Haberin Yayn Tarihi:
14/11/2017-11:42
襤lhan Cavcav park覺nda sona doru

Çankaya Belediyesi taraf覺ndan yap覺m覺 tamamlanan ve Ocak ay覺nda aram覺zdan ayr覺lan Gençlerbirlii’nin efsane Bakan覺 襤lhan Cavcav’覺n ad覺n覺n verildii yeni park, 23 Kas覺m Perembe günü törenle aç覺l覺yor.

Çankaya Belediyesi yeni parklar覺na imdi de “襤lhan Cavcav Park覺”n覺 ekliyor. Türk sporuna 40 y覺l hizmet etmi büyük spor adam覺 襤lhan Cavcav’覺n ad覺n覺n verildii park, son düzenlemelerin ard覺ndan 23 Kas覺m’da törenle aç覺l覺yor.   

TADELEN: “ANISINI ÇANKAYA’DA YAATIYORUZ”

Çankaya Belediye Bakan覺 Alper Tadelen’in; “Gençlerbirlii Kulübü’ne ve Türk sporuna büyük hizmetler veren, say覺s覺z gence spor imkan覺 tan覺yan ve kiiliiyle örnek olmu büyük spor adam覺 襤lhan Cavcav’覺 unutmam覺z mümkün deildi. Çayyolu’nun en k覺ymetli alanlar覺ndan birini park haline getirdik. 襤lhan Cavcav ad覺n覺 burada yaatmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” ifadelerinde bulunduu park, Çayyolu Koru Mahallesi’nde yap覺ld覺.

9 bin metrekare alana kurulan park, yakla覺k 8 bin metrekarelik yeil alana sahip. Park, 1000 ve 105 metrekare büyüklüünde olacak iki biyolojik göleti, çocuk oyun alanlar覺, oturma gruplar覺 ve yeil dokusuyla bölge halk覺na hizmet edecek.

23 KASIM’DA AÇILIYOR

Koru Mahallesi Ankaral覺lar Caddesi Cüneyt Gökçer Sahnesi kar覺s覺nda yer alan ve efsane spor adam覺n覺n ad覺n覺 yeni nesillere ta覺yacak olan park, 23 Kas覺m’da saat 13.00’de düzenlenecek törenle aç覺lacak. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/57353-Ilhan_Cavcav_parkinda_sona_dogru_.html