Haberin Yayn Tarihi:
09/10/2018-22:06
Yenimahalleli sporcular Gaziantep'te engel tan覺mad覺

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü halter tak覺m覺 sporcular覺, Gaziantep’te yap覺lan “Halter Türkiye ampiyonas覺” müsabakalar覺na damga vurdu.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun 2018 y覺l覺 faaliyet program覺nda yer alan“Halter Türkiye ampiyonas覺”, 05-07 Ekim 2018 tarihleri aras覺nda Gaziantep’te gerçekletirildi. Türkiye genelinde 48 kulüp ve 118 sporcunun k覺yas覺ya mücadele verdii ampiyonada, Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü sporcular覺ndan Hüseyin Ç覺rakolu, 90 kg da yar覺arak,BenchPress’de Türkiye ampiyonu ve Powerlifting’de genel s覺ralamada Türkiye üçüncüsü oldu. Ayr覺ca gösterdii büyük gayret sonras覺 rakiplerini geride b覺rakan bir dier sporcu Mert Kibar, 125 kg’da yar覺arak, BenchPress’de ve Powerlifting’de Türkiye ikincisi oldu.

Sporculardan yeni baar覺 sözü

Yenimahalle Belediye Bakan覺 Fethi Yaar’覺n desteiyleyoun çal覺ma program覺n覺n devam ettiini belirtenYenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Bakan覺 Birgül Bek, “Sporcular覺m覺z, çal覺malar覺na y覺l boyunca ara vermeden devam ediyor, kat覺ld覺klar覺 müsabakalarda baar覺ya ulamak ve ilçemize madalyalarla dönmek için büyük emek harc覺yor. Bütün sporcular覺m覺za böylesine anlaml覺 baar覺lar覺 kazand覺klar覺 ve bu mutluluu bize yaatt覺klar覺 için teekkür ediyorum. Bize vermi olduu kesintisiz destek ve salam覺 olduu çal覺ma artlar覺 için Yenimahalle Belediyesi Bakan覺 Fethi Yaar’a teekkür ediyorum. Belediyemizin ismini ulusal ve uluslararas覺 arenada baar覺l覺 bir ekilde temsil etmeye devam edeceiz. Bütün spor dallar覺nda, Yenimahalle’nin baar覺s覺 için çal覺覺yoruz” dedi.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/61998-Yenimahalleli_sporcular_Gaziantepte_engel_tanimadi.html