Bizim için saldır Boyd Pilot, Saldır Ankaragücü

Bizim için saldır Boyd Pilot, Saldır Ankaragücü

 İlk yazımda sizlerle birlikteyim Sporanki takipçileri ve büyük Ankaragücü taraftarı. Buradan Ankaragücü için analizler yapıp size bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Ankaragücü’müz için verimli bir transfer dönemini geride  kaldı. Hemen size yeni transferlerimizin en sevdiklerimden üçü hakkında birkaç bilgi vereyim;

DEVER ORGİLL: Hızlı, forvet ve santrafor oynuyor ceza sahasına seri ve dengeli girip gol yapıyor 1.83 boyuyla hava toplarında etkili gol sevinci ters takla 11.526 dakika oynamış bu maçlarda 63 gol 25 asisti olmuş. Toplam 166 maçta 88 defa gol veya asist olarak direkt katkısı var yani ortalama 2 maçta asist veya gol olarak bir katkı sağlıyor, patlama yapmaya müsait en çok umutlu olduğum oyunculardan birisi, gol sorunumuzu çözer.

HECTOR CANTEROS: Arjantinliyi Her ne kadar taraftarımız 10 numara olarak bilse de asıl mevkii merkez orta saha ilginçtir en çok gol ve asistini 10 numara oynadığı zamanlar değil merkez orta saha oynadığı zamanlarda atmış örneğin Arjantin Brezilya maçına çıktığında da merkez orta saha oynadı öyle sağlam uzun paslar atıyor ki ummadığın anında orta saha göbekten sağlam bir asist yapmış.. orta sahadan çıkıp gol atma özelliği de var bizim ihtiyacımız olan en büyük özelliğinden biride sağlam bir şutör olması maç oynama yüzdesi çok yüksek sakatım demez hastayım demez ağlamayı sevmez çıkar oynar.

TYLER BOYD : Yeni Zelandalı milli futbolcumuz her ne kadar sağ açık olarak gözükse de asıl mevkii sol kanat en başarılı dönemlerini sol kanatta geçirdi hızlı ve top kaptırmadan çalım özelliği var iki ayağında kullanıp kanattan girip şut çekip gol yapabilir en çok çıkış yapacağına inandığım transfer.

Artık önümüzde geçmişte kalan sakatlar enkazından çok farklı bir kadro var ve Mustafa Kaplan kendi transfer ettiği oyuncularla Ankaragücü’müz için savaşacak ben bu yolda yeni hoca gelsin konuşmalarının şu an için bir süre yapılmamasını temenni ediyorum çünkü Trabzonspor maçında takımda bir ışık gördük ve bu takım bu transferle iş yapacak düzeye gelmiş,zaten Mustafa hocada bunun farkında..

Önümüzdeki maç ise Kasımpaşa maçı Kasımpaşa formsuz Trezeguet sıkıntılı, Diagne ve Eduok’un satılmasından ve kendisine izin çıkmamasından dolayı takımda huzursuzluk yaratmış Kasımpaşa’nın iç huzuru bozulmuş, en son Türkiye Kupasında Akhisar’a 1-3 yenildiler. Süper ligde ise son 3 hafta Rizespor, Başakşehir ve Sivasspora boyun eğdiler.

Kasımpaşa’yı yenmek için bazı ipuçları vereyim.. Kasımpaşa’nın sağ beki Popov. kademe hatası gibi şeyler yapmaz ama bizim kanatlara göre çok ağır, eğer sol kanatta idman eksiği olan Sacko değilde Tyler Boyd’u oynatırsak onların sağ kanadı otobana çeviririz maceraya gerek yok maçı kazanmak için at gibi hızlı Boyd Pilotu gerçek yeri sol kanatta oynatmamız yeterli Bizim için saldır Boyd Pilot saldır Ankara.

Kasımpaşa’da Syam Ben Youssef (Stoper) ve David Pavelka (Orta Saha) hafif sakatlıkları nedeniyle maçımızda oynamama ihtimali var Perşembe günü Türkiye Kupasındaki Akhisar maçı sonrası Ankaragücü’müz karşısına yorgun çıkacaklar, Ankaragücü’müz bence bu maçta favori.

Kasımpaşa formasyonu son maçlarda genelde 4-1-4-1 ancak ön libero Sa orta sahaları Sadiku ile Pavelka’nın kendisine defansif yardıma gelmemesinden dolayı yalnız kalıyor ve kontra ataklarda sıkıntı çekiyor. Canteros’un antrenman eksiği olup yüksek ihtimal 2.yarı girecek olması nedeniyle orta saha göbek ve forvet arkası hızlı adamlar olan El Kabir ve bireysel antrenmanlarla idman eksiğini tamamlayan ve yüksek ihtimal oynayacak olan Scarione ile büyük fırsatlar Ankaragücü adına yakalanabilir.

Kasımpaşa maçını kazanmamız için en büyük kilit ise bol bol ceza sahasına orta yapmamız olacaktır çünkü Kasımpaşa defansı yan toplarda büyük kademe hataları yapmaktadır, Trabzonspor maçında tüm hava toplarını 1.83 boyuyla alan santraforumuz David Orgill hızıyla ve hava topu üstünlüğüyle kademe hatalarını değerlendirip gol bulabilir veya arkadan gelen El Kabir, Scarione ve kanattan sokulan Boyd’a şut için asistler yapabilir.

Ankaragücünde yeni transferlerimizin birkaçında is son durumlar şöyle; Canteros yol yorgunu antrenman eksiği var Kasımpaşa maçında yarım devre oynama ihtimali var, Scarione bireysel antrenmanla arayı kapatmış antrenman eksiği olan Sacko’nun yerine ilk 11 çıkabilir, Boyd’un Trabzon maçındaki 60 dakikaya yakın kondisyonu Kasımpaşa maçına kadar 90 dakikaya tamamlanır, Defansımızda Pazdan ve Kulusic takımla antrenmanı hiç bırakmadılar, Sadaev (Çeçen) tam hazır değil takıma bu hafta katıldı antrenman yapması lazım, Trabzon maçında oynayan santraforumuz Origill zaten taş gibi hazır.

Sonuç itibariyle bizi yepyeni ve mücadeleci bir takım bekliyor. Taraftar ziyaretinde gönlü alınan El Kabir’ de takıma uyum sağlarsa çıkışa bu maç ile çıkışa geçebiliriz.

Ayrıca bence El Kabir affedildi diye gurur yapmaya gerek yok El Kabir  Ankaragücü ruhu için oynamasa bile kendi piyasasını düşürmemek için mecbur oynayacaktır.. artık eski takım yok aynı sıkıntıyı yaratırsa kızağa çekilir kendi piyasasını düşürür bizlik bir sıkıntı olmaz.

Bu maç sonrasında ise sırasıyla Akhisar deplasmanı, iç sahada Erzurum, Antalya deplasmanı ve iç sahada Bursa maçlarımız var çıkışı yakalarsak ben buradan 10 puan veya daha üstünü çıkarabileceğimize inanıyorum.

Bazen görüyorum sosyal medyada Trabzon maçımızı izlemeyen İstanbul takım taraftarı halen maya tutmazsa Ankaragücü düşer yazıyor ama biz maya tuttu ekmeği fırına verdik.. İstanbullu Kasımpaşa’yı yenip sonrada Fb, Gs ,Bjk ve Başakşehire zor anlar yaşatırız .           

Bu not burada ibretlik dursun sonra ekran görüntüsü alıp tekrar çıkarırım.

Ertan GÜLER | 8 ŞUBAT 2019

MAÇ SONUCU VE GOLLER
MAÇ KADROSU