Haberin Yayn Tarihi:
17/04/2018-14:24
Bursaspor'un zorlu 5 haftas覺

Spor Toto Süper Lig'de son 10 sezonda kümede kalan ekiplerin ortalama 36.6 puan yakalad覺覺 görülürken, 33 puandaki Bursaspor'un en az 4 puana daha ihtiyac覺 var. Ancak bitime 5 maç kal覺rken, kümede kalmak için çekien tak覺mlar覺n son 5 haftas覺nda ise en kötü grafik yine Bursaspor'a ait.

Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiren Bursaspor’da kümede kalma ad覺na ince hesaplar balad覺. Sezonun bitimine 5 maç kala son viraja girilirken, 33 puanla 29’uncu haftay覺 13’üncü s覺rada tamamlayan yeil beyazl覺larda gözler Kardemir Karabükspor maç覺na çevrildi.

Ligden dümesi kesinleen Karadeniz temsilcisi kar覺s覺na ç覺kacak olan ve hemen akabinde u an 4 puan gerisindeki Atiker Konyaspor’u sahas覺nda a覺rlayacak olan Bursaspor’da ise tek düünce bu 2 kritik maçtan galip gelerek rahat bir nefes almak.

Son 5 haftada en kötü Bursaspor

Süper Lig’in son 10 sezonuna bak覺ld覺覺nda ise ligi 15’inci bitiren ve kümede kalan tak覺mlar覺n ortalama 36.6 puan toplad覺覺 görülüyor. Buna göre kalan 5 maç覺ndan en az 4 puan daha ç覺karmas覺 gereken yeil beyazl覺 ekibe, bu puan da yetmeyebilir.

Zira alt s覺ras覺nda yer alan ekipler son 5 haftada formda bir görüntü çizdi. Bu süreçte 14’üncü Aytemiz Alanyaspor, 16’nc覺 Atiker Konyaspor ve 17’nci Osmanl覺spor 8’er puan toplad覺. 15’inci Gençlerbirlii ise 4 puan toplarken, özellikle evinde Galatasaray’覺 1-0 yenerek dikkat çekmiti. Bursaspor ise son 5 haftada yaln覺zca 3 puan toplayabildi.

Son 10 sezon içerisinde Kardemir Karabükspor, 2012-13 sezonunda kümede kal覺rken 40 puan toplad覺 ve bu süreçte en fazla puan覺 hanesine yazd覺rarak kümede kalan tak覺m oldu. 2009-10 sezonunda Demir Grup Sivasspor ve 2015-16 sezonunda ise Kayserispor 34’er puanla en çok puan覺 toplayarak kümede kalan ekipler olmutu.

Rakiplerine kaybettii puanlar etkili oldu

Bursaspor’un bugünkü durumunda ise, kümede kalma ad覺na direkt olarak mücadele ettii rakiplerine kaybettii puanlar da etkili oldu. Ligin ikinci yar覺s覺ndaki maçlarda Aytemiz Alanyaspor ve Osmanl覺spor’a yenilen Bursaspor, ilk yar覺da ise Gençlerbirlii ile sahas覺nda oynad覺覺 maçtan 1-1’lik eitlikle ayr覺lm覺t覺.

Yeil beyazl覺lar, Atiker Konyaspor’u ise ligin ilk yar覺s覺nda deplasmanda 3-0’l覺k skorla malup etmiti. Ayr覺ca Timsah, hemen üzerinde yer alan Teleset Mobilya Akhisarspor ve Antalyaspor deplasmanlar覺ndan da yenilgi ile ayr覺ld覺.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/59756-Bursasporun_zorlu_5_haftasi_.html