Haberin Yayn Tarihi:
25/05/2019-23:07
ZEL...Ankarag羹c羹 son ma癟覺na 癟覺k覺yor. 襤te muhtemel on bir !

Spor Toto Süper Lig’de son haftas覺nda Ankaragücü, Göztepe ile kar覺laacak. Geçtiimiz hafta oynanan maçta Sivasspor'u Sacko, Boyd ve Canteros'un golleri ile 3-1 yenen Bakent ekibi için bu maç formalite maç覺 niteliinde. Ancak rakibi Göztepe için son derece önemli bir maç.

Düme hatt覺n覺n hemen üzerinde giren Göztepe, konuk edecei MKE Ankaragücü’nü malup etmesi halinde dier sonuçlara bak覺lmaks覺z覺n ligde kalacak. Son haftaya 35 puanla 15. s覺rada giren Göztepe, düme hatt覺ndaki rakiplerinden Bursaspor’un 1, Büyükehir Belediye Erzurumspor’un ise 3 puan önünde yer al覺yor. MKE Ankaragücü’nü malup etmesi halinde ligde kalacak Göztepe’nin olas覺 puan kayb覺nda ise rakiplerinin sonuçlar覺na göre ligdeki konumu belli olacak.

Göztepe - Ankaragücü maç覺 hangi kanalda, saat kaçta?

Göztepe ile MKE Ankaragücü aras覺nda saat 19.00’da Bornova Stad覺’nda oynanacak müsabakada hakem Cüneyt Çak覺r düdük çalacak. beIN SPORTS HD 2'den canl覺 yay覺nlanacak.

Muhtemel onbir

Ankaragücü'nde cezas覺 bulunan Kulusiç ve Boyd tak覺mlar覺nda yer alamayacaklar. Ayr覺ca Altay ve Sedat'覺n da sakatl覺klar覺 bulunuyor.

Bakent ekibinin maça u 11'le balamas覺 bekleniyor

Korcan- Kitsiou, Alihan, Pazdan, Cebrail- Moke, Canteros- Sacko, Scarione, 襤lhan- Orgill.

Göztepe nas覺l ligde kal覺r?

襤zmir temsilcisinin MKE Ankaragücü ile berabere kalmas覺 durumunda ligde kalabilmesi için Bursaspor’un Evkur Yeni Malatyaspor deplasman覺ndan en fazla 1 puan almas覺 gerekiyor.

Sar覺-k覺rm覺z覺l覺 ekibin yar覺nki maçta yenilmesi halinde ise ligde kalabilmesi için 襤stikbal Mobilya Kayserispor’a konuk olacak Büyükehir Belediye Erzurumspor’un galip gelmemesi, ayr覺ca Bursaspor’un da puan kaybetmesi gerekiyor. Bu durumda Bursaspor’un yenilgisi halinde Göztepe lige tutunurken, yeil-beyazl覺 ekibin 1 puan almas覺 halinde ise durumu iki tak覺m aras覺ndaki genel averaj belirleyecek.

Üç tak覺m覺n da ligi ayn覺 puanda bitirmesi halinde Göztepe ile Bursaspor lige veda edecek.

Sar覺-k覺rm覺z覺l覺 ekipte MKE Ankaragücü maç覺 öncesinde Nabil Ghilas, Fausto Grillo, Kadu, Adama Traore, Hakan Çinemre ve Kerem Atakan Kesgin’in sakatl覺klar覺 bulunuyor.

MKE Ankaragücü - Göztepe ile 40. randevu

Ankaragücü, Spor Toto Süper Lig'de sezonun son maç覺na ç覺k覺yor. Bakent ekibinin rakibi Göztepe. Ankaragücü, 襤zmir temsilcisi ile  Süper Lig'deki 40. maç覺na ç覺kacak.

Daha önce oynanan 39 müsabakada eitlik gözleniyor.  Ankaragücü oynanan 39 maçta; 14 galibiyet, 11 beraberelik ve 14 yenilgi ald覺.

Bu müsabakalarda sar覺-k覺rm覺z覺l覺 ekip 46, sar覺-lacivertliler ise 39 gol att覺. 

Ligde Kayseri'de oynanan ilk maç覺 Göztepe 3-0 kazanm覺t覺. 

Avantaj Göztepe’de

Düme hatt覺nda gözler Göztepe-MKE Ankaragücü maç覺nda olacak. Bornova Stad覺’nda MKE Ankaragücü’nü a覺rlayacak 襤zmir temsilcisi, kendi ipini kendi kesecek. Sar覺-k覺rm覺z覺l覺lar, bu maç覺 kazanmas覺 halinde dier rakiplerinin alaca覺 sonuçlara bakmaks覺z覺n küme dümekten kurtulacak.

Ligin ilk yar覺s覺nda oynanan müsabakay覺 bakent deplasman覺nda Göztepe 3-0 kazanm覺t覺.

Bursaspor’da umutlu bekleyi

Geçen hafta evindeki kritik mücadelede Göztepe ile golsüz berabere kalan Bursaspor, deplasmanda Evkur Yeni Malatyaspor’a konuk olacak.

Bursaspor rakibini malup ederek, Göztepe maç覺ndan gelecek sonucu bekleyecek.

襤zmir temsilcisinin bu maçtan malubiyetle ayr覺lmas覺 durumunda Bursaspor’un kazanmas覺 ligde kalmas覺na yetecek. Yeil-beyazl覺lar berabere kalmas覺 ve Göztepe’nin yenilmesi halinde ise averaj hesaplar覺 devreye girecek.

Erzurumspor rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek

Geçen hafta Fenerbahçe ile kendi sahas覺nda oynad覺覺 maçtan 1-0 malup ayr覺lan Büyükehir Belediye Erzurumspor, önemli bir f覺rsat覺 tepmi oldu.

Belki de sezonun en kritik maç覺n覺 kaybeden Erzurum temsilcisinin ligde kalma ans覺, Göztepe ve Bursaspor’a göre daha düük. 襤stikbal Mobilya Kayserispor ile deplasmanda kar覺laacak mavi-beyazl覺lar, bu maç覺 kazansa bile Bursaspor’un puan kaybetmesini, Göztepe’nin ise malup olmas覺n覺 bekleyecek.

Üçlü ve ikili averajda Erzurumspor avantajl覺

Göztepe’nin puan kayb覺, Bursa ile Erzurum temsilcilerinin maçlar覺nda berabere kalmalar覺 ya da kazanmalar覺 durumunda ikili veya üçlü averaj hesaplar覺 söz konusu olabilecek.

Düme hatt覺ndaki üç tak覺m覺n puanlar覺, Göztepe’nin yenilmesi, Bursaspor’un berabere kalmas覺, Büyükehir Belediye Erzurumspor’un galibiyet almas覺 halinde 35’te eitlenecek. Bu durumda ligde kalan taraf Erzurum temsilcisi olacak.

Göztepe’nin yenilmesi, Bursaspor’un berabere, Erzurum temsilcisinin puan kaybetmesi durumunda Göztepe ile Bursaspor aras覺nda ikili averaja bak覺lacak. 襤kili averajda puanlar覺 eit olan bu iki ekipten Göztepe, son haftaya genel averaj覺 4 gol daha iyi girdi. 襤zmir ekibinin 5 gol farkla yenilmesi halinde ise Bursaspor lige tutunacak.

襤kili averajda bir dier ihtimal ise Göztepe ve Bursaspor’un yenilmesi, Erzurumspor’un galip gelmesiyle devreye girecek. Göztepe’yi her iki maçta da yenen Erzurum ekibi, bu ihtimal gerçekleirse dümekten kurtulacak.

ayet Göztepe, MKE Ankaragücü’nü yenerse bu ihtimallerin hiçbiri önem kazanmayacak.

Maç program覺

Düme hatt覺ndaki tak覺mlar覺n yar覺n saat 19.00’da balayacak maçlar覺 öyle:

Göztepe-MKE Ankaragücü (Bornova Stad覺)

襤stikbal Mobilya Kayserispor-Büyükehir Belediye Erzurumspor (Büyükehir Belediyesi Kadir Has Stad覺)

Evkur Yeni Malatyaspor-Bursaspor (Yeni Malatya Stad覺)

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/65183-OZELAnkaragucu_son_macina_cikiyor_Iste_muhtemel_on_bir_.html