Haberin Yayn Tarihi:
09/08/2018-23:30
Ankarag羹c羹 lige Galatasaray'la bal覺yor, hedef 3 puan !

Derleyen: Sporanki

Süper Ligde 2018-19 sezonu 2 ampiyonun maç覺yla aç覺lacak. Geçtiimiz sezonu ampiyon tamamlayan Ankaragücü ve Galatasaray ligin ilk maç覺nda kar覺 kar覺ya gelecekler. 

Böylece Bakent ekibi 6 sezon sonra Süper Ligde tekrar yerini alm覺 olacak. 

Osmanl覺 Stad覺'nda saat 21.45'te balayacak müsabakada hakem Ümit Öztürk görev alacak.

Ankaragücü'nde Galatasaray maç覺 öncesi sakat oyuncu bulunmuyor. Hafif sakatl覺klar覺 bulunan Alihan ve Putsila Bursaspor maç覺nda dinlendirilmilerdi. Bu 2 oyuncu da oynayacak duruma geldiler. 

Geçtiimiz sezon Ümraniyespor maç覺nda k覺rm覺z覺 kart görüp 3 maç ceza alan Anton Putsila'n覺n ise cezas覺 sona erdi. 

Teknik direktör 襤smail Kartal'覺n sezonun ilk maç覺na nas覺l bir kadroyla ç覺kaca覺 merak edilirken muhtemel kadronun u ekilde olumas覺 bekleniyor. 

Hopf- Erdem, Yalç覺n (Alihan), Kone, Pinto- Faty, Arif - Bifouma, Putsila, Mokhtar- El Kabir.

Galatasaray'覺n son Akhisar yenilgisinden sonra maça süpriz bir onbirle ç覺kmas覺 bekleniyor. 

ANKARAGÜCÜ 2311 GÜN SONRA

MKE Ankaragücü, 2011-2012 sezonunda, 7 Nisan 2012 tarihinde sahas覺nda oynad覺覺 maçta Kayserispor'a 5-0 yenilerek, Süper Lig'e veda etmiti.

Sar覺-lacivertliler, küme dütükleri sezonda sadece 2 galibiyet alabildi. Be beraberlik ve 27 malubiyeti olan bakent ekibi, 22 gol atarken, 77 golü de kalesinde gördü. 34 haftal覺k maratonda 11 puan toplayabilen MKE Ankaragücü, 1. Lig'in yolunu tuttu.

ZOR GÜNLER

Bakent ekibi, Süper Lig'den dütükten sonra 4 sezon 2. Lig, 2 sezon da 1. Lig'de mücadele etti.

2012-2013 sezonunda 1. Lig'de yer alan MKE Ankaragücü, 29 puan toplad覺, 18. ve son s覺rada yer alarak 2. Lig'e geriledi.

Sar覺-lacivertliler, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlar覺nda 2. Lig'de mücadele etti. 2016-2017 sezonunda TFF 2. Lig K覺rm覺z覺 Grup'ta mücadele veren MKE Ankaragücü 72 puana ulaarak 1. Lig'e yükselmeyi baard覺.

2017-2018'de Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden MKE Ankaragücü , sezonu 63 puanla ikinci bitirerek, Spor Toto Süper Lig'e ç覺kmaya hak kazand覺.

Bakent ekibi iki ayr覺 ligde üst üste iki sezonda baar覺l覺 olarak, 2311 gün sonra Süper Lig'deki heyacana ortak olacak.

95.RANDEVU

襤ki tak覺m Süper Lig'de 95. kez birbirlerine rakip olacak. Geride kalan maçlarda Galatasaray'覺n galibiyet say覺s覺nda 59-17'lik üstünlüü göze çarp覺yor. Taraflar 18 maçta ise eitlii bozamad覺.

Galatasaray'覺n ligde att覺覺 193 gole, bakentin sar覺-lacivertli ekibi 81 golle kar覺l覺k verebildi.

Taraflar Süper Lig'de en son, bakent temsilcisinin küme dütüü 2011-2012 sezonunda kar覺lat覺. Galatasaray, rakibini Ankara'da 3-0, 襤stanbul'da da 4-0'l覺k skorlarla malup etti.

ANKARA'DAK襤 MAÇLAR

Galatasaray ile MKE Ankaragücü, lig tarihinde Ankara'da 47 kez kar覺lat覺.

Sar覺-k覺rm覺z覺l覺lar, genel toplamdaki üstünlüünü deplasmanda da göstererek, rakibine galibiyet say覺s覺nda 23-13 üstünlük kurdu.

襤ki ekip Ankara'daki 11 maçta ise eitlii bozamazken, Galatasaray 75, MKE Ankaragücü 48 gol att覺.

Taraflar Ankara'da en son 2 Ekim 2011'de kar覺lat覺, Galatasaray sahadan 3-0 galip ayr覺ld覺.

MEHMET Y襤襤NER UMUTLU 

Ankaragücü Bakan覺 Mehmet Yiiner, yeni sezon öncesi deerlendirmelerde bulundu.

Yiiner,  üst s覺ralara oynamay覺 hedeflediklerini ve mücadeleci bir tak覺m kurduklar覺n覺 söyledi. 

2 y覺l içinde 2.Lig'den Süper Lig'e ç覺kt覺klar覺n覺 ifade eden Yiiner, "Bunlar tertemiz ampiyonluklar. Taraftarlar覺m覺z覺n destei de çok önemliydi. Yar覺mac覺 bir tak覺m kurmak için teknik ekiple çal覺malar覺m覺z覺 yapt覺k. Bakentimize ve taraftar覺m覺za yak覺acak bir tak覺m kurduumuzu düünüyorum." dedi. 

Yiiner, kamuoyuna anlatamad覺klar覺 süreçlerden geçtiklerini ifade ederek, "Ülkesinden getirdiimiz ama imza atamadan giden oyuncular oldu. 'Ankaragücü'nün yasa覺 kalkmaz, bir sezon bo geçirirsiniz.' diyenler oldu. Yönetim olarak, 17 dosyay覺 kal覺c覺 olarak kald覺rd覺k. Bu da biraz zaman ald覺. Ummad覺覺m覺z teknik direktörler ve futbolcular, paralar覺n覺 faiziyle birlikte istedi. u an transfer ettiimiz futbolcular覺n tamam覺n覺n lisans覺n覺 ç覺kartt覺k, hiçbir sorunumuz yok." diye konutu. 

Bursaspor maç覺nda 覺覺覺 gördük

Yiiner, Bursaspor ile oynanan haz覺rl覺k maç覺nda tak覺m覺n iyi bir performans sergilediini belirterek, "Bursaspor maç覺nda tak覺m 覺覺k saçt覺. Bursasspor maç覺 sonras覺nda taraftarlar覺n ilgisi de artt覺. Galatasaray maç覺n覺n biletleri dün sat覺a ç覺kt覺. Birçok tribünde bilet kalmad覺. Dolay覺s覺yla Galatasaray maç覺nda 18 bin kiilik stat dolacak diye umuyorum." deerlendirmesinde bulundu. 

Bakan Yiiner, Galatasaray'覺n büyük bir camia olduunu ve geçen sezonu ampiyon tamamlad覺覺n覺 dile getirerek, öyle devam etti: 

"Lige iyi balamak ve üst s覺ralara oynamak istiyoruz. Ona göre bir kadro kurduk. Eksiklerimiz var ve 3-4 bölgeye daha futbolcu almam覺z laz覺m. Bu konuda çal覺malar覺m覺z devam ediyor. Sadece futbolcu almak için transfer yapmak istemiyoruz. Ald覺覺m覺z futbolcular tak覺m覺m覺za katk覺 vermeli. Giriimde olduumuz 3-4 futbolcudan haber bekliyoruz. Lig uzun bir maraton. Bu süreçte kart cezalar覺 ve sakatl覺klar olacakt覺r. Bunlar覺n tedbirini de imdiden almam覺z laz覺m." 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/61193-Ankaragucu_lige_Galatasarayla_basliyor_hedef_3_puan_.html