"Zorlu süreç bizi bekliyor..."

"Zorlu süreç bizi bekliyor..."

Başkent ekibi PTT kadın voleybol takımını Sultanlar Ligine çıkaran ve sonrasında Arnavutluk’un Partizani Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştırmaya başlayan Türk antrenör Bülent Karslıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’ye döndüğünü ve süreci bu şekilde takip ettiğini söyledi.

Partizani Voleybol Takımı’nın antrenörü Bülent Karslıoğlu, salgın sürecini Türkiye’de takip ediyor
Arnavutluk’un Partizani Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştıran Türk antrenör Bülent Karslıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’ye döndüğünü ve süreci bu şekilde takip ettiğini söyledi. Karslıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arnavutluk’ta virüs salgınının Türkiye’den önce başladığına dikkati çekerek, "Salgın başlar başlamaz antrenmanlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Arnavutluk Voleybol Federasyonu ligleri erteledi. Dolayısıyla evlerimize kapanmak zorunda kaldık." dedi.

 Arnavutluk’taki yetkililerinin salgının başlamasının ardından lokantaları, kafeleri ve alışveriş merkezlerini iki gün içinde kapattığını hatırlatan Karslıoğlu, "Ben ilk 10 gün Arnavutluk’ta kaldım ardından Türkiye’ye döndüm." ifadelerini kullandı.

Arnavutluk’ta liglerle ilgili kararın nisan ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek toplantıda netlik kazanacağını belirten Karslıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Liglerin play-off şeklinde mayıs ayında oynanması düşünülüyor. Nisan başında çıkacak karara göre ben de Arnavutluk’a dönmeyi düşünüyorum. Play-off’larda takımımın başında olmak istiyorum. Güzel bir avantajımız vardı, onu kullanmak istiyoruz. Arnavutluk’ta tablo biraz da olsa sürecin yatıştığı yönünde. Önümüzde bir aylık süreç var. Sürece göre yetkililerin durumu değerlendireceğini düşünüyorum."

"Sporcular sadece saha içinde mücadele etmiyor"

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede yerel liglerin yanı sıra uluslararası voleybol organizasyonlarının da ertelediğini hatırlatan Karslıoğlu, "Şampiyonlar Ligi, CEV organizasyonları, Avrupa’daki ligler doğru bir şekilde ertelendi. Sultanlar Ligi’nin ertelenmesi de doğru karardı. Sporcular sadece saha içinde mücadele etmiyor. Ailelerinin de olduğunu düşünmek zorundayız. Aile büyüklerimizin ve sevdiklerimizin virüsten korunması için en güzel kararın verildiğini düşünüyorum. Sağlık Bakanımız ve Spor Bakanımızın kararıyla ertelenme doğru oldu. Gelecek bilgilere göre play-off’un oynanıp oynanmayacağını daha iyi göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.