Yaznn Yayn Tarihi:
15/04/2017-19:31
ampiyon tak覺m, ampiyon taraftar, ampiyon y繹netim!

ampiyonluk resmi olarak kesinlemese de Kayseri Erciyesspor ile oynanacak olmas覺 herkesi rahatlat覺yor. Matematiksel olarak kesinlemedii için asl覺nda köe yaz覺s覺 yazmayacakt覺m. Ya nazar deerse falan! Tabi kesinlemedi tabi son anda gidebilir ki maazallah! Ama bu duygular bundan sonra deimez zaten. Sonra bir kaç e dost arad覺, köe yazacak m覺s覺n diye sorunca yazmaya karar verdim. 

Belki s覺k覺labilirsiniz ancak neler olmu neler demek için okuyun derim.

 Bunlar normalde sezon sonu yaz覺l覺r da neyse bir daha yazar覺m bir daha okursunuz ne olacak. Bu sene yaan覺lanlar覺 unutmak mümkün mü? neredeyse hepsine ahit oldum..

 Ho geldiniz hediyesi olarak tak覺ma kat覺lan yeni isimler ve teknik ekip 5 maç seyircisiz oynama cezas覺 ile kar覺lat覺. Tak覺m 5 maç seyircisiz oynad覺 üstelik 2’si Afyon’da!

 襤smet hoca geldi hemen Betepe’ye gittim. Yeni isimler geldi hemen Betepe’ye gittim. 襤çimde bir heyecan var, aç覺kças覺 geçen sezon bu yoktu. K覺z覺lcahamam kamp覺na gittim. Bu sezonun farkl覺 olaca覺n覺 biliyordum o yüzden her yerde bulunmaya çal覺t覺m. 

Ayd覺n’da Afyon maç覺 ile açt覺k sezonu. Güzel bir oyunla kazand覺k. Ard覺ndan K覺rklareli deplasman覺 Ömer Bozan’覺n o rüya frikik golü. Varan 1: Ankaragücü 4 sezondur asla bu tür goller atamazd覺 hep yerdi. Att覺!

Sonra Kar覺yaka’y覺 a覺rlad覺k yine Afyon’da. Taraftar覺m覺zdan yoksun...

Sinir stres kalmad覺 90 dakika Kar覺yaka kapand覺. 90’da Murat Y覺lmaz’覺n golünden sonras覺n覺 hat覺rlam覺yorum. Gözümü bir açt覺m buraday覺m.IMG_6661_2

Soyunma odas覺ndaki sevinç inan覺lmazd覺. Varan 2: Ankaragücü'nün son 4 sezondur 90'da at覺p kazand覺覺 maç yoktur veya önemsizdir. Att覺k, kazand覺k! 

襤negöl’e gittik. Ankaragücü taraftar覺 ak覺n etti. Geçen sezondan da biraz gerginlik var bir anda tüm semt Ankaragücü taraftarlar覺n覺n üzerine oynamaya balad覺. Zaten sahada tam gaz kapanan bir 襤negöl, çirkeflikten uçan taraftarlar覺! Ben Ankaragücü taraftar覺n覺 hiç bir zaman masun göstermem biz de hem çirkefiz hem çirkiniz.  Ancak bir duruumuz var! Kötü saha kötü zemin kötü futbol 1-0 kaybettik. Üzüldük ancak Bakan Yiiner’in dedii gibi: “Bu lig çok su kald覺rd覺”.

Sonra 19 May覺s’ta malum tak覺m覺 a覺rlad覺k. Anlam覺覺n覺zd覺r, hiç telaffuz dahi etmek istemiyorum. Kaybettik, bir anda herkes ne oluyor yahu? dedi. Herkes sorgulamaya balad覺. Bu arada malum tak覺m覺 güzelce a覺rlayan bir Ankara vard覺. Gerek protokol misafirleri, gerek taraftarlar覺. Ard覺ndan Tokat maç覺 dönüm noktas覺 olarak düünüyordu hem hoca hem tak覺m bence. Gittik güzel bir galibiyet ile döndük. Güzel dostluklar kuruldu Tokat’ta. Tokatspor yöneticileri o kadar memnun kalm覺 ki bir sonraki hafta Bakan Vekili Metin Akyüz’ü ziyarete gedi.

Tokatspor ile balayan 6 maçl覺k galibiyet serisinde Nide, Sar覺yer, Eyüp, Etimesgut ve 1461 Trabzon maçlar覺 vard覺. Sar覺yer çok irin bir semt ancak içi biraz s覺k覺nt覺l覺 oldu. Ortada fol yok yumurta yok Valilik deplasman taraftar覺n覺n al覺nmayaca覺n覺 aç覺klad覺. Güvenlik gerekçesi ile bahane edildi, üstelik Trabzon taraftar覺 Galatasaray’a misafir olduu gün. Sar覺yer taraftarlar覺 (Fenerbahçe, Galatasaray Beikta kar覺覺m覺) her saniye küfür ediyor. Kendi bakanlar覺 durumdan utand覺 maç覺 terk etmek istedi. Bunlar覺 gördüm yani! 

Etimesgut deplasman覺nda Ankaragücü, 2-1 galip geldi. Tabi burada çok enteresan bir durum yok ama gözüme çarpan u oldu; Varan 3: Alihan taraftara 3'lü çektirdi. Y覺llar sonra bir futbolcu Ankaragücü'ne 3'lü çektirdi. Bu anlar unutulmazd覺.

O gün geldi; iki deli bir araya geldi. Ankaragücü taraftar覺 ile bulutu tam 199 gün sonra! Hafta içi, 20 bin kii tribünde, futbolcular da büyük heyecan! Bu tür maçlar bu ligde oynad覺覺m覺z 4 senedir ayn覺d覺r hep. Kazanamay覺z. Büyük haz覺rl覺klar büyük hüzünle biter. Daha ilk dakikalarda geriye düse de sar覺 lacivertliler o heyecan覺 üzerinden at覺p 1461 Trabzon'u 6-2'lik bir skor ile yenerek sahadan ba覺 dik ayr覺ld覺. Liderlik averaj ile geldi! Varan 4: Büyük haz覺rl覺k yap覺lan bir maç büyük sevinç ile bitti.

襤zmir, Menemen deplasman覺 öne geçildi rakip k覺rm覺z覺 gördü ancak malubiyete engel olunamad覺. 襤zmir'e gidememitim iyi ki de gitmemiim. Galibiyet için her ey müsait iken yenilmeyi görmek baya覺 üzerdi beni! Ard覺ndan Bugsa galibiyeti ve Tuzla'ya yolculuk... Tuzlaspor maç覺na yine taraftar ak覺n etti. Müthi bir destek var Tuzla cehpesi de Murat Erdoan'覺n Bakanl覺覺nda gelecek yeni yönetime tepkili. Yönetimde Ümit Davala da var. Ömer Bozan'覺n frikik golü ile Ankaragücü, sahadan 2-1 galip ayr覺ld覺. Mehmet Yiiner ve yönetimini taraftar ça覺rarak birlikte sevinç yaand覺. O görüntüyü böyle fotoraflad覺m;footo_1

Bir sonraki maç evinde Kastamonu'yu a覺rlad覺k ki öne geçtiimiz maç覺 kaybettik. Üstelik bizim çocuk Hasan Ayarolu üstin bir performans sergiledi. Taraftar ile yönetim aras覺nda bir s覺k覺nt覺 gerçekleti. Yönetim Sol Kapal覺'y覺 kapatt覺 ard覺ndan Kayseri maç覺na tribün gruplar覺 girmedi. Asl覺nda büyük kaostu ancak camia olarak üstesinden iyi geldik.  襤lk yar覺 Hatay'da al覺nan beraberliin ard覺ndan averaj ile lider tamamland覺. Devre aras覺nda Korcan, Kenan, Emre ve Çaatay al覺nd覺. Çaatay'覺 göremedik daha ama dier 3 isim beklenilenin üstünde performans sergilediler.  Varan 5: Kaos bizim her zaman yenildiimiz bir durum bu sefer yenilmedik!

襤kinci devreye Ayd覺n ve K覺rklareli beraberlii ile baland覺 ki K覺rklareli beraberlii benim için büyük hayal k覺r覺kl覺覺 oldu. Taraftar galibiyet görmeye al覺m覺, düme potas覺ndaki rakibe puan kapt覺rmak kabul edilir deil. Herkesin dönüm noktas覺 dedi 襤zmir'e Kar覺yaka deplasman覺na gittik. Yakla覺k 2 bin Ankaragüçlü 襤zmir'de sevdas覺na gelmiti. Çok güzel bir futbol ile sahadan 2-0 galip ayr覺ld覺k. Varan 6: Dönüm noktas覺 dediimiz bir noktada kaybetmedik. Daha sonra 襤negöl Ankara'ya geldi. Tak覺m, taraftar hatta yönetim bilenmi durumda; ya yeneceiz ya yeneceiz. Son içerideki Sar覺yer, Menemen ve Tuzla maçlar覺 kapal覺 gie idi ancak 襤negöl maç覺ndaki bask覺y覺 ben henüz hiç bir maçta görmedim. Muhteem taraftar, muhteem sonuç; 3-0!

Gelelim futbol teörünün yaand覺覺 malum ehirdeki malum maça.. Ankaragücü taraftarlar覺 kavgac覺 olabilir, a覺r覺ya kaç覺yor olabilir hepsi olabilir. Ancak daha gün içerisinde tak覺m otobüsünü talama ile balayan terörizm sürekli küfür, hakaret ve cisimler ile devam etti. Bunlar覺n tek sorumlusu futbol d覺覺 olaylar ile galip gelmekti ki nitekim öyle oldu! Siyaseti futbola bulat覺rd覺lar. Siyasilerden istedikleri kadar maddi destek als覺nlar ama orada yaan覺lanlar覺 biliyoruz. Orada 300 Ankaragüçlü mücadelesini etti. Kazand覺! Yaan覺lanlar覺n ard覺ndan bu camia, bu ehir daha önce görmedii birliktelii yakalad覺. Ankaragücü dosta dümana ne olduunu göstermeye balad覺! O gün herkes mücadele etti. Biz bas覺n tribününde bile ölüme sürüklendik. Yöetim ile yanyana ike sald覺r覺ya urad覺k, Validen komut alan polis kolunu k覺p覺rdatmad覺. Direnen 300 Ankaragüçlüyü yürekten kutluyorum.. Ben o maçta yaan覺lanlar覺 asla unuttum, unutturmam. Bitti geçti diyen ile de bu konuda muhattap olmam.

Malum tak覺m ile oynana çirkin futbol sonras覺 tak覺m覺 kar覺lamak için havaalan覺nda toplanan taraftarlar覺n kitlesini kimse tahmin etmiyordu. Önce 300, 500 kii oldu sonra 3 bin 5 bin.. O gün birlik olundu! 襤smet hoca otobüse binerken unlar覺 sarf etti: "Bu tak覺m ampiyon olacak!" PFDK anlams覺zca 1 maç ceza verdi ve taraftar "Hat覺ra Bileti" kampanyas覺 istedi. Yönetim hemen harekete geçti ve 3 günde 50 bin hat覺ra bileti sat覺ld覺.

(Tokat maç覺n覺n berabere kal覺nmas覺n覺 konumayal覺 imdi urada mutluyuz az覺m覺z覺n tad覺 kaçmas覺n haha!) Emniyetin de orant覺s覺z güç kulland覺覺n覺 unutmayal覺m. Neden?B襤LETTTTT

Ard覺ndan Nide Valilii, Gümühane'de yaan覺lanlar覺 bahane ederek deplasman yasa覺 getiriyor. Ankaragücü taraftar覺 gitti, galibiyeti ald覺 ve tak覺m覺yla birlikte Ankara'ya döndü. Keke gitseydim dediim bir deplasmand覺. Gidememitim.. Nide ile birlikte Sar覺yer, Eyüp, Etimesgut ve 1461 Trabzon maç覺 ile 5 maç galibiyet serisi yakaland覺. Yine hafta içi Etimesgut maç覺 inan覺lmaz atmosferdeydi. Hele Trabzon'da 90'da gelen Ömer Bozan'覺n frikik golü? Yine olsa da 89 dakika izleyip 90'da golü yaasak keke!

Menemen maç覺n覺 hat覺rlars覺n覺z bilet yoktu yahu! Bitti hemde 3 saatte.. Maalesef beraberlik ile ayr覺ld覺k. Mükemmel bir atmosferdi. 襤ne atsan dümüyor.. Ard覺ndan Bugsaspor maç覺, Ostim'de... Neler yaan覺ld覺 hepimiz biliyoruz. Oradayd覺k. Tuzla maç覺? Ya geçen haftaki ölüp sonra dirilmeye ne demeli? Cidden öldük ya ama sonra dirildik ite..! 襤lk defa aç覺kl覺yorum Orhan abi (Sal) göz yalar覺n覺 tutamad覺 Kenan'覺n gölünden sonra.. Kulüp Bas覺n sözcüsü Tuna Y覺lmaz hüngür hüngür alad覺.. 

Son Kastamonu maç覺 ise duygu karmaas覺na sebep oldu. Yenildik ama yüzümüzde bi tebbessüm. Tüm stad gülüyor, herkes memnun yani ilk defa böyle bir eye ahit oldum..

Öyle veya bölye bitime iki hafta kala 4 puan fark ile lideriz! Kayseri'ye gideceiz kupay覺 al覺p geleceiz.

襤NANMILIK SÖZ KONUSU

Son haftalarda iyi futbol sergilenmemi olabilir ancak mükemmel bir inanm覺l覺k var. Taraftar, futbolcu, teknik ekip ve yönetim..

Bizi mücadelemiz ampiyon yapacak..

Bizi Alihan'覺n göz yalar覺 ampiyon yapacak..

Bizi inanm覺l覺覺m覺z ampiyon yapacak..

Bizi Muhammed'in cierleri az覺na gelene kadar sahada verdii sava ampiyon yapacak..

KAYSER襤'DE GÖRÜMEK D襤LE襤 襤LE..

IMG_6577

Muhammed Erdoan