Yaznn Yayn Tarihi:
06/11/2017-23:50
K繹t羹 bile deiller

Süper Ligde 11. hafta maçlar覺 oynand覺. Puan cetvelinin son 2 s覺ras覺n覺 paylaan Ankara tak覺mlar覺ndan Osmanl覺spor evinde Fenerbahçe, Gençlerbirlii ise 襤stanbul'da Galatasaray kar覺s覺na ç覺kt覺.

Osmanl覺spor, Fenerbahçe ile berabere kalmas覺 sonucunda deprem yaratt覺. Aykut Kocaman bu yaz覺y覺 yazd覺覺mda ayr覺l覺k karar覺 alm覺 ve evine kapanarak telefonlara ç覺km覺yordu. Osmanl覺spor beraberliinden sonra s覺rra kadem basan Aykut Kocaman istifas覺n覺 yaz覺l覺 olarak verdi mi?, yönetim Kocaman ile yollar覺 ay覺racak m覺?, ayr覺l覺k yaan覺rsa tak覺m覺n ba覺na kim gelecek? Bütün bu sorular覺n cevab覺 henüz belirlenmemiti yaz覺m覺 gönderdiimde.

襤stifas覺 kabul edilir mi? edilmez mi? bilemem. Aykut Kocaman orada olduu sürece Aziz Y覺ld覺r覺m tart覺覺lmaz, Kocaman tart覺覺l覺r. Devaml覺 tart覺覺lan bir Aykut Kocaman Aziz Y覺ld覺r覺m'覺n iine yarar. Bu nedenle Aykut Kocaman'覺n istifas覺n覺 kabul etmezler diye düünüyorum.

Ayr覺ca, u anda Aykut Kocaman'dan daha iyi bir teknik direktörü bulabileceklerini sanm覺yorum. Bota kal覺p Emekliye ayr覺lm覺 veya ayr覺lmak üzere olan birini bulabilirler ancak.

Ligin sondan ikinci s覺ras覺na yerlemi bir Osmanl覺spor'un Fenerbahçe'ye yapabilecei en büyük kötülük ancak bu kadar olur!

Bu hafta sonu milli maç nedeniyle lige ara verilmesi bütün tak覺mlar gibi Fenerbahçe'nin yaras覺n覺 sarmas覺 ad覺na iyi oldu.

                                   ***

Gençlerbirlii....

Ben "Bu tak覺m lig’den dümez" dedikçe, onlar "Düeceiz" diye ba覺r覺yorlar.

Bir tak覺m maça ç覺kar oynar. 襤yi oynar yener. 襤yi oynar ama yenilir. Kötü oynar yenilir. Kötü oynar ama yener.

Arkada, Galatasaray önündeki Gençlerbirlii kötü bile oynamad覺.

urada Ulus meydan覺na ç覺ksam,  geçmiinde mahalle aralar覺nda top oynam覺 11 kii toplasam ve Galatasaray kar覺s覺na ç覺karsam, ancak bu kadar oynarlar. Be deil de 30 yerler, 40 yerler ama futbol oynayamadan yenilirler. Aynen Galatasaray kar覺s覺ndaki Gençlerbirlii oyuncular覺 gibi.

Tek tek bakt覺覺n zaman kötü bir futbolcu grubu yok ortada. Ama olmuyor... olmuyor... olmuyor.

Belki olur diye bekliyorum. Ligin ilk yar覺s覺n覺n sonuna kadar bekleyeceim. O güne kadar Gençlerbirlii'nin dümeyecei hususundaki iddiam覺  (veya umudumu) sürdüreceim.

Çünkü, ligin sonuna yerlemi 8 puanl覺 gençlerbirlii ile 10. s覺radaki Aytemiz Alanyaspor aras覺nda sadece 6 puan fark var.

S覺ras覺yla son 9 tak覺m, 8-8-8-10-12-12-13-14-14 puanlara sahip. Bu puan durumunda çok eyler deiebilir.

Ligimizde bu hakemler olduu sürece, bir hakem karar覺 bir tak覺m覺 al覺p 3 s覺ra yukar覺ya veya tersi 3 alt s覺raya ta覺yabiliyor.Öyle kararlar veriyorlar ki, art niyetli olsalar bu kadar kötü karar veremezler. Göztepe-Beikta maç覺nda Göztepe’nin net penalt覺s覺n覺 vermediler, ofsayttan gol atmas覺na göz yumdular.

Mesela Cüneyt Çak覺r...

Demir Grup Sivasspor ile Atiker Konyaspor aras覺nda oynanan maça damga vurdu.

Atiker Konyaspor'un 1-0 üstünlüü sürerken, Demir Grup Sivasspor'un ata覺nda Atiker Konyasporlu Eren Albayrak'覺n aya覺na basarak yere düen Thievy Bifouma lehine hakem Cüneyt Çak覺r penalt覺 düdüünü çald覺. Adam, rakip futbolcunun aya覺na bas覺p düüyor ve penalt覺 çal覺n覺yor.

Maç覺, Demir Grup Sivasspor 2-1 kazand覺. Buyurun buradan yak覺n. Bir hakem karar覺 maç覺 nas覺l etkiliyormu görün. Ligin son maç覺 olduunu ve Sivasspor’un 1 puanla küme dümekten kurtulduunu düünün.

Bu Cüneyt Çak覺r, 襤sveç ile 襤talya tak覺mlar覺 aras覺nda 10 Kas覺m 2017 Cuma günü oynanacak olan FIFA Dünya Kupas覺 2018 Avrupa Elemeleri Play Off müsabakas覺n覺 yönetecek.

Onunla gurur duyuyoruz deil mi?

BARICAN 襤REK

Bar覺can 襤rek