Haberin Yayn Tarihi:
11/01/2018-13:46
Burak G繹ren: "Ankara'da basketbol ateini yeniden yakmak istiyorduk"

Türk Telekom Baantrenörü Gören: "Buradaki herkes çal覺kan ve prensiplere inanan insanlar. Bu da bizi ilk yar覺n覺n sonu itibar覺yla istediimiz noktaya ta覺d覺" - "As覺l önemli olan sene sonunda nerede olaca覺m覺z" - "Bu tak覺m, geçmite olduu gibi bu sezon da yapt覺覺 ilerle dolu tribünleri hak ediyor. Bizi yaln覺z b覺rakmayan taraftarlar覺m覺za ampiyonluk hediye etmek istiyoruz"

Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 2017-2018 sezonunun 17 haftal覺k ilk yar覺s覺n覺 bir yenilgiyle lider tamamlayan Türk Telekom'da baantrenör Burak Gören, ampiyonluk hedefi dorultusunda çal覺malar覺 ciddi bir ekilde sürdürdüklerini belirtti.

Gören, ligin ilk yar覺s覺yla ilgili yapt覺覺 aç覺klamada, "Liderlik, konsantrasyonumuzun ve arzumuzun yan覺 s覺ra sorumluluumuzu da art覺r覺yor. 襤lk yar覺 itibar覺yla sorumluluumuzu yerine getirdik." dedi.

Sezona, Türk Telekom'u ait olduu Süper Lig'e yükseltme hedefiyle girdiklerini ifade eden baantrenör Gören, "Türk Telekom, Türk ve Ankara sporunda y覺llarca kupalar kazanm覺, lokomotiflik yapm覺 kulüplerden biri. Bata yönetim olmak üzere hiçbirimiz bulunduumuz konumdan memnun deiliz. Kulübümüzü eski günlerine döndürebilmek için çal覺覺yoruz. Sezona iyi bir yap覺lanma, baar覺l覺 bir teknik ekip ve oyuncu grubuyla balad覺k. Buradaki herkes çal覺kan ve prensiplere inanan insanlar. Bu da bizi ilk yar覺n覺n sonu itibar覺yla istediimiz noktaya ta覺d覺." diye konutu.

Sezonun ilk yar覺s覺nda çok zorlu maçlar oynad覺klar覺n覺 vurgulayan Gören, "Kararl覺l覺覺m覺z, motivasyonumuz, kulübümüzün verdii imkanlar ve oyuncular覺m覺z覺n özverisi, bu zorluklar覺 amam覺zdaki en önemli kilit nokta oldu." ifadesini kulland覺.

 "Sene sonunda nerede olaca覺m覺z önemli"

Baantrenör Gören, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nin 18 güçlü tak覺mdan olutuunun alt覺n覺 çizerek ikinci yar覺n覺n daha zorlu geçeceini söyledi.

Ligin ilk yar覺s覺n覺 1 yenilgiyle tamamlad覺klar覺n覺 hat覺rlatan Gören, öyle devam etti:

"Ligdeki her tak覺m覺n bir amac覺 var. Kimi dümemek, kimi play-off'a kalmak, kimi de ampiyon olabilmek için mücadele ediyor. Gönül her maç覺 kazanmak ister ama spor bu, içinde yenilgiler de olacak. Bu yenilgilerden neler ç覺kard覺覺m覺z ve yolumuza nas覺l devam ettiimiz önemli. u an için en yak覺n rakibimizin iki galibiyet önündeyiz. Ankara basketboluna kar覺 büyük bir sorumluluumuz var. Bunun ilk bölümünü baar覺yla tamamlad覺k. imdi ikinci yar覺daki maçlar覺m覺z覺 kazanmak için çabalayaca覺z. As覺l önemli olan sene sonunda nerede olaca覺m覺z."

Gören, her zaman liglerde ikinci yar覺lar覺n çok daha çekimeli maçlara sahne olduuna dikkati çekerek, "Birçok tak覺m transferlerle güçleniyor. Biz, doru sistem dahilinde çal覺an bir tak覺m覺z. Sistemimizi gelitirerek, her maç覺n deerini bilerek ve rakiplerimize büyük sayg覺 duyarak sahaya ç覺k覺yoruz. Her maç bizim için bir finaldir. Kazand覺覺m覺z her final de bizi ampiyonlua daha da yaklat覺r覺yor." deerlendirmesinde bulundu.

 Transfer düüncesi yok

Burak Gören, mevcut oyuncular覺n sezonu tamamlayacak güçte olduklar覺n覺 belirterek devre aras覺nda transfer yapmay覺 düünmediklerini söyledi.

Ankaral覺 basketbolseverlerin ligin ilk bölümünde kendilerini yaln覺z b覺rakmad覺覺n覺 ifade eden Gören, unlar覺 kaydetti:

"Ankara'da basketbol ateini yeniden yakmak istiyorduk. Maçlar覺m覺z覺 büyük tribün kapasitesi olan bir salonda oynam覺yoruz. Sezon ba覺nda amaçlar覺m覺zdan bir tanesi de maçlar覺m覺z覺 dolu tribünler önünde oynamakt覺. Ankaral覺 basketbolseverler, maçlar覺m覺za büyük ilgi gösterdi. Maçlar覺m覺z覺, ayakta bile yer bulunmaz ekilde oynuyoruz. Bu bizler için en büyük kuvvet. Ligin ikinci yar覺s覺nda da Ankaral覺lar覺n desteine ihtiyac覺m覺z var. Yönetimi, teknik kadrosu, oyuncusu, medyas覺, taraftar覺 bir bütün olmal覺y覺z. Tüm taraftarlar覺m覺z覺, ortak amac覺m覺z覺 yakalamak için salonlara bekliyoruz. Bu tak覺m geçmite olduu gibi bu sezon da yapt覺覺 ilerle dolu tribünleri hak ediyor. Bizi yaln覺z b覺rakmayan taraftarlar覺m覺za ampiyonluk hediye etmek istiyoruz."

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58209-Burak_Goren_Ankarada_basketbol_atesini_yeniden_yakmak_istiyorduk.html