Haberin Yayřn Tarihi:
10/01/2019-11:52
Mansur Yava┼č: "Ankarag├╝c├╝, ─░malat-─▒ HarbiyeÔÇÖnin tak─▒m─▒..."

CHP Ankara Büyük┼čehir Belediye Ba┼čkan Aday─▒ Mansur Yava┼č, Habertürk tv'de kat─▒ld─▒─č─▒ bir programda Ankaragücü hakk─▒nda de─čerlendirmelerde bulundu.

Yava┼č; Ankaragücü'nün ┼×ampiyonlar Ligi'nde oynamas─▒n─▒n en büyük arzusu oldu─čunu söyledi.

Mansur Yava┼č, "Say─▒n Özhaseki’nin Ankara’da 25 y─▒ld─▒r hiçbir milli maç yap─▒lmad─▒─č─▒ndan ┼čikayet etti─čini gördüm. Bu 25 y─▒l─▒n 16 y─▒l─▒ siz iktidars─▒n─▒z. ─░nönü mü yönetti.. Ankaragücü'nün bir stad─▒ olmay─▒p ba┼čka yerde oynamak zorunda kal─▒yorsa suçun kimde oldu─ču belli. Ankaragücü, ─░malat-─▒ Harbiye’nin tak─▒m─▒. Kurtulu┼č Harbi’ne eme─či geçmi┼č bir kulüp. Ankaragücü ki┼čisel kaprisler yüzünden küme dü┼čürülmü┼č. Buna ra─čmen dünyada e┼či benzeri görülmeyecek ┼čekilde, taraftarlarl─▒ biraraya gelmi┼č zorluklarla iki defa ┼čampiyon olmu┼č bir kulüp. ─░n┼čallah Ankaragücü’nün ┼×ampiyon Kulüpler’de oynamas─▒n─▒ görmek benim arzum. Real Madrid, Barcelona'y─▒ Manchester gibi tak─▒mlar─▒n Ankara'da Ankaragücü ile maç yapmas─▒ en büyük arzumuz." dedi...

Kulübe devaml─▒ gelirler sa─člayacaklar─▒n─▒ da belirten Yava┼č;  Devaml─▒ geliri olan i┼čletmenin önünü ┼čeffaf bir ┼čekilde yapaca─č─▒z. Kimseye sen para ver demiycez. Forma reklam─▒ yok. Forma reklam─▒ olarak olabilir. Hala insanlar Ankaragücü'ne yard─▒m etmeye korkuyorlar. Bunu say─▒n Cumhurba┼čkan─▒m─▒zla görü┼čüp, kaynaktan futbolcu yeti┼čmesini sa─člayarak in┼čallah Gençlerbirli─či ve Ankaragücü’nü geli┼čtirece─čiz. ─░n┼čallah Bursa ve Trabzonspor'dan sonra Ankaragücü ┼čampiyon olarak Anadolu'dan ç─▒kacak. ─░n┼čallah ç─▒kacak. Ben gençli─čimde amatör futbolcuydum. Ankaragücü ve di─čer kulüplerimizin ba┼čka yerlerde maç oynamas─▒na gönlümüz raz─▒ de─čil"  ifadelerini kulland─▒. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/63358-Mansur_Yavas_Ankaragucu_Imalat_i_HarbiyeÔÇÖnin_takimi.html