Haberin Yayn Tarihi:
06/12/2017-23:10
襤smail Kartal'dan dikkat 癟eken a癟覺klamalar...

Ankaragücü Teknik Direktörü 襤smail Kartal, yaad覺覺klar覺 zorluklar覺 ve bugünlere nas覺l geldiklerini anlatt覺. ampiyonluk için erken olduunu belirtip, Fenerbahçe dönemini de Vatan gazetesi'ne verdii röportaja ekledi.

F.BAHÇE’DEN ayr覺lmas覺n覺n ard覺ndan k覺sa bir G.Antep serüveni yaayan 襤smail Kartal, sezon ba覺nda radikal bir hamleye imza at覺p TFF 1. Lig’e yöneldi. Lige yeni yükselen A.Gücü’nün ba覺na geçen 襤smail Kartal, sezonun ilk 4 haftas覺nda sadece 2 puan toplay覺nca eletirilerin de oda覺 haline geldi. Fakat Kartal, o zor günlerde tak覺ma inanc覺n覺 kaybetmezken camiaya da s覺k s覺k olumlu mesajlar verip birlik olunmas覺n覺 istedi...

ZAMAN 襤smail Kartal’覺 hakl覺 ç覺kard覺! Deneyimli teknik adam, Bakent ekibinin 1-0 geriye dütüü maçta Ümraniyespor’u 2-1 yenerek liderlik koltuuna oturdu... A.Gücü, 襤smail Kartal yönetiminde lige damga vururken ilk röportaj覺n覺 da Vatan’a verdi. Kartal, daha ampiyon olmad覺klar覺n覺n ve ligin uzun bir maraton olduunun alt覺n覺 çizerken unlar覺 söyledi:

襤smail Kartal sab覺r istiyor“SEZONA k覺s覺tl覺 ve zor artlar alt覺nda çal覺arak balad覺k. 襤lk 4 hafta için öngördüümüz puan kay覺plar覺 vard覺. Oyun felsefemizi oturtmak için zamana ihtiyac覺m覺z olduunu söyledim. Karakterli bir oyuncu grubuyla çal覺覺yorum. 襤stediklerimizi sahaya yans覺t覺yorlar. 
u an geldiimiz noktada A.Gücü’nde beklentilerin büyük olduunu hepimiz biliyoruz ancak her maç覺m覺z覺 da kazanamay覺z. 
ARADA iniler ç覺k覺lar mutlaka olacak ancak ben bu ekibe ve camiam覺z覺n bütünlüüne inan覺yorum. imdiden ampiyon yak覺t覺rmalar覺 yap覺l覺yor. Daha ampiyon olmad覺k ve bir ey baarm覺 deiliz.”

‘Bu baar覺 tesadüf deil’“F.BAHÇE’DEN ayr覺ld覺ktan sonra gittiim kulüplerde istediim çal覺ma ortam覺n覺 bulamam覺t覺m. Ama A.Gücü istediklerimi yapt覺覺m doru bir kulüp. 

Baar覺m覺z asla bir tesadüf deil. Avrupa’da Manchester City’nin ard覺ndan en uzun yenilmezlik serisi istatistiini Türkiye’den hem de bir TFF 1. Lig ekibi olarak yakalamak ülkemiz ve camiam覺z ad覺na mutluluk verici.”

‘Bizim bir felsefemiz var’

“SEZONUN ikinci yar覺s覺nda k覺 ay覺ndan dolay覺 sahalar覺n zemini a覺rlaacak. 襤yi haz覺rlan覺p hedefimiz olan Süper Lig yolunda s覺k覺 çal覺aca覺z. 

Deplasmanda da evimizde de rahat覺z. Bu tak覺mda bir felsefe var. Gollerimizi sadece forvetlerimiz atm覺yor. Mesela stoperimiz Alihan’覺n bile 3 golü var.”

‘Kocaman’a haks覺zl覺k yap覺l覺yor’“AYKUT Hoca’ya yap覺lan eletirileri haks覺z bulduumu söylemitim F.Bahçe de kazanma al覺kanl覺覺n覺 art覺k yakalad覺. F.Bahçe kazand覺kça Aykut Hoca ad覺na mutlu oluyorum. Benzer eletirilere ben de maruz kald覺m. 1 sezon önce 74 puanla tak覺m ampiyon olurken 1 sezon sonra tüm istatistiklerde önde olmam覺za ve puan olarak ayn覺 puanla sezonu bitirmemize ramen Rize deplasman覺 dönüü yaad覺覺m覺z kurunlanma olay覺 tüm dengeleri deitirdi, ampiyon olamad覺k.”


“SON maç覺m覺z olan Ümraniyespor’a kar覺 mücadelenin ilk yar覺s覺na istediimiz balang覺c覺 yapamad覺k ama devre aras覺na girdiimizde tak覺ma birkaç dokunu yapt覺m. Soyunma odas覺nda tak覺mdaki o gerginlii gördüm ve ‘Ç覺k覺n oynay覺n bugün belki malup olursunuz ama A.Gücü gibi oynay覺n son 9 maç覺m覺zdaki gibi bir olun. Sorumluklar覺n覺z覺 unutmay覺n’ dedim. Maç覺 kazand覺k ve lideriz.”

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/57697-Ismail_Kartaldan_dikkat_ceken_aciklamalar.html