Haberin Yayn Tarihi:
12/07/2018-12:55
FLA ! Afyon Zafer Stad覺, S羹per Lig kriterlerine uygun deil...

Ankaragücü, Bakent'te maç oynayacak bir stat bulamad覺覺 için bu sezonun ilk yar覺 maçlar覺n覺 Afyonkarahisar Zafer Stad覺’nda oynamak için Türkiye Futbol Federasyonu’na bavuruda bulunmutu. 

Bakent tak覺m覺 Ankaragücü’nün ilk yar覺 maçlar覺n覺 Afyonkarahisar’da oynama teklifinin Türkiye Futbol Federasyonu taraf覺ndan kabul edildii ancak son karar覺 Afjet Afyonspor Kulübü’nün verecei örenildi.

Ancak Ankaragücü'nün bu isteinin bu u artlarda mümkün olmad覺覺 belirtildi.

Zafer Stad覺’n覺n 1. Lig kriterlerine uygun olmas覺na ramen Süper Lig maçlar覺n覺n oynanabilmesi için baz覺 eksikleri bulunduunu belirten Afjet Afyonsporlu yöneticiler, “Bizim stad覺m覺z覺n yedek kulübeleri  18 kiilik kadroya göre düzenlenmi durumda. Ancak Süper Lig maçlar覺n覺n oynanaca覺 stadlarda yedek kulübeleri 21 kiilik kadroya göre düzenleniyor. Ayr覺ca Zafer Stad覺’nda Süper Lig maç覺 oynanabilmesi için kale çizgisi kameralar覺 için platform yap覺lmas覺 art. Bu eksiklerin Spor Genel Müdürlüü taraf覺ndan giderilmesi durumunda Ankaragücü’nün ilk yar覺 maçlar覺n覺 ilimizde oynayabileceini düünüyoruz” ifadelerinde bulundular.
Ancak baz覺 haber sitelerinde Ankaragücü’nün ilk yar覺 maçlar覺n覺 Afyonkarahisar’da oynamas覺 yönünde karar覺n kesinletii yönünde haberler yer ald覺. Afjet Afyonspor Kulübü’nün verecei karardan sonra Süper Lig tak覺mlar覺ndan Ankaragücü’nün ilk yar覺 maçlar覺n覺 Afyonkarahisar Zafer Stad覺’nda oynay覺p oynamayaca覺 kesinlik kazanacak.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60807-FLAS__Afyon_Zafer_Stadi_Super_Lig_kriterlerine_uygun_degil.html