Haberin Yayn Tarihi:
16/05/2018-14:24
3.Lig ma癟覺nda 33 bin seyirci

Diyarbak覺r'da geçen hafta Ziraat Türkiye Kupas覺 final maç覺 ile aç覺l覺覺 yap覺lan Diyarbak覺r Stad覺, dün oynanan TFF 3. Lig maç覺nda tamamen doldu.

Gençlik ve Spor Bakanl覺覺 ile Babakanl覺k Toplu Konut 襤daresi (TOK襤) Bakanl覺覺nca Kayap覺nar ilçesinde 160 milyon liraya yapt覺r覺lan 33 bin seyirci kapasiteli Diyarbak覺r Stad覺, futbolseverlerin beenisini ald覺.

Skor göstergesi, restoran, kafeteryalar, VIP salonlar覺, bas覺n tribünü, otopark, seyirci ve sporcu girii en uygun ekilde tasarlanan UEFA ve FIFA standartlar覺nda hizmet veren stadyuma gelen sporseverler, rahat ortamda maç izlemenin keyfini yaad覺.

Geçen hafta Türkiye Kupas覺'nda Teleset Mobilya Akhisarspor ile Fenerbahçe aras覺ndaki final maç覺yla ile aç覺l覺覺 gerçekletirilen stat, dün 3. Lig 2. Grup'ta Diyarbekirspor-Tire 1922 aras覺ndaki play-off yar覺 final mücadelesine ev sahiplii yapt覺. Tribünlerin tamamen dolduu kar覺lamay覺 izlemek için gelen çok say覺da sporsever bilet bulamad覺覺 için stada giremedi. Bilet bulamayanlar, hem maç覺 izleyemedii için hem de yeni stad覺 göremedii için üzüldü.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60139-3Lig_macinda_33_bin_seyirci_.html