Haberin Yayn Tarihi:
22/07/2018-11:52
Yenikent Stad覺 i癟in bakanl覺k devreye girecek

19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺lacak olmas覺 nedeniyle maçlar覺n覺 Afyon’da oynayacak olan Ankaragücü taraftarlar覺n覺n, tak覺mlar覺n覺n bakentte oynayabilmesi için yapt覺覺 çar覺ya, Ankara Büyükehir Belediye Bakan覺 Mustafa Tuna da destek verdi. Bakan Tuna, randevu talep ettii Gençlik ve Spor Bakan覺 Mehmet Muharrem Kasapolu ile önceki gün bir araya geldi. Bakan Tuna, Ankaragücü’nün Eryaman Stad覺 tamamlanana kadar maçlar覺n覺 Ankara 19 May覺s Stad覺’nda oynamas覺 için talepte bulundu. Bakan Kasapolu’nun 19 May覺s Stad覺’n覺n maç oynamaya elverisiz olduunu belirtmesi üzerine Bakan Mustafa Tuna, Ankaragücü için Ankara’da baka bir stat bulunmas覺n覺 istedi. Bu talebi deerlendireceklerini belirten Bakan Kasapolu ise gerekli çal覺malar覺n h覺zl覺 bir ekilde yap覺lmas覺 için talimat verdi.

19 MAYIS TALEB襤NE ELVER襤S襤Z YANITI

Bakan Mustafa Tuna görümeye ilikin unlar覺 söyledi:

“Ankaragüçlü kardelerimizin stat konusundaki maduriyetlerini Gençlik ve Spor Bakan覺m覺z Say覺n Mehmet Muharrem Kasapolu’na aktarma f覺rsat覺 bulduk. Ankaragücü’nün maçlar覺n覺 Ankara’da yapmas覺 gerektiini, 19 May覺s Stad覺’n覺n Eryaman Stad覺 bitene kadar Ankaragücü’ne tahsis edilmesi gerektiini söyledik. Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’覺 da görümeye ça覺ran Say覺n Bakan覺m覺z, u an için 19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺m覺na baland覺覺n覺 stad覺n art覺k maçlara elverili olamayaca覺n覺 bize iletti.”

BAKAN KASAPOLU TAL襤MAT VERD襤

“Kendisi de, Ankaragüçlü kardelerimizin madur olmas覺n覺 istemediini ifade eden Say覺n Bakan覺m覺zdan Ankara’da uygun olan herhangi bir statta Ankaragücü’nün maç yapmas覺 için yard覺mc覺 olmas覺n覺 talep ettik. Say覺n Bakan覺m覺z da bu yönde çal覺ma yap覺lmas覺 talimat覺n覺 verdi. Ankara’n覺n sporla ilgili sorunlar覺na olumlu katk覺lar覺ndan dolay覺 yeni Gençlik ve Spor Bakan覺m覺z Say覺n Kasapolu’na bir kez daha ükranlar覺m覺 sunuyorum. Umar覺m Ankaram覺z ve Ankaragücü için hay覺rl覺 bir netice ç覺kar.”

OSMANLISPOR YÖNET襤M襤 襤LE GÖRÜÜLECEK

Bu gelime üzerine gözler Süper Lig’de maç oynanacak standartlara sahip bir dier stat olan Yenikent’teki Osmanl覺 Stad覺’na çevirdi. Y覺llar önce Ankara Büyükehir Belediyesi taraf覺ndan o dönemde Ankaraspor’a 25 y覺ll覺覺na tahsis edilen stad覺 bu sene Spor Toto 1. Lig’deki Osmanl覺spor ve Gençlerbirlii birlikte kullanacak. Örenilen bilgilere göre Gençlik ve Spor Bakanl覺覺 yetkilileri Yenikent Stad覺 için Osmanl覺spor yönetimi ile görüecek. Bu görümeden olumlu bir netice ç覺karsa Ankaragücü’nün maçlar覺n覺 Ankara’da oynamas覺n覺n yolu aç覺lacak.

YETK襤 BELED襤YEDE DE襤L

ESK襤 Ankara Büyükehir Belediye Bakan覺 Melih Gökçek döneminde Yenikent’teki Osmanl覺 Stad覺 o dönem resmi ad覺yla Ankaraspor’a, Aktepe stad覺 Keçiörengücü’ne, Ostim Stad覺 Bugsaspor’a 25 y覺ll覺覺na bedelsiz tahsis edilmiti. Statlarda bu kulüpler izin vermedii sürece hiçbir ekilde baka kulüpler oynayam覺yor. Ankara Büyükehir Belediyesi’nin de böyle bir yetkisi bulunmuyor.

Haber: Hürriyet Ankara 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60935-Yenikent_Stadi_icin_bakanlik_devreye_girecek_.html