺m覺n覺n Sporanki taraf覺ndan derlenen bu maçtaki analizi.

襤SMA襤L KARTAL: Klasik oyun anlay覺覺yla ve diziliiyle tak覺m覺n覺 sahaya sürdü. Tüm eletirilere ramen kadroda deiim yapmad覺. Bu stratejisiyle kazanan taraf oldu. Bekleyip rakibi gafil avlamas覺n覺 iyi biliyor. Duran top kozunu yine müthi deerlendirdi. Bas覺n toplant覺s覺nda Giray Bulak, Ankaragücü’nün duran top gücünü bildiklerini ama çözüm üretemediklerini belirtti. Her ne kadar savunmac覺 oynatt覺覺 için eletiri alsa da Ankaragücü’ne bir sistem ve oyun felsefesi getirdii bir gerçek.

KORCAN ÇEL襤KAY: 襤lk 15 dakikada önemli deil, çok önemli kurtar覺lar yapt覺. Tak覺m覺n direncini bu kurtar覺larla artt覺rd覺. Penalt覺y覺 bile neredeyse kurtaracakt覺. Maç覺n topunu deitirirken, üstelik koa koa deitirirken hakemin daha 71.dakikada oyunu yavalatt覺覺 için sar覺 kart göstermesi tam bir acemilikti. Hatas覺z maç覺 bitirdi.

ERDEM ÖZGENÇ: Yapt覺覺 asistlerle tak覺ma hayat verdi. 2 gole direkt katk覺 verirken, maç içinde hem hücumda, hem de savunmada dört dörtlük futbol oynad覺. Maç覺n adam覺yd覺.

AL襤HAN KUBALAS: Maça iyi balayamad覺. Hatalar da yapt覺. Penalt覺 öncesindeki faul konsantrasyonunu bozdu ve penalt覺y覺 yapt覺rd覺. Ancak ikinci yar覺da bu sezon ki gerçek kiiliine döndü. Müthi müdehaleler yapt覺. Golünü de atarak maça damgas覺n覺 vurdu.

GENCER CANSEV: Çok kontrollü bir oyuncu. Bu maçta da çok düzgün ve kaliteli bir savunma yapt覺. Baar覺l覺 bir maç ç覺kard覺.

FERHAT K襤RAZ: Oynad覺覺 sürede hücuma ç覺kmadan, kendi bölgesini iyi kontrol etti. Sakatlanarak erken maç覺 bitirdi.

SEDAT AÇAY: Kaptan kart s覺n覺r覺nda olduu için eski maçlara göre daha yumuak oynad覺. Kendisini Ç.Rizespor maç覺na saklad覺 diyebiliriz.

K襤BONG MBAMBA: T覺pk覺 Alihan Kubalas gibi ilk yar覺da iyi balayamad覺. Ama ikinci yar覺da toparland覺. Pas trafiinde önemli bir merkez oldu. Maç eksiini giderdii anda çok faydal覺 olacak gibi görünüyor.

KENAN ÖZER: Son dönemde tutuktu. Ama bu maçta ataklara iyi ç覺kt覺. Final hareketlerini iyi yapamad覺. Gördüü kart gereksizdi. Cezal覺 duruma dütü. Çok önemli Ç.Rizespor maç覺nda oynayamayacak.

ANTON PUTS襤LA: Nihayet istenen k覺vamda bir Putsila’y覺 izledik. Maça iyi motive olduu gerçei var. Golü çok önemliydi. 90 dakika iyi mücadele etti. Maçtan kopmad覺. 襤kili mücadelelere bile her zamankinden çok girdi.

襤LHAN PARLAK: Maça çok iyi balad覺. 襤yi bindirmeler yapt覺. Ama erken sakatland覺. Kenara deitirin iareti yapt覺 ve oyundan al覺nd覺.

UMUT NAY襤R: Haftalard覺r gol atamamas覺ndan dolay覺 üzerindeki bask覺 vard覺. Maça golle balay覺nca itah覺 yerine geldi. Zaman zaman iyi pres yapt覺. Eer final paslar覺nda topla buluabilse gollere devam edebilirdi.

TON襤A T襤SDELL: Ankaragücü taraftar覺n覺n en çok bekledii oyuncu Tonia. 襤lhan sakatlan覺nca oyuna girdi. Topla birlikte iyi koular yap覺yor, çok çabuk ve rakibi bocalat覺yor. Ancak en önemli eksii bu maçta da ortaya ç覺kt覺. Son hareketi yok maalesef. Yine de bu maçta topu ileriye ta覺yarak çok faydas覺 oldu.

MEHMET SAK: Korkulan olmad覺. Oyunda kald覺覺 sürede baar覺l覺yd覺. Hücuma katk覺s覺 iyi, ataklar覺 besliyor. Savunmada da bu maçta hata yapmad覺.

YUSUF ABD襤OLU: K覺sa süre oyunda kald覺. Defansa yard覺mc覺 oldu.

SPORANK襤 ÖZEL…

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58742-SPORANKI_derledi_Ankaragucu_Balikesirde_nasil_oynadi.html