Haberin Yayn Tarihi:
13/05/2019-13:14
Gen癟lerbirlii, bir sezonu b繹yle ge癟irdi

Gençlerbirlii, Spor Toto 1. Lig'de sezonun bitimine bir hafta kala deplasmanda Gaziehir'i 2-0 yenerek puan覺n覺 70'e ç覺kard覺 ve bir y覺ll覺k aran覺n ard覺ndan yeniden Spor Toto Süper Lig'e döndü.

襤lhan Cavcav'覺n hayat覺n覺 kaybetmesinden sonra k覺rm覺z覺-siyahl覺 kulübün bakanl覺覺na seçilen olu Murat Cavcav, Spor Toto 1. Lig'de sezona teknik direktör Erkan Sözeri ile balad覺. 

Erkan Sözeri yönetiminde ilk 8 hafta oynad覺覺 bütün maçlar覺 kazanan bakent ekibi, 3. haftada lider oldu.

Bakent ekibi kultuu 19. haftaya kadar b覺rakmad覺. Ligde sezonun ilk yar覺s覺n覺 zirve mücadelesi verdii Denizlispor'un 5, Gaziehir Gaziantep'in 10 puan önünde tamamlayan k覺rm覺z覺-siyahl覺lar, ikinci yar覺ya ise 4 maçl覺k malubiyet serisiyle girdi.

Gençlerbirlii, lider balad覺覺 ikinci devrenin ilk 4 maç覺nda s覺ras覺yla Hatayspor, Alt覺nordu, Eskiehirspor ve Osmanl覺spor'a yenilerek sevenlerini üzdü.  Bakent ekibi, 16 maç elinde bulundurduu liderlii de 19. haftada Abal覺 Denizlispor'a kapt覺rd覺.

Ligde 21. hafta sonunda, ilk devre 5 puan fark att覺覺 Denizlispor'un 5 puan gerisine düen ve ayn覺 puana sahip Osmanl覺spor'un ard覺ndan averajla üçüncülüe kadar gerileyen bakentin k覺rm覺z覺-siyahl覺 temsilcisi, Elaz覺spor'u 22. haftada malup ederek yeniden kazanmaya balad覺.

Sözeri gitti, Üzülmez geldi

Gençlerbirlii yönetimi, k覺rm覺z覺-siyahl覺 tak覺m覺n yeniden kazanmaya balamas覺na kar覺n, teknik direktör Erkan Sözeri ile 24. haftan覺n ard覺ndan yollar覺n覺 ay覺rd覺.

Abal覺 Denizlispor'un 2 puan gerisinde ikinci s覺radayken Sözeri ile devam etmeme karar覺 alan k覺rm覺z覺-siyahl覺lar, Afjet Afyonspor beraberliinin ard覺ndan sezona balad覺覺 hocas覺n覺 göndererek, daha önce de Gençlerbirlii'ni çal覺t覺ran 襤brahim Üzülmez'i göreve getirdi.

Gençler "üzülmedi"

Gençlerbirlii, 襤brahim Üzülmez'in göreve balamas覺n覺n ard覺ndan 6 hafta yenilgi yüzü görmedi.

Üzülmez yönetiminde ç覺kt覺覺 ilk maçta Altay'覺, sonra da Adanaspor'u malup eden k覺rm覺z覺-siyahl覺 tak覺m, 27. haftada Boluspor ile berabere kald覺.

Bakent ekibi, sezonun 28. haftas覺nda Giresunspor'u, 29. haftas覺nda da Bal覺kesirspor Baltok'u 1-0 yenerek puan覺n覺 61'e yükseltti.

10 hafta sonra yeniden lider

Gençlerbirlii, Abal覺 Denizlispor'a sezonun 19. haftas覺nda kapt覺rd覺覺 liderlik koltuunu 10 hafta sonra geri ald覺.

Denizli temsilcisinin 29. haftada Boluspor ile berabere kalmas覺yla rakibinin 2 puan önüne geçen k覺rm覺z覺-siyahl覺lar, liderlik koltuuna yeniden oturdu.

襤stanbulspor'u 30. haftada malup ederek bu sezon 11'inci kez 1-0 kazanan bakent ekibi, 31. haftada da deplasmanda Kardemir Karabükspor'u yendi.

Üzülmez yönetiminde ilk yenilgisini 32. haftada takipçisi Abal覺 Denizlispor'dan alan k覺rm覺z覺-siyahl覺 ekip, 33. haftada oynayaca覺 Gaziehir Gaziantep kar覺s覺na 1 puan farkla lider ç覺kt覺.

Gaziantep temsilcisini deplasmanda 2-0 yenerek Spor Toto Süper Lig biletini alan Gençlerbirlii, 22 galibiyet, 4 beraberlik ve 6 yenilgilik performans覺yla Spor Toto 1. Lig'de sezonun bitime 1 hafta kala hedefine ulat覺.

襤lhan Cavcav'dan sonra k覺rm覺z覺-siyahl覺 kulübün bakanl覺覺na seçilen olu Murat Cavcav, yakla覺k 2.5 y覺ll覺k süre içinde babas覺n覺n isminin verildii sezonda küme düme üzüntüsü ve bir y覺l geçmeden 29 y覺l kesintisiz mücadele edilen Spor Toto Süper Lig'e geri dönme sevinci yaad覺.

 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/65024-Genclerbirligi_bir_sezonu_boyle_gecirdi.html