Haberin Yayn Tarihi:
18/05/2019-21:44
Arda akmak halen bakan aday覺 m覺?

襤lhan Cavcav sezonunda küme düerek taraftarlar覺 hayal k覺r覺kl覺覺na uratan Gençlerbirlii, 1 y覺l aradan sonra Spor Toto Süper Lig'e geri dönme baar覺s覺 gösterdi.

Bakent ekibinin bakan adaylar覺ndan Arda Çakmak, Gençlerbirlii'nin Süper Lig'e geri dönüü ve kongre konusunda aç覺klamalarda bulundu. Radyospor'da yay覺nlanan Gün Ortas覺 program覺nda Emrah Karalinç'in sorular覺n覺 yan覺tlayan Arda Çakmak'覺n aç覺klamalar覺 u ekilde:

"襤nallah Gençlerbirlii hak ettii Süper Lig'de kal覺r"

Geçen sezon hiçbirimizin istemedii bir ok, travma yaad覺k. 襤lhan Cavcav sezonunda küme dümütük. Bu sene yönetim geçen sene göre daha iyi çal覺t覺. 襤yi teknik adamlarla çal覺t覺lar. Erkan Sözeri ve 襤brahim Üzülmez'i tebrik etmek istiyorum. Camia tabi ki Gençlerbirlii'nin Süper Lig'e dönmesinden memnun. 襤nallah Gençlerbirlii hak ettii Süper Lig'de kal覺r.

"Umar覺m yönetim Süper Lig için haz覺rl覺覺n覺 yapm覺t覺r"

Murat Cavcav ile görü ayr覺l覺覺na düme sebebibimiz transfer politikas覺yd覺. Menajerler kulübü kuatm覺t覺. Murat Bey'i de yanl覺 yönlendirdiler. Gençlerbirlii'nin u anda da ciddi transferlere ihtiyac覺 var. 襤nallah yönetim de önceki hatalar覺ndan ders alm覺t覺r. Bütçeyi iyi bir ekilde yönetmek gerekiyor. Umar覺m yönetim haz覺rl覺覺n覺 iyi yapm覺t覺r. Birçok tak覺m Süper Lig'e ç覺k覺yor ama çabucak düüyor. Gençlerbirlii'nin ince eleyip s覺k dokumas覺 laz覺m. Geçen seneden ders al覺rsa baar覺l覺 olur. Gençlerbirlii'nde bu kültür vard覺r.

Gençlerbirlii'nde kongre ne zaman yap覺lacak?

Kongre süreciyle ilgili bir karar al覺nmad覺. Zaten bir dier kongrenin süresi geliyor. Bu saatten sonra kongre yap覺l覺r m覺 yap覺lmaz m覺 bilmem. Zaten 3 sene dolacak. 8-9 ay daha sabretmek gerekecek. Bir karar al覺nmad覺. Önümüzdeki sene normal zamanda yap覺lacak.

Arda Çakmak halen bakan aday覺 m覺?

Biz iyiyi takdir ediyoruz, kötüyü eletiriyoruz. Erkan Hoca ile balamalar覺 daha sonra 襤brahim Üzülmez ile tak覺m覺 kötü gidiatta sarst覺lar. Bir karar al覺n覺rsa ne yapaca覺m覺za elbette karar veririz. Arkadalar覺m覺zla konuur deerlendiririz. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/65093-Arda_Cakmak_halen_baskan_adayi_mi.html