Yaznn Yayn Tarihi:
22/04/2019-07:38
Canteros tutuk olunca kilit a癟覺lamad覺 !

Öncelikle yanl覺 TFF ve hakem hatalar覺na ramen Ankaragücü’nün bu arenada yer almas覺ndan son derece keyifliyim.

Hele ki Eryaman Stad覺 ile keyfimiz daha artt覺. Hemen her bas覺n toplant覺s覺ndan sonra rakip teknik direktörün Eryaman Stad覺’nda Ankaragücü taraftar覺n覺n cokusuyla ne kadar mükemel bir ortam覺n olutuunu anlatmas覺 beni öyle mutlu ediyor ki.

Yine zorlu bir maçt覺 Konyaspor maç覺. Öncelikle Jahoviç’i kadroda görmemek beni mutlu etmiti. Zira çok tehlikeli hücumcular覺 olan Konyaspor’un Ankaragücü’ne ar覺za ç覺karaca覺n覺 düünüyordum. Jahoviç olmay覺nca maç biraz Ankaragücü’ne dönmütü.

Ankaragücü; Canteros ve Orgill’in dönmesiyle ideal 11’ini bulmutu. Bu ikilinin yan覺nda Sacko ve Boyd’la da gol arayacakt覺. Ama biliyorduk ki rakip bir Aykut Kocaman tak覺m覺yd覺. Kilidi açmakta zorlan覺laca覺 kesindi. Alanlar覺 daralt覺p, rakibi kilitlemek Kocaman’覺n en iyi yapt覺覺 iti.

Burada i Mustafa Kaplan’覺n nas覺l bu kilidi açaca覺nda düümleniyordu. Kaplan’覺n burada en büyük silah Canteros’tu. Eer yüksek Konyaspor defans覺n覺n aras覺na Canteros o öldürücü ara paslar覺n覺 atabilseydi olay biterdi. Ama Canteros’un en tutuk olduu maçlardan birisi oldu bu maç. Arjantinli bir türlü oyuna a覺rl覺覺n覺 özellikle ilk yar覺da koyamad覺. Pas hatalar覺 yapt覺 veya ikili s覺k覺t覺rmalarla topu kaybetti. Olay覺 çözen Kocaman, Hector’a çok iyi önlem alm覺t覺. Hücumda yeteri üretkenlii bulamayan Ankaragücü futbolcular覺 bu kez hava toplar覺na yöneldi. Ama bu hava toplar覺 duvardan döner gibi Konya defans覺ndan döndü. Hava hakimiyeti olan Orgill bile top alamad覺.

襤in gerçei tats覺z bir ilk yar覺 geçirdik.

襤kinci yar覺da sakatlanan Djedje’nin yerine  Moke görev ald覺. Bu deiikliin ard覺ndan Kaptan’覺n ç覺k覺p Moulin’in girmesiyle tek ön liberoya dönüldü ve pas trafii artt覺. Canteros’un yükü de hafifledi. Bu bölümde top daha çok sar覺-lacivertlilerde kald覺.

Bu  yar覺da Canteros biraz k覺m覺lday覺nca Ankaragücü’de az da olsa oyunda hakimiyetini kurdu. 2-3 tane de pozisyona girildi. Özellikle devrenin hemen ba覺nda Orgill’e at覺lan uzun topla buluan Orgill, Serkan’la kar覺 kar覺ya kald覺. 1. Vuruunu Serkan önlerken, 2.vuru direkten döndü. Ankaragücü ad覺na maçtaki en önemli pozisyonda buydu. Daha sonra Sacko ve 襤lhan’la da birer pozisyona daha girildi ama sonuça al覺namad覺. Son dakikada da Kulusiç’in utu auta ç覺kt覺.

Maçtan önce ortak görü beraberliin a覺r bast覺覺 bir maçt覺. Maçta 0-0 sona erdi. Ankaragücü’nün özellike defans覺yla ayakta kald覺覺 bir maç oldu. Kora kora bir mücadele izledik. Fazla pozisyona girilmedi, ama pozisyonda verilmedi. Oyun kalitesi zay覺f olsa bile, mücadele üst düzeydeydi.

u bir gerçek ki, Ankaragücü’nün gol bulmas覺 için Canteros’un paslar覺 ve Kitsiou’nun hücüm aksiyonlar覺n覺n verimli olmas覺 laz覺m. Yoksa gol s覺k覺nt覺s覺 çekiliyor.

Boyd ile Kitsiou’nun yeni sezonda tak覺mda kalmasi en büyük dileimiz.

Her eye ramen bu ligde kazanam覺yorsan kaybetmeyeceksin.

Dar覺s覺 Beikta maç覺na…

ORHAN SAL

NOT: Kitsiou'nun kiraland覺覺 tak覺m PAOK, Yunanistan liginde ampiyon oldu. Oyuncu ampiyonlar Ligi'nde oynamak için gitmek isteyebilir. Bu transfer ii biran önce çözülmeli. 

Orhan Sal