Akhisar da galibiyet gelir mi ?

Akhisar da galibiyet gelir mi ?

Selamlar Büyük Ankaragücü Taraftarı.

Kısaca Kasımpaşa maçından bahsetmek istiyorum…Maç öncesi taraftar kenetlenmesi mükemmeldi.

Bizim Sporanki ekibi olarak hissiyatımız da en az 2 gollü galibiyet şeklindeydi hatta maç öncesi Sporanki genel yayın yönetmeni Orhan Sal abi  hissiyatım en az 2 gol şeklinde diye bana mesaj atmış ve bende aynı fikirde olduğumu kendisine söylemiştim ve başarıp sonunda keyifli bir 3 puan aldık.

Mustafa Kaplan ise yaptığı olumlu oyuncu değişikliği, doğru kadro seçimi ve yeni transferleri doğru yerlerinde oynatmasıyla galibiyetin en önemli mimarlarından oldu. Büyük Ankaragücü taraftarının tek ses tezahüratları ise rakibe resmen sahayı dar etti hep böyle tek yürek olunmalı.

Geçen ki yazımda Tyler Boyd’u  uzun süredir takip ettiğimi sol açık da daha etkili olduğunu size iletmiştim ve sonuçta Boyd Kasımpaşa maçında 2 Asistle takıma katkı verdi,Sacko ise antreman yaptıkça daha da  iyi olacaktır. Mustafa Kaplan’ın yeni transferleri doğru yerlerde oynatması ve yerinde zamanında oyuncu değişiklileri galibiyetin en büyük mimarı oldu.

Şimdi gelelim yeni rakibimizin analizine …

İlk olarak bilindiği üzere Akhisar spor Teknik Direktör Cihat Aslan ile yollarını ayırdı. Yüksek ihtimal maçımıza Antrenör Cem Kavçak ile çıkacaklar bu bizim için bence avantaj.

Akhisar spor stoperde Bosnalı Edin Cocalic ve Trabzonspor geçmişi olan ve Trabzonspor’un sürekli kiraya verdiği Caner Osmanpaşa var.Dil sorunundan ve çok üst düzey futbolcu olmamaları nedeniyle bu stoperlerin en çok yaptığı hatalar yerden ve havadan gelen yan toplarda adam paylaşamamaları, kademe hataları.. yani yerden veya havadan Boyd veya Sacko’nun ceza sahasına ortaları büyük tehlike yaratır ayrıca geriden dikine gelecek paslar sürekli ceza sahasına koşu yapan Orgill için büyük gol şansları yaratacaktır. Yine sağ kanatta oynayan Zeki Yavru için  Tyler Boyd büyük tehlike olacaktır.

Bana göre en tehlikeli futbolcuları orta saha ve 10 Numara bölgelerinde oynayan Josue çoğu maçta 4 veya 5 kilit pas veriyor. Fakat santroforları bu pasları değerlendiremiyor. Josue’nin pas oranı yüksek garanti ve hatasız pas oranı lig ortalaması % 84 civarında. Kendisine Djedje ile önlem alabiliriz. Djedje  enerjisi ile Josue’yi çok yoracaktır.

Diğer orta saha oyuncusu Serginho’da pas oranı yüksek olan bir diğer oyuncusu yine % 84 civarı pas ortalaması ile oynuyor. Eğer sağ forvet bölgesine maç içerisinde kayarsa daha da etkili oluyor.

Yani Josue ve Serginho’ya önlem alıp baskı kurduğumuzda bütün oyun planlarını büyük ölçüde etkileyebiliriz.

Ankaragücü’müzde ise Moulin sarı kart cezalısı olacak, Pinto ise hafif sakatlık geçirdi durumu maç saatinde belli olacak.

Taraftarımız Akhisarspor maçı biletlerini de bitirdi ve maçta Ankaragücü’müze büyük destek vereceklerdir.

Maç tahminim doğru analizlerle kazanıp en kötü beraber kalacağımız ve seriye devem edeceğimiz şeklinde.

Ne işimiz kaldı ne gücümüz bastır Ankaragücü’müz.  

ERTAN GÜLER | 14 ŞUBAT 2019

 

MAÇ SONUCU
AKHİSAR MAÇI ANKARAGÜCÜ KADROSU