Haberin Yayn Tarihi:
19/11/2018-17:04
Ampute Milli Futbol Tak覺m覺 futbolcular覺ndan TSYD Ankara ubesi'ne ziyaret

Dernek binas覺nda yap覺lan görümede, milli futbolcular, Ankaral覺 gazetecilerle sohbet ederek, Avrupa ampiyonluu ve Dünya Kupas覺'nda elde edilen ikincilikle ilgili aç覺klamalarda bulundu.

Rahmi Özcan, Avrupa ampiyonas覺 sonras覺nda Türkiye'de Ampute futbolunun çok büyük bir geliim gösterdiini belirterek, 24 olan kulüp say覺s覺n覺n 28'e, 500 olan futbolcu say覺s覺n覺n da binin üzerine ç覺kt覺覺n覺 söyledi.

Meksika'n覺n ev sahipliinde organize edilen Dünya Kupas覺'na yapt覺klar覺 7 kampla haz覺rl覺klar覺n覺 vurgulayan Rahmi, gruptaki rakiplerini farkl覺 sonuçlarla geçtiklerini hat覺rlatt覺.

Final maç覺nda Angola ile oynad覺klar覺n覺 vurgulayan Rahmi, "Çok iyi oynad覺k ve çok pozisyona girdik. Girdiimiz pozisyonlar覺 deerlendiremedik. Biz daha teknik bir ekip olduumuz için zeminin bizi etkilediini düünüyorum." dedi.

Final maç覺n覺n penalt覺 at覺lar覺na gittiini dile getiren milli futbolcu, Anlam veremediimiz ekilde penalt覺 at覺lar覺 s覺ras覺nda bir karmaa oldu. Tak覺m覺n penalt覺c覺lar覺ndan penalt覺 atmayanlar oldu. Son penalt覺y覺 kaptan att覺 o da kaç覺rd覺, nasibimizde bu varm覺." deerlendirmesinde bulundu.

Rahmi Özcan, A Milli Futbol Tak覺m覺'n覺n düüte olduunu, buna kar覺n Ampute Futbol Milli Tak覺m覺'n覺n yükselite olmas覺n覺n hat覺rlat覺lmas覺 üzerine unlar覺 söyledi: 
"A Milli Futbol Tak覺m覺 yeni bir tak覺m, yeni oyunculardan kurulu. Belki hoca ile uyuulmam覺 da olabilir, bilemiyorum. Tüm samimiyetimle söylüyorum, 4 kez dünya üçüncüsü olduk hiç konuulmad覺k. Bundan da gocunmad覺k. Keke biz Avrupa ampiyonu olmasayd覺k da A Milli Tak覺m baar覺l覺 olsayd覺. Biz engelli bir bran覺z. Çok gündemde kalam覺yoruz ama onlar 80 milyonun tak覺m覺. Onlar覺n dünya platformunda baar覺l覺 olmas覺n覺 çok istiyoruz. 襤nallah bizden daha iyi konumlara gelecekler. 
Feyyaz Gözüaç覺k ise Dünya Kupas覺'na favori olarak gittiklerini, elde ettikleri ikinciliin kendilerini tatmin etmediini belirtti.

Dünya ampiyonluunu çok istediklerini, ikinciliin kendilerini üzdüünün alt覺n覺 çizen Feyyaz, "襤steyen bir tak覺m vard覺 ama k覺smet olmad覺. 襤nallah önümüzdeki y覺llarda istediimiz kupay覺 kazan覺r覺z. Avrupa ampiyonluunu ald覺k, umuyorum ki Dünya Kupas覺'da ülkeye gelir." ifadelerini kulland覺.

Fatih entürk, elde edilen ikinciliin asl覺nda büyük bir baar覺 olduunu, ancak favori olmalar覺 nedeniyle bu baar覺ya sevinemediklerini belirterek, öyle devam etti: 
"Son penalt覺y覺 Osman aabeyin yerine baka birinin kullanmas覺n覺 isterdim, çünkü Osman aabey tak覺m覺n penalt覺c覺s覺 deil. Bir aabey olarak sorumluluk ald覺 ama sonuçta malup olduk. Elimizde olan bir ampiyonluu vermi gibi olduk. Yine de onun can覺 saolsun. Türkiye'de Ampute ligi çok güçlü bir lig. 襤nan覺n oradaki maçlar da lig usulü oynansayd覺 herkesi yenebilecek güçteydik. Bu kadar güçlü bir ekibin, penalt覺larla kaybetmesi büyük bir üzüntü yaratt覺. Ben hala üzüntüyü atlatamad覺m. 4 y覺lda bir yap覺lan bir kupa. Alt覺n jenerasyon yakalanm覺ken ampiyon olmal覺yd覺k. Futbol ans覺 hiç bizden yana olmad覺." 
Milli sporcular, ziyaret sonras覺nda gazetecilerle hat覺ra fotoraf覺 çektirdi.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/62638-Ampute_Milli_Futbol_Takimi_futbolcularindan_TSYD_Ankara_Subesine_ziyaret_.html