Haberin Yayn Tarihi:
11/01/2018-11:19
襤smail Kartal: "G羹c羹m羹z biraz daha artacak"

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Ankaragücü, ikinci yar覺 haz覺rl覺klar覺n覺 Antalya'da sürdürüyor. 

Antalya'daki kampta güzel bir ortam olduunu ve çal覺malar覺n devam ettiini ifade eden 襤smail Kartal, "襤lk yar覺 sakat oyuncular覺m覺z vard覺. Onlar覺n tak覺ma kat覺lmas覺yla gücümüzün biraz daha artaca覺n覺 düünüyoruz. Nduka'n覺n sakatl覺覺 devam ediyor. Onun 1,5 2 ay daha zaman覺 var. 襤kici yar覺da kald覺覺m覺z yerden devam ederek Ankaragücü'nü en iyi yerlere götürebileceimizi düünüyorum. Çünkü çok karakterli bir oyuncu grubumuz var. Çok iyi çal覺覺yoruz ve çok güzel bir ortam覺m覺z var. 襤çsel birlikteliimiz ve huzurumuz çal覺arak en büyük enerjimiz, en büyük silah覺m覺z oldu. Bugünlere gelmemizin en büyük nedeni içsel birlikteliimiz, birbirimize olan inanc覺m覺z, sayg覺m覺z, iyi çal覺mam覺z ve karakterli oyuncularla birlikte olmam覺zd覺r" dedi. 

"襤K襤NC襤 YARI SON DERECE ZOR GEÇECEK"

Ligin ikinci yar覺s覺nda favori olmad覺klar覺n覺 söyleyen Kartal, "襤kinci yar覺 son derece zor geçecek. Bence ikinci yar覺 lig yeniden bal覺yor. Önceden bir ey söylemek doru olmaz. Bu ligde son s覺rada olan bir tak覺m lider tak覺m覺 yenebiliyor. Hiçbir kar覺lama önceden bilindii, düünüldüü gibi sonuçlanm覺yor. Bu lig gerçekten sert bir lig. Her eyin her zaman deiebilecei bir lig. Bununla birlikte çok da kaliteli bir lig. Kendimizi bu ligde favori olarak görmüyoruz. Biz maç düünüyoruz. Her maça ayr覺 bir ekilde haz覺rlanarak, her maç覺 kazanmak için sahaya ç覺k覺yoruz" eklinde konutu. 

"YAANAN SIKINTILAR HEDEFLER襤M襤Z襤N ÖNÜNE GEÇMED襤"

Tak覺mda s覺k覺nt覺n覺n devam ettiini ifade eden Kartal, "Ufak ufak bir eyler oluyor tabi ama bakan覺m覺z ve yönetimimiz tak覺m覺m覺z覺 bu s覺k覺nt覺lardan kurtarmak için ura覺yor. Ben  k覺sa bir zamanda bu s覺k覺nt覺lar覺n giderebileceini düünüyorum. Ama hiç bir zaman bu s覺k覺nt覺lar hedeflerimizin inanc覺m覺z覺 çal覺mam覺z覺n ve futbolumuzun önüne geçmedi. Bunu salayan bizim birlikteliimiz, inanc覺m覺z ve karakterli oyuncu grubudur" diye konutu.

"ANKARAGÜCÜ'NE VER襤LM襤 B襤R SÖZÜM VAR"

Ankaragücü'ne söz verdiini ve sorumluluklar覺n覺n bilincinde olduunu söyleyen Kartal, "Dolayl覺 olarak bir iki teklif geldi ama ben onlara izin vermedim. Ben Ankaragücü'nün teknik direktörüyüm ve burada bir mukavelem var.  Sonuna kadar yapmam gereken iimin ba覺nday覺m. Ayr覺ca iimin de bilincindeyim. Benim için verilen söz her eyden önce gelir. Ankaragücü'ne verilmi bir sözüm var. Bu kadar köklü bir tarihi olan 1910 y覺l覺nda MKE içilerinin kuruduu emek tak覺m覺, halk覺n tak覺m覺, çok cokulu bir taraftar topluluumuz var. Onlara lay覺k olmak, onlar覺 mutlu etmek ve baar覺l覺 olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çal覺覺yoruz" ifadelerini kulland覺. 

"襤K襤NC襤 YARI ÇEK襤MEL襤 GEÇECEK"

襤smail Kartal, Süper Lig ve TFF 1'inci Lig'de ampiyonluk yar覺覺 için unlar覺 söyledi:

"Süper Lig de bizim TFF 1'inci Lig gibi. Zirve yar覺覺nda herkesin birbirine yak覺n olduu bir lig. Hem Süper Lig, hem de TFF 1'inci Lig çekimeli maçlara sahne olacak diye düünüyorum. Süper Lig'de zirve yar覺覺 ilk 4 tak覺m aras覺nda devam edecek gibi. Bizde de ilk iki s覺ra için 4-5 tak覺m aras覺nda zirve mücadelesi devam ediyor. 襤lk 6 s覺ray覺 ise bilemem çünkü ligin 14'üncü ve 15'inci s覺ras覺yla 6'nc覺 ve 7'nci s覺ras覺 aras覺nda -8 puanl覺k bir fark var. Maç kazanan an覺nda kendisini play-off yar覺覺nda bulabilir. 2-3 maç kaybeden de kendisini düme potas覺nda görebilir. Onun için bu ligde her zaman her ey olabilir." 

"BAAKEH襤R'襤N BAARISI TESADÜF DE襤L"

Kartal, Süper Lig'de liderlik koltuunda oturan Medipol Baakehir hakk覺nda ise öyle konutu:

"Baakehir'i çok baar覺l覺 buluyorum. Sistem tak覺m覺. Abdullah Avc覺, bir proje tak覺m覺nda ve 7-8 y覺ld覺r orada. Herhangi bir ekonomik s覺k覺nt覺lar覺 yok. Doru planlama ve yap覺lanmayla bugünlere geldiler. Bunlar tesadüf deil. Türkiye'de her kulübe böyle hogörülü bak覺lsa, zaman ve imkan tan覺nsa da bu tak覺mlar覺 çoaltabilsek." 

"CENK'襤N SORUMLULUU DAHA DA ARTTI"

Cenk Tosun'un Everton'a transferi ve Arda Turan'覺n isminin Medipol Baakehir ile an覺lmas覺 üzerine 襤smail Kartal, "Cenk Tosun kendisini çok gelitirdi. Bu konuda enol Güne'i de tebrik etmek laz覺m. Cenk'e büyük bir katk覺 salad覺. Cenk Tosun'un 襤ngiltere'ye gitmesi, Türk futbolu ad覺na güzel bir ey. Beikta'a ekonomik anlamda kazand覺rd覺覺 da çok güzel. Türk futbolcular覺n önünü açmas覺 aç覺s覺ndan önemli. 襤ngiliz tak覺mlar覺n覺n, Türk tak覺mlar覺na ve Türk futbolculara bak覺 aç覺s覺 deiecek. Bundan sonra Cenk Tosun'un sorumluluu daha da art覺yor. Oynayaca覺 futbol, ataca覺 goller Avrupa kulüplerinin Türk futbolcuna ve kulüplere bak覺 aç覺s覺n覺 deitirecek. Cenk Tosun'un art覺k böyle bir misyonunun da olduunu düünüyorum. Baakehir güçlü bir camia. Arda Turan'覺 kadrolar覺na katarak ampiyonluk yar覺覺nda daha emin ad覺mlarla giderek, kadro derinliini güçlendirerek ve bir marka deerini tak覺ma katarak sonuna kadar ampiyonluu b覺rakmayacaklar覺n覺n bir öngörüsüdür diye düünüyorum" aç覺klamas覺n覺 yapt覺.

Joachim Löw ile çal覺ma durumunun gündeme gelmesi üzerine aç覺klama yapan Kartal, "Löw benim arkada覺m, dostum. Y覺llar önce böyle bir ey konu olmutu. Onun menajeri arac覺l覺覺yla konutuk ve bana '襤ngilizceni biraz daha ilerlet' dedi. Gidip, çal覺aca覺z diye net bir durum yoktu. Sadece böyle bir ey olabilir mi diye sorduumda 'sen 襤ngilizceni ilerlet o zaman olabilir' demiti. Zaten üzerinden çok uzun süre geçti" eklinde konutu.  

"FAT襤H TER襤M'襤N GEL襤襤 襤VME KAZANDIRACAKTIR"

襤smail Kartal son olarak Aykut Kocaman, Tudor, Lucescu ve Fatih Terim hakk覺nda unlar覺 söyledi:

"Tudor'un gelii de gidii de s覺k覺nt覺l覺 oldu. Fatih Terim'in Galatasaray'a gelmesi bir ivme kazand覺racakt覺r. Heyecan ve sinerji yaratacakt覺r diye düünüyorum. Milli tak覺m konusuna çok fazla girmek istemiyorum. Sonuçta Lucescu'nun kendine göre bir marka deeri var. Türkiye Futbol Federasyonu onu milli tak覺m覺n ba覺na getirdi. Çok fazla yorum yapmak istemiyorum.  Aykut Kocaman, düzgün bir insan iyi bir ekibi var baar覺l覺 olaca覺na inan覺yorum." 

Öte yandan Robin Van Persie için çok fazla konumak istemeyen Kartal, "Her ey ortada zaten" dedi. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/58207-Ismail_Kartal_Gucumuz_biraz_daha_artacak.html