Haberin Yayn Tarihi:
16/05/2018-14:13
Altay taraftar覺ndan 癟ar覺

7 y覺l sonra Spor Toto 1. Lig’e dönen Altay’da taraftarlar geçmi dönem alacaklar覺 bulunan yönetici ve futbolcular bata olmak üzere tüm alacakl覺lara alacaklardan vazgeçme ve erteleme çar覺s覺 yapt覺.

Önümüzdeki sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Altay’da, TFF’nin ayak bast覺 paras覺 olarak gönderecei 2.6 milyon TL’lik ücretin tamam覺n覺n temlik ve icra dosyalar覺na ödenecek olmas覺 siyah-beyazl覺 taraftarlar覺 harekete geçirdi. 
TFF’den gelecek ücretin kulüp kasas覺na girmeyeceini örenen Altayl覺 taraftarlar; ‘‘#Altay襤çinVefa’’ hashtage’i ile bata eski bakanlardan Niyazi Konumaz ve Aslan Savaan olmak üzere kulüpte alaca覺 bulunanlar覺, alacaklar覺n覺 erteleme ve temlikleri kald覺rmaya davet etti. ‘‘Altay ak覺yla ayaa kalkm覺 bu kulübe, temlikler ile çelme takmay覺n!’’ slogan覺 ile sosyal medyadan çar覺da bulunarak alacaklar覺n ertelenmesini ve temliklerin kald覺r覺lmas覺n覺 talep eden siyah-beyazl覺 taraftarlar tüm camian覺n 2 sezondur büyük yük alt覺na giren Özgür Ekmekçiolu yönetimine 1. Lig’de güçlü bir Altay hedefi için destek vermesi gerekliliine dikkat çekti.

Eski bakanlardan Niyazi Konumaz 475 bin TL, Altay’覺n ilk kez 3. Lig’e dütüü 2014-15 sezonunda bakanl覺k görevini yürüten Aslan Savaan 500 bin TL, Sadettin Ünlü 185 bin TL, Umut Körolu 150 bin TL ve Hakan Ceylan 110 bin TL’lik alacaklar覺 için TFF gelirlerine temlik koydurmutu. Altay’da 5 eski yöneticinin yan覺 s覺ra eski antrenör ve futbolculara olan 800 bin liral覺k kesinlemi borç da TFF gelirinden tahsil edilecek. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/60138-Altay_taraftarindan_cagri_.html