Haberin Yayřn Tarihi:
14/11/2017-11:06
AnkaraÔÇÖn─▒n 4 havuzlu tek il├žesi Yenimahalle

Yenimahalle Belediyesi taraf─▒ndan hizmete aç─▒lan Hac─▒ Sabanc─▒, Turgut Özakman, Bülent Ecevit yüzme havuzu ve sosyal tesislerinin yan─▒ s─▒ra ilçenin 4’üncü yar─▒ olimpik havuzu Bar─▒┼čtepe Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri ile Yenimahalle yüzme ┼čampiyonu olacak.

Her ya┼č grubundan vatanda┼člar─▒n Ankara’daki ilk tercihi olan Yenimahalle havuzlar─▒, 5 bine yak─▒n aktif üyesinin yan─▒ s─▒ra k─▒┼č aylar─▒nda da günlük bine yak─▒n ziyaretçiyi a─č─▒rl─▒yor.

Ayr─▒ca engelli bireylerin ya┼čamlar─▒n─▒ kolayla┼čt─▒rmak için engellilere uygun halde in┼ča edilen havuzlardan engellilerde yararlanabiliyor.

Yaz ve k─▒┼ča göre dizayn edilen Yenimahalle havuzlar─▒ hijyen konusunda da vatanda┼člardan tam not al─▒yor.

Yüzme kurslar─▒na yo─čun talep

Yenimahalle Belediyesi taraf─▒ndan aç─▒lan yüzme kurslar─▒na da talep oldukça yo─čun. Her ya┼č grubuna özel yüzme e─čitimi programlar─▒ düzenlenen Yenimahalle Belediyesi havuzlar─▒n─▒n, spor salonlar─▒ k─▒sm─▒ da fit olmak isteyenleri bekliyor.

Tüm Ankara’dan ziyaretçi geliyor

Yenimahalle Belediye Ba┼čkan─▒ Fethi Ya┼čar, “Göreve geldi─čimiz günden bu yana ilçemiz s─▒n─▒rlar─▒nda vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n sosyalle┼čmesi için sosyal donat─▒ alanlar─▒n─▒ her geçen gün artt─▒r─▒yoruz. ─░lçemiz s─▒n─▒rlar─▒nda 3 havuzumuz vatanda┼člar─▒m─▒za hizmet veriyor. Havuzlar─▒m─▒z─▒n dördüncüsünü de Bar─▒┼čtepe Bölgesi’nde h─▒zla yükseliyor. Birkaç aya kadar bu tesisimizi de hep beraber hizmete açaca─č─▒z” dedi.

Havuzlara talebin her geçen gün artt─▒─č─▒n─▒ ifade eden Ya┼čar, “Havuzlar─▒m─▒z hijyen konusunda alan─▒nda Ankara’da tek olma özelli─čini elinde bulunduruyor. Sadece Yenimahalleli vatanda┼člar de─čil tüm Ankara’dan vatanda┼člar─▒m─▒z havuzlar─▒m─▒z─▒ tercih ediyor” ┼čeklinde konu┼čtu.

Türkiye’de ço─ču ilde bile olmayan dev tesisleri ilçe belediyesi olarak yapman─▒n ve Yenimahalllilere kazand─▒rman─▒n onurunu ya┼čad─▒─č─▒n─▒ da sözlerine ekleyen Ba┼čkan Ya┼čar “ Vatanda┼č─▒n kaynaklar─▒n─▒ yine onlar─▒n yarar─▒na kullan─▒yoruz. ─░lçe sakinlerimize dokunmayacak hiçbir projeye imza atmad─▒k, atmayaca─č─▒z” diye konu┼čtu.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/57352-AnkaraÔÇÖnin_4_havuzlu_tek_ilcesi_Yenimahalle.html