Yaznn Yayn Tarihi:
04/12/2017-20:52
Say覺n zat, sus l羹tfen...

Gençlerbirlii'nin hafta sonu Sivasspor ile oynad覺覺 ve 4-0 kazand覺覺 maç sonras覺nda Ümit Özat yapt覺覺 bas覺n toplant覺s覺nda yine vermi veritirmi taraftara.

"Tribünlerimizde komisyoncu Ümit diye ba覺r覺yorlar. Kim bu kulübün 1 TL'sini çalm覺sa haram, z覺kk覺m olsun. Ben ine ile kuyu kazan bir adam覺n oluyum. Benim kursa覺mdan bugüne kadar haram lokma geçmedi. Bunu iddia edip ispat etmeyen ahlaks覺zd覺r, namussuzdur" diye konutu.

Bu sözler bir spor adam覺na kesinlikle yak覺m覺yor. Ay覺pt覺r…

Yakla覺k 7 y覺l önce 29 Ocak 2011 tarihinde yay覺nlanan köe yaz覺m覺n bal覺覺 "Say覺n Özat,  sus lütfen..." idi. Ümit Özat o gün Ankaragücü teknik direktörüydü. O günkü yaz覺m覺n içeriinden bir bölümü al覺yorum. Buyurun okuyun lütfen.

"Ümit Özat her maç sonras覺nda geçiyor mikrofonlar覺n kar覺s覺na, veriyor veritiriyor kendi taraftar覺na. Bu nas覺l bir ruh halidir ki, konutukça konuuyor ve konutukça ileri daha da zorlat覺r覺yor.

Trabzonspor maç覺 sonras覺nda yine vermi veritirmi. Demi ki;”Ben zaten üç ay sonra Ankara’y覺 bana verseniz, Ankaragücü’nde kalmayaca覺m. Ben araya hac覺, hoca, amca, koymadan buraya geldim..”

Demi de demi...

Diyor da diyor...

Konuuyor da konuuyor...

Yapma be hoca.....

Eer, son haftalarda az覺ndan ç覺kan cümleleri al覺p, bir kenara yazsan ve sakin bir an覺nda okusan “az覺mdan bu cümleler nas覺l ç覺k覺yor” diye kendine sorars覺n. Eer bu öz eletiriyi yapamayacak noktada isen her ey bitmi demektir. Üç ay sonray覺 beklemene bile gerek yok. Derhal valizini topla ve git.

Çünkü, Ankaragücü’nde kald覺覺n sürece kendine zarar verdiin gibi, yönetime de zarar veriyorsun. Yönetimin, yönetimde kalmaya niyeti varsa –ki var- onlar覺nda taraftarlar ile olan ilikilerini biraz daha zora sokuyorsun. Sana sahip ç覺kmak zorunda kal覺yorlar ve sahip ç覺kt覺kça da taraftar ile olan –olmayan- balar覺 iyice kopar覺yorlar. Bu güne kadar hiçbir teknik direktör senin durumuna dümedi. Taraftar ile bir ba oluturamayan teknik direktörler seslerini ç覺karmadan valizlerini toplad覺lar ve gittiler.

B覺rak Ankaragücü’nü, dier tak覺mlarda dahi taraftarla kavga ederek tak覺m覺n ba覺nda kalan bir teknik direktör hat覺rlam覺yorum.

Hele bu taraftar Ankaragücü taraftar覺 ise, ii bu noktaya getiren bir teknik direktörün hiç ans覺 yok demektir.

Hocam, sana deil Ankara’y覺, Ankara’n覺n tozunu bile verseler Ankaragücü’nde kalmaya raz覺s覺n ama, bir noktadan sonra kalma ans覺n覺n hiç olmad覺覺n覺 sen herkesten daha iyi biliyorsun ve “vuruarak çekileyim” diyorsun. "

Evet, 29 Ocak 2011’de böyle yazm覺覺m.

Tekrar bu güne dönelim ve bu yaz覺m覺n içeriinde Ankaragücü yerine Gençlerbirlii'ni koyup bir kere daha deerlendirelim. Deien bir ey yok. Ümit Özat, hep ayn覺 kavgac覺 Ümit Özat.

Sivasspor maç覺nda tribünde yoktum. Sözüne güvendiim ve maçta olan dostlar覺mdan ald覺覺m bilgiye göre, taraftar覺n koro halinde "Komisyoncu Ümit" diye bir tezahürat覺 olmam覺. "Belki Ümit Özat'覺n arkas覺ndaki tribünden bir taraftar bu laf覺 söylemi olabilir" diyorlar.

Ümit Özat her maç sonunda taraftar覺n söylediklerine laf yetitirmeye kalk覺p futbol konuma yerine taraftarlar ile "çat覺maya" girerse olmaz. B覺rak覺n kendini, tak覺ma ve yönetime zarar verir. Bu ii yapmak istiyorsa tribüne kula覺n覺 t覺kayacak.

Daha dorusu Ümit Özat teknik direktörlükten ekmek yemeye devam edecekse bu huyunu b覺rakacak. Bu huy kötü bir huy. Lak-lak  ve kavga ile bu iler yürümez.

Bu olaydan sonra, Gençlerbirlii yönetim kuruluda, yapt覺覺 aç覺klama ile taraftarlar覺na sitemde bulundu ve teknik direktörlerine sahip ç覺kt覺. Yani Ümit Özat bu kavgac覺 tavr覺yla yönetimi de taraftar ile kar覺 kar覺ya getirdi. Halbuki Gençlerbirlii'nin -zaten az say覺da olan- bu taraftara ihtiyac覺 var.

Bir söz de taraftara...

Tribünlerde "istifa" diye ba覺r覺lmas覺 nedeniyle bu güne kadar hiçbir yönetim istifa etmemitir. Bouna yormay覺n kendinizi.

Ümit Özat ve taraftar dahil herkes iine baks覺n ve bundan sonra sahada oynanan futbolu konual覺m. Bu yaz覺mda futbol yazaca覺ma, saçma sapan bir konuma üzerine saçma sapan eyleri yaz覺yorum. Yaz覺k...

BARICAN 襤REK

Bar覺can 襤rek