Haberin Yayn Tarihi:
16/05/2018-15:07
Avrupa'da zirveye, ligde k羹meye !

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftas覺nda Akhisarspor, deplasmanda Kayserispor'u 2-1yendi. Bu sonuçla puan覺n覺 39 yapan Ege temsilcisi, kümede kalmay覺 garantiledi.Beikta'a sahas覺nda 3-2 yenilerek 33 puanda kalan Osmanl覺spor, Akhisarspor'unelde ettii galibiyet sonras覺 bitime bir hafta kala küme dütü. Osmanl覺spor, Kardemir Karabükspor ve bir dier bakent temsilcisi Gençlerbirlii'nin ard覺ndan Süper Lig'eveda eden üçüncü tak覺m oldu. Böylece iki bakent temsilcisi Gençlerbirlii ve Osmanl覺spor ayn覺 kaderi paylat覺. 36 puanl覺 Konyaspor'un, ikili averajda Osmanl覺spor'a üstünlüü bulunuyor. Bakent ekibini sahas覺nda 1-0 yenen AtikerKonyaspor, rakibiyle deplasmanda golsüz berabere kald覺. 

襤LK襤 BAARMITI
UEFA Avrupa Ligi'nde geçen sezon son 32 turuna kalarak tarihi bir baar覺 elde edenOsmanl覺spor, k覺sa sürede hem zirveyi hem de dibi gördü. Süper Lig'e yükseldii2015-2016 sezonunda teknik direktör Mustafa Reit Akçay yönetiminde baar覺l覺 bir performans sergileyerek ligi 5. bitiren Osmanl覺spor, tarihinde ilk kez UEFA AvrupaLigi'ne kat覺lma hakk覺 elde etti. Osmanl覺spor, geçen sezon Avrupa Ligi'nde襤spanya'n覺n Villarreal, Romanya'n覺n Steaua Bükre ve 襤sviçre'nin Zürih tak覺mlar覺n覺n yer ald覺覺 L Grubu'nu zirvede tamamlayarak tarihi bir baar覺ya imza att覺. Sahas覺ndaSteaua Bükre ve Zürih'i 2-0 malup eden mor-sar覺l覺 ekip, Villarreal ile 2-2 berabere kald覺. Deplasmanda Villarreal'i 2-1 yenerek dikkatleri çeken Osmanl覺spor, Zürih veSteaua Bükre'e 2-1'lik skorlarla malup oldu. Bakent temsilcisi, bu sonuçlar覺nard覺ndan toplad覺覺 10 puanla L Grubu'nu lider bitirdi ve ilk kez mücadele ettiiAvrupa Ligi'nde son 32 tak覺m aras覺na kald覺. Osmanl覺spor, Türkiye'de ampiyonlukyaamayan ekipler aras覺nda Avrupa kupalar覺nda gruplardan ç覺kan ilk Türk tak覺m覺 olmay覺 baard覺.

RÜYA, KABUSA DÖNÜTÜ
OSMANLISPOR, UEFA Avrupa Ligi'nde Yunanistan ekibi Olympiakos ile oynananson 32 turu maçlar覺n覺n ard覺ndan düüe geçti. Avrupa Ligi müsabakalar覺 nedeniyle sezonu erken açan Bakent ekibi Osmanl覺spor, youn maç program覺n覺 kald覺ramad覺.Osmanl覺spor, Avrupa'dan sonrada Spor Toto Süper Lig'de umduunu bulamad覺. Sezonun sonlar覺na doru küme düme korkusu da yaayan Osmanl覺spor, Spor TotoSüper Ligi toplad覺覺 38 puanla 13. s覺rada tamamlad覺.

BÜLENT UYGUN'DAN SONRA 襤RFAN BUZ 襤LE ANLAILDI
MOR-sar覺l覺 ekip, Bülent Uygun yönetiminde balad覺覺 2017-2018 sezonunda ilk 5 maçta sadece bir puan alarak hayal k覺r覺kl覺覺 yaad覺. Bu sonuçlar覺n ard覺ndan ligin dibine demir atan Osmanl覺spor'da yönetim, Uygun'un görevine son verirken, teknik direktör 襤rfan Buz ile anlat覺. Buz yönetimindeki ilk maçta Antalyaspor'a yenilen bakent ekibi, daha sonra iç sahada ald覺覺 galibiyetlerle küme düme hatt覺ndan ç覺kt覺. Osmanl覺 Stad覺'nda Buz yönetiminde oynad覺覺 6 maçta sahadan 5 galibiyet ve 1 beraberlikle ayr覺lan morsar覺l覺lar, devreyi 17 puanla 14. s覺rada tamamlad覺. Devre aras覺n覺n ard覺ndan yine düüe geçen Osmanl覺spor, sezonun ikinci yar覺s覺nda oynad覺覺 ilk 7 maçta galibiyet elde edemedi. Evinde düme hatt覺ndaki rakipleri Antalyaspor ve Atiker Konyaspor ile berabere kalarak kritik puanlar kaybetti.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60140-Avrupada_zirveye_ligde_kumeye_.html