Haberin Yayn Tarihi:
10/10/2018-23:55
Burak G繹ren: "Hedefimiz ilk d繹rt"

Basketbolda ULEB Avrupa Kupas覺 C Grubu 2. hafta maç覺nda Türk Telekom, 襤spanya'n覺n Valencia Basket tak覺m覺na Ankara'da 72-67 yenildi.

Kar覺lama sonras覺 Türk Telekom coachu Burak Gören maç覺 deerlendirdi.

Gören, "Saham覺zdaki ilk Eurocup maç覺na ç覺kt覺k. Valencia Eurocup'覺n ampiyonluk adaylar覺ndan biri. Ama biz de rakibimiz kim olursa olsun sahaya galip gelmek için ç覺kan bir tak覺m覺z. Kar覺lamada ilk yar覺 istediimizi sahaya koyabildik. Valencia'n覺n hücum opsiyonlar覺n覺 belirli ölçüde t覺kayabilmemiz bizim gibi yeni oluan bir tak覺m için ciddi bir baar覺 oldu. Ancak bunun devam覺n覺 3. çeyrekten itibaren korumakta zorlan覺nca skorda geride dütük. Ancak böyle kar覺lamalardan galip ayr覺lmak için 25-30 dakika deil maç覺n tamam覺 iyi performans göstermemiz gerekiyor. Gösterdiimiz performans覺n覺n süreklilii üzerine çal覺maya younlaaca覺z, Hedefimiz grubu ilk dörtte tamamlayarak bir üst tura yükselmek." ifadelerini kulland覺. 

VALENC襤A CEPHES襤

Valencia coachu Ponsarnau ise kar覺laman覺n ard覺ndan bas覺n toplant覺s覺nda galibiyeti deerlendirdi.

"Telekom güçlü bir ekilde kar覺lamaya balad覺. 襤yi top çevirdiler. Biz ilk yar覺 üç say覺 çizgisinden yetersiz kald覺k. Ama ikinci yar覺 daha iyi bir savunmayla oynad覺k. Rakibimizin de iyi top çeviremedii bu dakikalarda skor bularak öne geçtik ve kar覺lamadan galip ayr覺lan taraf olduk"

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/62014-Burak_Goren_Hedefimiz_ilk_dort.html