Yaznn Yayn Tarihi:
24/01/2018-11:07
F覺rsat ka癟mamal覺

Süper Ligin ikinci yar覺s覺 ilk haftas覺nda Kardemir Karabükspor ile deplasmanda kar覺laan Gençlerbirlii bu sezon ilk deplasman galibiyetini ald覺.

Gençlerbirlii'nin küme dümemesi yönündeki hesaplar覺mda, Gençlerbirlii hanesine 3 puan yazm覺 olduum bir maçt覺 ve tuttu.

Bu hafta hakem hatalar覺n覺n çok olduu bir haftayd覺 ve Gençlerbirlii de bu hatalardan nasibini ald覺.

71. dakikada Skuletic'in ofsayt diye durdurulan pozisyonu net bir ekilde ofsayt deildi. Golle sonuçlanacak bir atakt覺 ve yan hakem yanl覺 bir bayrak kald覺rarak bu ata覺 kesti.

Bu maç覺n oyun olarak iyi veya kötü eklinde deerlendirmesini yapmayaca覺m.

Düme potas覺ndaki iki tak覺m覺n maç覺nda her iki tak覺mdan da güzel oyun oynamas覺n覺 bekleyemezsiniz.

Her iki tak覺m için de hedef 3 puand覺 ve bunu baaran Bakent ekibi oldu.

襤lk 45 dakikada daha atak görünen tak覺m Karabükspor'du ama gol yollar覺nda beceriksizdi.

襤kinci 45 dakikada ise rakip sahada bo alanlar bulan Gençlerbirlii, Skuletic ile 60. dakikada  golü buldu ve rahatlad覺.

Karabükspor gol sonras覺 yüklendii için Gençlerbirlii'nin iini daha da kolaylat覺rd覺 ve Gençlerbirlii 90+3'te ikinci golü bularak maç覺 2-0 galip bitirdi.

Ancak 2. gol 71. dakikada gelebilirdi. Yan hakemin yanl覺 bayra覺 yüzde seksen golle sonuçlanacak bir ata覺 kesti ve Gençlerbirlii'nin daha erken rahatlamas覺n覺 önledi.

Puan cetvelindeki rakipleri bu hafta Gençlerbirlii için çal覺t覺lar.

Atiker Konyaspor, Osmanl覺spor ve Akhisarspor berabere sonuçlanan maçlar sonras覺 2'er puan kaybetti. Alanyaspor ve Antalyaspor ise rakiplerine yenildiler ve 3'er puan kaybettiler.

Karabükspor ile oynad覺覺 maç 6 puanl覺k bir maçt覺 ve basit hesapla Gençlerbirlii 18 puan kazanm覺 oldu.

Gençlerbirlii, bu hafta Atiker Konyaspor ile oynayaca覺 6 puanl覺k maç覺 kazanmas覺 halinde rakipleri kar覺s覺nda büyük bir avantaj yakalayabilir.

Akhisarspor, Antalyaspor ile kendi evinde oynayacak. Hangisi puan kaybederse kaybetsin Gençlerbirlii lehine olacak. Hele ki Antalyaspor kaybederse demeyin keyfine. Osmanl覺spor'un Galatasaray  önünde ans覺 yok denecek kadar az. Kardemir Karabükspor, Baakehir ile deplasmanda oynayacak. Yani bu hafta puan ç覺karma ans覺 hemen hemen hiç yok.

Yani bakt覺覺n覺z zaman Gençlerbirlii, Atiker Konyaspor maç覺n覺 kazanmak zorunda. Kazan覺rsa hem avantaj, hem de moral üstünlük salayacak

Bu f覺rsat覺 kaç覺rmamal覺..

Yaln覺z, bir gerçein alt覺n覺 kal覺n çizgi ile çizmek istiyorum.

Çok fazla yüklenmek istemiyorum ama, hakemlerimiz çok kötü.

Beikta maç覺nda Beikta'覺n çok net golünün faul gerekçesiyle verilmemesi. Ayn覺 maçta Antalyaspor'un çok net penalt覺s覺n覺n verilmemesi. Galatasaray'覺n Kayserispor'a att覺覺 ilk goldeki bariz ofsayt覺n görülmemesi. Keza Trabzonspor'lu Burak Y覺lmaz'覺n att覺覺 ikinci goldeki bariz ofsayt覺n gözden kaç覺r覺lmas覺.

Bunlar golle sonuçlanan veya golle sonuçlanmas覺 muhtemel pozisyonlara çal覺nan yanl覺 düdükler. Hatta ve hatta sadece izlediim maçlarda gördüklerim. Ya görmediklerim?

Vurun abal覺ya demiyorum. Bu lig bu hakemlerle oynanacak. Buna bir diyeceimiz yok. Ancak, Biraz dikkat be hakem abiler" deme hakk覺n覺 da kendimizde görüyoruz.

Çünkü, futbolcular覺n al覺n terlerinin, emeklerinin çal覺nd覺覺n覺 görmek istemiyoruz.

Bu arada, geçen sene 22 Ocak’ta 81 ya覺ndayken hayata veda eden Duayen bakan 襤lhan Cavcav’覺, vefat覺n覺n birinci y覺l dönümünde rahmetle an覺yorum.

BARICAN 襤REK 

Bar覺can 襤rek