Haberin Yayn Tarihi:
16/03/2019-12:20
Fethi Yaar'dan Ankarag羹c羹'ne b羹y羹k m羹jde !

Yenimahalle Belediye Bakan覺 ve CHP Aday覺 Fethi Yaar, Ankaragücü için Bat覺kent’te altyap覺 tesisi ina edeceklerini söyledi. Tesise trafik kazas覺nda hayat覺n覺 kaybeden Mert Turgut Çak覺r ile Eren Aç覺kgöz’ün ismini vereceklerini belirten Yaar, “Hem Yenimahalle’nin çocuklar覺 futbol altyap覺s覺 ile yetiecek, hem de Ankaragücü’nün üst yap覺s覺na futbolcu kazand覺r覺lacak” dedi. Tesisi yaz sezonuna teslim edeceklerini kaydeden Fethi Yaar, Hürriyet Ankara’ya u bilgileri verdi:

“Ankaragücü köklü bir kulübümüz, Ankara’n覺n simgesi. Ben göreve geldiimden beri Ankaragücü’ne her türlü yard覺m覺 salad覺m. Ankaragücü’nün tesisleri zaten bizim ilçemizde. Rahmetli Abdurrahman Oultürk mevcut tesisleri vermiti. Kulübün en kötü zamanlarda eksiklerini giderdik, sahip ç覺kt覺k.”

SEÇ襤LECEK BAKANLAR SAH襤P ÇIKMALI

“Ankaragücü’nün bugünkü yönetimi gerçekten büyük baar覺 gösterdi. Tak覺m覺, 2. Lig’ten Süper Lig’e ç覺kard覺lar. 襤nallah bu sene de ortalarda tamamlar. Ekonomik sorunlar覺 var, bunlar olmayabilirdi. Büyükehir Belediyesi çok güçlü bir bütçeye sahip. Osmanl覺spor’a, Keçiörengücü’ne verdii destei Gençlerbirlii ile Ankaragücü’ne de verebilirdi. Bunlar dümeyebilirdi. Süper Lig’de 2-3 tak覺m覺m覺z daha olabilirdi. Bunlar geride kald覺. Seçilecek yerel yöneticilerin, bilhassa Büyükehir Belediyesi’nin bütün dier Anadolu ve 襤stanbul’daki tak覺mlarda olduu gibi Gençlerbirlii ve Ankaragücü’ne de sahip ç覺kmalar覺n覺 diliyorum.”

“Sadece yabanc覺 oyuncular覺n olduu tak覺mlar覺 beenmiyorum. Bizim tak覺mlar覺m覺zda Türk gençleri oynamal覺. Tak覺mlarda neredeyse 襤stiklal Mar覺’n覺 okuyacak adam yok. Bu herkese üzüntü veriyor. Altyap覺 çok önemli. Bu konuda baar覺l覺 olmu Alt覺nordu gibi kulüplerimiz var. Gençlerbirlii 襤lhan Cavcav zaman覺nda çok oyuncu yetitirdi. Ankaragücü’nde de kulüp yöneticilerinin alt yap覺y覺 gelitirmeleri laz覺m. Yerel yönetimlerin de altyap覺 tesislerini kulüplere tahsis etmesi laz覺m. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak gençlerin yetiecei güzel bir altyap覺 tesisini Ankaragücü’ne kazand覺raca覺z.”

ÇAKIR 襤LE AÇIKGÖZ'ÜN 襤SM襤 VER襤LECEK

“Bat覺kent’te yapaca覺z ve teslim edeceiz. Bu tesislerin Ankaragücü’ne ve Ankara’n覺n gençlerine hay覺rl覺 olaca覺n覺 düünüyorum. Trafik kazas覺nda hayat覺n覺 kaybeden iki genç taraftar Mert Turgut Çak覺r ile Eren Aç覺kgöz’ün ismini vereceiz. Onlar覺n cenazesine gittiimde çok üzüldüm. Ailelerinin duas覺n覺 almak da Yenimahallelerin görevi olduunu düünüyorum. Tesisin ilk etapta hafriyat覺 al覺nacak. Seçimlerden sonra balayaca覺z. Yaz sezonunda anahtar覺n覺 teslim ederiz.

16 B襤N METREKARE ALANA SAH襤P

Bat覺kent’te, 16 bin 745 metrekare proje alan覺na ina edilecek olan altyap覺 tesisinde nizami ölçülerde futbol sahas覺, tribün, sosyal tesisler, üç kulvarl覺 kou yolu, çocuk oyun alan覺, egzersiz alan覺 ve otopark gibi bölümler bulunacak.

Hürriyet Ankara

 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/64298-Fethi_Yasardan_Ankaragucune_buyuk_mujde_.html