Haberin Yayn Tarihi:
14/02/2018-16:28
襤smail Kartal: "Eksik oyuncular覺m覺z覺n yerini taraftar覺m覺z doldursun"

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü 襤smail Kartal, Çaykur Rizespor ile oynayacaklar覺 maç öncesinde sakat ve cezal覺 futbolcular覺n覺n bulunduuna dikkati çekerek, "Çok fazla kadro derinlii olmayan bir tak覺ma sahibiz ama bahanelere s覺覺nmayaca覺z." dedi.

襤smail Kartal, yapt覺覺 aç覺klamada sezonun ikinci yar覺s覺na 2 beraberlik ve 1 malubiyet alarak balad覺klar覺n覺 hat覺rlatarak, "襤lk 3 maça bakt覺覺n覺zda sahada futboloynamak isteyen, dirençli olan bir ekip vard覺. Futbol ve taktik olarak hiçbir eksiimiz yoktu." diye konutu. 

Sar覺-lacivertli ekibe güvendiini vurgulayan Kartal, "Bal覺kesirspor Baltok, bu ligin çok gol atan tak覺mlar覺ndan. Kendi evinde bu sezon sadece 1 kere kaybetmi. Biz de maça çok iyi haz覺rlanarak gittik. 3-1 gibi net bir skorla kazanmas覺n覺 da bildik. Daha farkl覺 da kazanabilirdik. Sahan覺n çok a覺r olmas覺na ramen son bölümlerde ayakta kalan bir Ankaragücü tak覺m覺 var. Deerlendirme yaparken tak覺m覺n oynad覺覺 futbola, fiziksel güce, taktik üstünlüe bakmak laz覺m. Biz bunun kar覺l覺覺n覺 ald覺k." ifadelerini kulland覺. 

Hedeflere giderken futbolcular覺n sakatl覺k yaayabildiini, ceza alabildiini dile getiren Kartal, unlar覺 söyledi: 
"Çok fazla kadro derinlii olmayan bir tak覺ma sahibiz ama bahanelere s覺覺nmayaca覺z. Sonuçta biz bir tak覺m覺z ve sahaya 11 kii ç覺k覺yoruz. Bu hafta taraftarlar覺m覺zdan eksik ve sakat oyuncular覺m覺z覺n yerine sahada futbol oynamas覺n覺 istiyorum. Bu tak覺ma destek vermelerini istiyorum. Taraftarla, camiam覺zla, medyam覺zla, futbolcumuzla, teknik heyetle, yöneticilerimizle kenetlendik. Bu ii baaraca覺m覺z覺 düünüyorum." 

Çaykur Rizespor kar覺lamas覺 için "çok iyi maç olacak" ifadesini kullanan Kartal, "Çok iyi mücadele eden bir Ankaragücü'nün sahada olaca覺n覺 söyleyebilirim. Eksiklerimiz var ama sonuçta sahaya 11 Ankaragücü futbolcusuyla ç覺kaca覺z." diyerek sözlerini tamamlad覺.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58783-Ismail_Kartal_Eksik_oyuncularimizin_yerini_taraftarimiz_doldursun.html