Haberin Yayn Tarihi:
13/02/2018-14:54
襤brahim z羹lmez: "ok sessiz kalmak da iyi deil"

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü 襤brahim Üzülmez, MKE Ankaragücü tak覺m覺n覺 iyi analiz ettiklerini, bu maçtan galibiyetle ayr覺lmak istediklerini söyledi.

Üzülmez, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde idman öncesi gazetecilere yapt覺覺 aç覺klamada, ligde son oynad覺klar覺 Alt覺nordu maç覺nda istek ve oyun olarak bir s覺k覺nt覺lar覺n覺n olmad覺覺n覺, rakibin tuza覺na dütüklerini belirtti.

Ligde çekimeli bir mücadelenin yaand覺覺n覺 ifade eden Üzülmez, "Ligde her tak覺m inili ve ç覺k覺l覺 grafikler çizebiliyor. Denk tak覺mlar mücadele veriyor. Baz覺 ekipler üç veya dört hafta s覺k覺nt覺 ya覺yor. 襤ki hafta galibiyet ald覺覺 zaman üst s覺ralarda kendine yer bulabiliyor." dedi.

Üzülmez, bu hafta oynayacaklar覺 MKE Ankaragücü tak覺m覺n覺n ikinci yar覺ya s覺k覺nt覺lar içerisinde balad覺覺n覺 kaydederek, öyle devam etti:

"Son haftaya bakt覺覺m覺zda Bal覺kesirspor Baltok deplasman覺nda ald覺覺 bir üç puan var. Hedefimiz belli. Bu hedefler zor olacak belki de. Saha ve seyirci avantaj覺n覺 en iyi ekilde deerlendiren ve tecrübeli bir tak覺ma kar覺 oynayaca覺z. Dirençli bir ekip. Bizim de bu saatten sonra kapasitemizi ortaya koymam覺z gerekiyor. Biz iyi bir tak覺m覺z. Zaman zaman uzun lig maratonunda i kazas覺 oluyor. Geçen hafta o i kazas覺n覺 yaad覺覺m覺z覺 düünüyoruz. Oyuncular覺m da art覺k bu maç覺n bilincindeler. 襤yi çal覺覺yoruz."

MKE Ankaragücü tak覺m覺n覺 iyi analiz ettiklerini anlatan 襤brahim Üzülmez, "Saha içerisinde hem taktik hem de oyun anlam覺nda üzerimize düen görevi en iyi ekilde yerine getirip galibiyet almak istiyoruz. Daha sonra kendi saham覺zda oynayaca覺m覺z Bal覺kesirspor Baltok ve Elaz覺spor maç覺nda alaca覺m覺z puanlarla bu ligde çok ey lehimizde geliecektir. Bundan kimsenin üphesi olmas覺n." deerlendirmesinde bulundu.

Üzülmez, sakatl覺k oyuncular konusuna da deinerek, "Robin Yalç覺n'覺n tedavisi devam ediyor. Ayn覺 ekilde Davide Petrucci'nin tedavisi 襤talya'da devam ediyor. Bu iki oyuncu pazartesi günü aram覺za kat覺lacak. Leonard Kweuke de birebir çal覺malar覺n覺 sürdürüyor. O da pazartesi günü tak覺mla birlikte çal覺malara balar diye ümit ediyorum." diye konutu.

"Çok sessiz kalmak da iyi deil"

Üzülmez, bundan sonra kendileriyle ilgili yap覺lan aç覺klamalara sessiz kalmayacaklar覺n覺 belirterek, sözlerini öyle tamamlad覺:

"Art覺k bundan sonra sessiz kalmayaca覺m. Bizim tak覺mla ilgili en ufak bir aç覺klama yapana ayn覺 ekilde cevap vereceim. Çok sessiz kalmak da iyi deil. Son haftalarda hakemlerin, rakiplerimizin lehine ve bizim aleyhimize verdikleri bariz kararlar var. Bu kararlar覺 izlemek ve incelemek gerekiyor. Biz, her tak覺ma ve camiaya sayg覺 duyuyoruz. Maalesef baz覺 insanlar bize sayg覺 duymazsa ve baz覺 polemikler içerisine girmek istiyorsa ya da alg覺 operasyonu yapmak istiyorsa bundan sonra ilk cevap verecek olan da ben olaca覺m. Bundan kimsenin üphesi olmas覺n. Çaykur Rizespor'un menfaatlerini bakan覺m覺z en iyi ekilde koruyor. Bu alg覺 operasyonu önümüzdeki haftalarda devam ederse önce ben kar覺 ç覺kaca覺m."

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58760-Ibrahim_Uzulmez_Cok_sessiz_kalmak_da_iyi_degil.html