Haberin Yayn Tarihi:
14/11/2017-09:17
Masa Tenisinde Ankarag羹c羹 羹st羹nl羹羹

2017-2018 sezonu Masa Tenisi Türkiye Süper Ligi ve Türkiye 2.Ligi kar覺lamalar覺 2.etap maçlar覺 襤stanbul Bayrampaa Spor Kompleksinde oynand覺. 襤ki gün süren 襤stanbul etab覺nda, erkeklerde ve bayanlarda toplam 64 tak覺m ve 368 sporcunun mücadele etti.
Süper lig erkeklerde Beikta ve Fenerbahçe, Süper lig bayanlarda Fenerbahçe ve Bursa Büyükehir, 2.erkeklerde Bu Piliç ve Kon-Tek, 2.Lig bayanlarda ise Kocasinan Belediye (B), Kon-Tek ve MKE Ankaragücü tak覺mlar覺 ilk s覺rada yer ald覺lar.
Süper Lig’de Beikta ve Fenerbahçe zirvede
Erkekler Süper Lig’de iki ezeli rakip Beikta ve Fenerbahçe, 2.etap maçlar覺n覺 da kay覺ps覺z geçerek 8 maçta 8 galibiyete ulat覺lar.
襤stanbul etab覺nda Beikta, Sarkuysan, Koz Wos ve Bursaspor’u ayn覺 sonuçla 4-0, 襤stanbul Büyükehir’i 4-1, Fenerbahçe ise Bursaspor ve ahinbey Belediyeyi ayn覺 sonuçla 4-1, Yalova Belediyesi’ni 4-0, Düzce Divapan’覺 ise 4-3 malup etti.
Erkekler Süper Ligi’nin iki yenilgisiz ekibi Beikta ve Fenerbahçe 襤zmir’de yap覺lacak olan 3.etap maçlar覺nda 10 Aral覺k 2017 günü kar覺 kar覺ya gelecekler.
Bayanlar Süper Ligi’nde ise Fenerbahçe ve Bursa Büyükehir, 2.etab覺 da kay覺ps覺z geçerek ilk s覺radaki yerlerini korudular.
Süper Lig’de ilk devre 3-4 ubat 2017 tarihlerinde Gaziantep’de yap覺lacak olan 4.etap maçlar覺yla tamamlanacak.
襤lk devrenin tamamlanmas覺n覺n ard覺ndan 16 tak覺ml覺 Süper Lig’de erkeklerde ve bayanlarda ilk 8 tak覺m Play-off Grubunda, ilk sekize giremeyen tak覺mlar ise Klasman Grubunda mücadelelerini sürdürecekler.
2.Lig’de büyük çekime
Büyük çekimenin yaand覺覺 2.Lig’de zirve yar覺覺 襤stanbul etab覺yla devam etti. Türkiye 2.Liginde iki gün süren maçlar覺n ard覺ndan Erkeklerde Bu Piliçspor ve Kon-Tek 10 maçta 10 galibiyetle liderliklerini sürdürdüler. 10 maçta 8 galibiyet elde eden Çankaya Üniversitesi üçüncü durumda bulunuyor. Bayanlarda ise Kocasinan Belediye (B), MKE Ankaragücü ve Kon-Tek birer malubiyetle ilk s覺rada yer al覺yorlar. Türkiye 2.liginde 3.etap maçlar覺 23-24 Aral覺k 2017 tarihlerinde Ankara’da yap覺lacak.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/57350-Masa_Tenisinde_Ankaragucu_ustunlugu.html