Haberin Yayn Tarihi:
12/07/2018-18:11
Mehmet Yiiner 19 May覺s'覺 istiyor

6 y覺l sonra yeniden Süper Lig’e yükselen Ankaragücü, yeni sezona buruk bal覺yor. Osmanl覺spor ve Gençlerbirlii’nin küme dümesinin ard覺ndan bu sezon Süper Lig’de Bakent’i temsil edecek tek tak覺m olan Ankaragücü stat sorunu ya覺yor. 19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺lacak olmas覺 ve Eryaman Stad覺’n覺n yap覺m覺n覺n da tamamlanmamas覺 nedeniyle sar覺-lacivertliler 12 Austos’ta balayacak Süper Lig’de maçlar覺n覺 Ankara’da oynayamayacak.

Habertürk Ankara'dan F覺rat Tur'a konuan Ankaragücü Bakan覺 Mehmet Yiiner, “Talebimiz 19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺m覺n覺n ertelenmesi. Süper Lig’in ilk haftas覺nda oynayaca覺m覺z Galatasaray maç覺na Ankara’da seyircimizin önünde ç覺kmak istiyoruz” dedi. 


“15 GÜNDE HAZIR OLUR”
Eryaman Stad覺’ndaki gecikmeden dolay覺 zor duruma dütüklerini belirten Yiiner, “Ankara 襤l Spor Müdürlüü’nün 19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺m覺 için yapt覺覺 ihale feshedildi. u anda y覺k覺m için herhangi bir çal覺ma yok. Eryaman Stad覺’n覺n eylül, ekim ay覺nda haz覺r olaca覺 söyleniyor. Oras覺 bitene kadar maçlar覺m覺z覺 19 May覺s Stad覺’nda oynamak istiyoruz” diye konutu. Yiiner, 19 May覺s’覺 sadece 2 ayl覺k bir süre için kullanma talepleri olduunu ifade ederek, unlar覺 söyledi: “15 gün içinde 19 May覺s Stad覺’n覺 maç oynanabilir hale getirebiliriz. Süper Lig’in ilk haftas覺nda Galatasaray’覺 konuk edeceiz. Ankara’da, Süper Lig hasreti çeken taraftarlar覺m覺z覺n önünde sezona balamak istiyoruz.” 

“MEL襤H BEY ÖYLE TAKD襤R ETM襤”
Ankara’da Süper Lig maç覺 oynayabilecekleri dier bir alternatifin de Osmanl覺spor’un maçlar覺n覺 oynad覺覺 Yenikent Stad覺 olduuna dikkat çeken Bakan Yiiner, “Yenikent Stad覺, Büyükehir Belediyesi taraf覺ndan bedelsiz olarak 49 y覺ll覺覺na Osmanl覺spor’a verildi. Yenikent Stad覺’nda sahaya ç覺kmay覺 da düündük ancak bu stad覺 bu sene Osmanl覺spor’la birlikte 1. Lig’e düen Gençlerbirlii paylaacak. Melih Bey (Gökçek) böyle takdir etmi” dedi. 

SON ÇARE AFYON
襤l Spor Müdürlüü’nün 19 May覺s Stad覺’n覺n y覺k覺m覺n覺 ertelememesi durumunda Ankaragücü’nün Süper Lig’e son çare olarak Afyon Stad覺’nda oynayaca覺 maçlarla balayaca覺n覺 belirten Yiiner, öyle devam etti: “Bakent Ankara’y覺 bu sezon Süper Lig’de temsil edecek tek tak覺m Ankaragücü. Fikstür çekildi ama maçlar覺m覺z覺 nerede oynayaca覺m覺z belli deil. Türkiye’nin Bakent’inde maçlar覺m覺z覺 oynayacak saha bulam覺yoruz.”

FIRAT TUR - HABERTÜRK ANKARA

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60808-Mehmet_Yiginer_19_Mayisi_istiyor.html