Yaznn Yayn Tarihi:
09/01/2018-23:00
Bekliyoruz

Ankaragücü, Melih Gökçek döneminde özellikle engellenen yard覺mlar覺 yava yava almaya balad覺.襤lk müjdeyi Büyükehir Belediye Bakan覺 Mustafa Tuna'dan alan Ankaragücü'ne ikinci güzel haberde Çankaya Belediye Bakan覺 Alper Tadelen'den geldi.

Ankara Büyükehir Belediye Bakan覺  Mustafa Tuna, Ankaragücü'ne üç milyon TL yard覺m yapacaklar覺n覺 aç覺klad覺. Tadelen de, Çankaya Belediyesi olarak önümüzdeki ay karar覺 al覺p yard覺mda bulunacaklar覺n覺 sosyal medya hesab覺ndan müjdeledi. Paralar覺 bekliyoruz.

Trilyonlar覺n döndüü bir piyasada, bahsedilen rakamlar çok düük. Ancak, bu desteklerin maddi yönünden ziyade psikolojik önemi var. Melih Gökçek korkusundan dolay覺 bugüne kadar kulübe yard覺m etmekten çekinen i adamlar覺n覺n da kulübe yard覺m veya yönetime girme yönündeki korkular覺n覺n ortadan kalkm覺 olmas覺 yönünden önemli aç覺klamalar bunlar.

Ankaragücü aç覺s覺ndan her ey güzel gidiyor imdilik. Daha güzele doru gitmesi yönünde de tüm engeller ortadan kalkm覺 durumda. Her kesimden destek tam.

Osmanl覺spor ise tam tersi. Melih Gökçek'in Belediye imkanlar覺n覺 seferber ettii bir kulüpken, Belediye Bakanl覺覺ndan kovulmas覺ndan sonra (hani derler ya) tak覺m ortada ç覺r覺lç覺plak kald覺. Otobüslere doldurularak götürülen taraftarlar yok art覺k. 襤inden olma korkusuyla her hafta maça gitmek zorunda kalan belediye çal覺anlar覺 rahatlad覺, maçlara gitmiyorlar. Bedava bilet devri de bitti.

Belediye imkanlar覺 ve taraftar olmay覺nca gelir olmuyor. 襤 adamlar覺 zaten kap覺s覺n覺n önünden geçmez. Böyle bir kulübün ayakta durma ans覺 yok. Ne olacak? Bekliyoruz, göreceiz.

Gençlerbirlii ise farkl覺 bir konumda. Para bol idi rahmetli Cavcav döneminde. Pek kötü de yönetilmiyordu.

Her sezon orta s覺ralarda idare edip gidiyordu. Ne ac覺d覺r ki, rahmetli 襤lhan Cavcav'覺n ad覺n覺n verildii sezonda küme düme tehlikesi ya覺yor.

Kurtulu reçetesini Orhan Sal yazm覺 köesinde. Zor bir reçete deil. 襤laçlar a覺r ilaçlar deil. Her bütçeye uygun fiyatta olan ilaçlar ayn覺 zamanda.

Reçetede neler yaz覺yor? Bir bakal覺m...

Sorunlar buzdolab覺na kald覺r覺lacak.

Tüm camia birleecek. Bu görev Bakan Murat Cavcav'a düüyor.

Tak覺m覺 güçlendirecek takviyeler yap覺lacak.

Ümit Özat sezon sonuna kadar futbol d覺覺nda bir ey konumayacak.

Taraftar destek olacak. Muhalefet etmeyi bir süreliine durduracak.

Tak覺m覺n mücadeleci ve savaç覺 ruhu sahaya yans覺t覺lacak.

Bu reçetede en zor ve masrafl覺 olan覺 3-4 takviye olay覺 ama Gençlerbirlii için kolay olmas覺 gerekir. Kulüplerinde parasal s覺k覺nt覺 yaay覺p ayr覺lmak isteyen kaliteli oyuncular var. Kasas覺nda bol para olduunu bildiimiz Gençlerbirlii bunlar覺n içinden iyileri bulup alabilir.

Hangileri derseniz? onu ben bilmem. Bilecek olsam "Ümit Özat gitsin onun yerine ben geleyim" derim. Tak覺m覺n dier oyuncular覺 ile oyun anlam覺nda uyum zorluu yaamayacak, birbirini tamamlayacak oyuncular覺 Ümit Özat bulacak ve yönetim alacak.

Ancak "Bu tak覺m覺 ben kurdum, bana yeter, el birliiyle kümede kal覺p üst s覺ralara t覺rmanaca覺z" derse Ümit Özat yan覺l覺r. Tak覺ma takviye art. Ümit Özat oyuncular覺 bulur da, yönetim para yok derse, o zaman yönetime döner paralar覺n hesab覺n覺 sorar birileri.

Takip ettiimiz kadar覺yla transfer için pek hareket yok kulüpte. Ne al覺nacak, ne de sat覺lacak oyuncular olarak isimler dolam覺yor ortada. "Yönetim bu ileri derinden yürütüyor, bombalar patlayacak" diyorlarsa onu bilemeyiz tabi ki.

Ancak "Gençlerbirlii dümez" eklindeki düüncelerimde hafiften de olsa bir "acaba yan覺l覺yor muyum?" duygusu olumaya balad覺 bende. Ligin ikinci yar覺s覺ndaki ilk 2 maç durumu ortaya koyacak. Deplasmanda Kardemir Karabükspor.  Evinde Atiker Konyaspor. Bu 2 maç覺 kazas覺z atlat覺rsa toparlar. Yoksa ii çok-çok zor.

襤kinci yar覺y覺 dört gözle bekliyoruz.

Bar覺can 襤rek