Yaznn Yayn Tarihi:
09/09/2018-09:18
Gen癟lerbirlii - Ankarag羹c羹 ma癟覺ndan g繹zlemler...

Lige Milli maçlar nedeniyle verilen aray覺 deerlendiren Ankaragücü ve Gençlerbirlii 襤lhan Cavcav Tesislerinde bir haz覺rl覺k maç覺 oynad覺lar. 

Maç覺n ilk yar覺s覺n覺 Ankaragücü 襤lhan Parlak'覺n golüyle 1-0 önde tamamlad覺. Mokhtar'dan ald覺覺 ara pasla topla ceza sahas覺 içinde buluan 襤lhan Parlak topu biraz sürerek sa aya覺yla güzel bir plase vuru yapt覺 ve topu alarla buluturdu. 襤lk yar覺da her 2 tak覺m içinde önemli pozisyonlar vard覺. Ancak baka gol gelmeyince devre 1-0 bitti.

Oldukça sert ve resmi maç havas覺nda geçen maç覺n ilk yar覺s覺nda bir çok sakatlanma yaand覺覺 için maç sürekli durdu. 

Batan sona çekime içinde geçen maç覺n ikinci yar覺s覺nda 襤smail Kartal ve Erkan Sözeri bol bol oyuncu deiikliklerine gittiler. Bu da maçtaki tempoyu düürdü. Maç覺n son bölümünde 3 gol bulan Ankaragücü kar覺lmay覺 4-0 kazand覺.

Maçta baar覺l覺 bir performans sergileyen Kehinde'nin tak覺m覺 ad覺na att覺覺 2.gol görülmeye deerdi. Sol çaprazdan ceza sahas覺na yaklaan Kehinde sa ayak içiyle nefis bir plase vuruu yaparak topu 90 tabir edilen yere gönderdi. Güçlü fizii ile Kehinde maç boyunca Gençlerbirlii savunmas覺n覺 zorlad覺.

Erdem en'in ceza sahas覺 içindeki karambolde topa dokunmas覺 ile 3.gol gelirken maç覺n son golünü Kenan Özer att覺.

Ankaragücü'nde en merak edilen konu yeni transferlerin tak覺ma adaptasyonunun nas覺l olaca覺yd覺. Cerci, Thomas ve Djedje ilk 11’de maça balad覺lar.

Djedje sa bek olarak maça balad覺. 襤kinci yar覺 ise sol beke geçti. Çal覺kanl覺覺yla dikkati çekti. Sürekli hücumlara kat覺ld覺. Savaç覺 ve mücadeleci futboluyla göz doldurdu.

Thomas Heurtaux ilk kez bu kadar süre ald覺覺 bir maç覺 fazla zorlanmadan tamamlad覺. Yerinde müdehaleleri oldu. Ancak yinede bu maç覺 fazla baz almak doru olmaz. Çünkü rakipte Nobre gibi stoperleri zorlayacak bir santrfor oynamad覺.

En merak edilen oyuncu olan Alessio Cerci ise ilk 11’de mça balad覺. Ancak fizik kondisyon olarak henüz haz覺r olmad覺覺 görüldü. Hücumun sa kanad覺nda görev alan Cerci, buradan içe katedip sol aya覺yla çektii utlar ve paslarla dikkati çekti.

Gençlerbirlii’nde ise teknik direktör Erkan Sözeri daha çok yedek a覺rl覺kl覺 bir kadroyla sahada yer ald覺. 4 maçta oynatamad覺覺 oyuncular覺n son durumunu görmek istedi. Tak覺m覺n y覺ld覺z覺 Sessegnon’u kenarda oturtarak cezal覺 olduu ilk maçta neler yapabileceklerini görmeye çal覺t覺. Son Osmanl覺spor mç覺n覺n ilk 11’inden sadece  4 oyuncu maça ilk 11 balad覺lar.

Her 2 yar覺da da önemli pozisyonlara girdiler. Ama bunlar覺 deerlendiremediler. Farkl覺 sonuca göre bir oyun oynanmad覺. Süper Ligden rakiplerine kar覺 80.dakikaya kadar baa ba mücadele ettiler.

Sporanki diyor ki...