Haberin Yayn Tarihi:
20/03/2019-13:50
BB.Erzurumspor ligde kalmak i癟in savaacak

Spor Toto Süper Lig'de 26. hafta itibar覺yla 22 puanla 17. s覺rada bulunan ve küme düme tehlikesini yak覺ndan hisseden Büyükehir Belediye Erzurumspor, kalan 8 maç için umutlu.

Mavi-beyazl覺 tak覺m, kentin 17 y覺ll覺k hasretine son vererek yükseldii Süper Lig'de yap覺lan önemli transferlere ramen beklentilerin alt覺nda kald覺.

Sezon boyunca üç kez teknik adam deiikliinin yaand覺覺 Büyükehir Belediye Erzurumspor, Mehmet Alt覺parmak ile balanan sezonda 8. hafta itibar覺yla Mehmet Özdilek'e, 24. hafta sonunda ise Hamza Hamzaolu'na emanet edildi.

Erzurum temsilcisi, yaanan son teknik adam deiiklii sonras覺 Hamzaolu yönetiminde ç覺k覺lan deplasmandaki Aytemiz Alanyaspor ve ç覺k覺 maç覺 olarak görülen sahas覺ndaki Trabzonspor maçlar覺ndan da puans覺z ayr覺ld覺.

Ligin ikinci yar覺s覺nda, Demir Grup Sivasspor kar覺lamas覺n覺 kazanan, Beikta, Medipol Baakehir ve Galatasaray maçlar覺ndan ise beraberlikle ayr覺lan Büyükehir Belediye Erzurumspor, bu süreçteki toplam 9 mücadelede sadece 6 puan toplayabildi.

Mavi-beyazl覺lar, 22 puanla 17. s覺rada yer al覺rken, oynanan 26 maçta 0,84 puan ortalamas覺 yakalayabildi.

Milli maçlar ile 31 Mart Mahalli 襤dareler Genel Seçimleri için verilen arada Antalya ve Erzurum'da kamp yapacak tak覺m, son 8 haftada alaca覺 baar覺l覺 sonuçlarla ligde kalmay覺 amaçl覺yor.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/64355-BBErzurumspor_ligde_kalmak_icin_savasacak.html