Haberin Yayn Tarihi:
13/01/2018-15:50
Ahmet Ouz, "Buna izin vermeyiz"

Gençlerbirlii'nin savunma oyuncusu Ahmet Ouz, "Kimse 'Gençlerbirlii düecek.' diyemez. Buna izin vermeyiz." dedi.

24 ya覺ndaki sa  bek, Türkiye Futbol Federasyonu taraf覺ndan sezona Gençlerbirlii'nin merhum  bakan覺 襤lhan Cavcav'覺n ad覺n覺n verildiini hat覺rlatt覺.

Ahmet Ouz, ikinci yar覺daki maçlar覺n telafisinin olmayaca覺na  deinerek, "Yükümüz a覺r. Bu sezon babam覺z覺n sezonu. Ona göre kendimizi  haz覺rlay覺p, her maça final gözüyle bakmal覺y覺z. 襤kinci yar覺da oynanacak maçlar覺n  telafisi olmayacak. 襤lhan babam覺za yak覺覺r bir sezon geçirmek istiyoruz. 襤nili  ç覺k覺l覺 dönemlerimiz olduu için u anda alt s覺ralarday覺z ama buradan  ç覺kaca覺m覺za inan覺yoruz. Kimse 'Gençlerbirlii düecek.' diyemez. Buna izin  vermeyiz." diye konutu.

Kamp dönemini iyi deerlendirdiklerini anlatan Ahmet,  "Gençlerbirlii'ne yak覺mayan bir konumday覺z. 襤ki sezon önce de böyle bir  durumumuz oldu ama bundan ç覺kmas覺n覺 bildik. Bu sezon da ayn覺 ekilde olacak.  Gençlerbirlii üst s覺ralara oynayacak. Ligi ilk 10'un içinde bitireceimize  inan覺yorum. 襤yi çal覺覺yoruz. 襤kinci yar覺da daha iyi bir Gençlerbirlii  izleteceiz. 襤lk yar覺n覺n son 4 maç覺nda yenilmedik. Bu ç覺k覺覺 sürdürmek  istiyoruz." ifadelerini kulland覺.

襤lk yar覺daki ald覺klar覺 kötü sonuçlarda basit hatalar覺n etkili olduunu  aktaran k覺rm覺z覺-siyahl覺 futbolcu, "Herhangi bir tak覺m覺n bize organize bir ekilde  gelip de gol att覺覺n覺 hat覺rlam覺yorum. Kendi bireysel hatalar覺m覺zdan yediimiz  gollerle bu durumday覺z." eklinde görü belirtti.

襤lhan Cavcav'dan söz edince duyguland覺 

Ahmet Ouz, 襤lhan Cavcav'dan bahsederken duygulu anlar yaad覺.

襤lhan Cavcav ile olan bir an覺s覺n覺 anlatan genç futbolcu, sözlerine  öyle devam etti:

"襤lhan Cavcav benim için disiplin demek. O ya覺na ramen sabah  06.00-07.00 gibi tesise gelirdi. Bu kulübü ayakta tutan kiiydi. 襤mparatordu. O  vefat ettii zaman çok üzüldüm. Osmanl覺spor maç覺ndaki seremonide alad覺m.  Kendisini çok seviyordum. Bir transfer döneminde bir sa bekin ad覺 geçmiti. 'Ben  Ahmet'i kesecek kimseyi tak覺ma alamam.' demiti. Orada sevgim bir kat daha  artm覺t覺. 襤nallah mekan覺 cennet olur."

"Borussia Dortmund'u çok beeniyorum"

Ahmet Ouz, Almanya'n覺n Borussia Dortmund tak覺m覺n覺 beendiini  anlatarak, "襤nallah bir gün yolum oraya düer." ifadesini kulland覺.

Sar覺 rengi çok sevdiinden bahseden milli futbolcu, "Borussia  Dortmund'u da çok beeniyorum. Mükemmel bir taraftar覺 var. 襤yi de oynuyorlar.  襤nallah bir gün yolum oraya düer. 襤ngiltere ligini de çok beeniyorum ama  hayalimde Borussia Dortmund var." diye konutu.

Ahmet, A Milli Tak覺m'da kal覺c覺 olmay覺 hedeflediini vurgulayarak,  "Beklentim olmas覺 için çok çal覺mam laz覺m. Her futbolcunun hayalinde milli  tak覺mda ter dökmek, ülkeye puanlar kazand覺rmak, baar覺lar yakalamak vard覺r. Benim  de hayalimde milli tak覺mda oynamak ve kal覺c覺 olmak var. Aabeylerimizin yalar覺  ilerledi. Yeni jenerasyonun içinde yer almak için çok çal覺mal覺y覺m."  deerlendirmesinde bulundu.

K覺rm覺z覺-siyahl覺 futbolcu, 襤ngiltere'nin Everton tak覺m覺na transfer olan  Cenk Tosun ile ilgili, "Milli tak覺ma gittiimde Cenk ile tan覺t覺m. Çok iyi bir  insan. Bizim için çok güzel bir örnek oldu. Önünde dünya y覺ld覺zlar覺 vard覺 ama o  çal覺may覺 hiç b覺rakmad覺. Her sene kendisini gelitirdi. Bir rüya gördü ve onun  peinden gitti. Bize de çok iyi bir örnek oldu. 襤nallah biz de onun izinden  gideriz." diyerek sözlerini tamamlad覺.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58237-Ahmet_Oguz_Buna_izin_vermeyiz.html