Haberin Yayn Tarihi:
13/11/2017-15:44
ld羹kten sonra Divan Kurulu 羹yeliine getirildi!

Gençlerbirlii Kulübü’nün 2015’te yap覺lan Olaan Genel Kurulu’nda Divan Kurulu üyeliine seçilen eski bakanlardan Osman efik 襤nan’覺n olu Prof. Dr. Faik Yüksel 襤nan, hayat覺n覺 kaybetmesine ramen, 2017 y覺l覺nda tekrar seçilerek yeniden kurulda yer ald覺.

Bilkent Üniversitesi 襤ktisadi, 襤dari ve Sosyal Bilimler Fakültesi eski öretim üyesi Faik Yüksel 襤nan, bakent kulübünün 10 May覺s 2015’te yapt覺覺 ve Onursal Bakan 襤lhan Cavcav’覺n 19. kez seçildii Olaan Genel Kurul’da Divan Kurulu üyeliine getirildi.

Uluslararas覺 ilikiler alan覺ndaki çal覺malar覺yla tan覺nan 襤nan, üye seçilmesinden k覺sa süre sonra 22 Haziran Pazartesi günü hayat覺n覺 kaybetti.

Gençlerbirlii Kulübü, 23 Haziran Sal覺 günü “Vefat ve Basal覺覺” bal覺覺yla Divan Kurulu üyesi 襤nan’覺n hayat覺n覺 kaybetmesinden duyulan üzüntünün ifade edildii bir mesaj yay覺mlad覺.

Faik Yüksel 襤nan’覺n cenazesi, 24 Haziran Çaramba günü öle vakti k覺l覺nan cenaze namaz覺n覺n ard覺ndan Kocatepe Camisi’nden kald覺r覺larak Cebeci Asri Mezarl覺覺’na defnedildi.

– Ölüm, yedek üyelie düürdü

襤nan’覺n ad覺, hayat覺n覺 kaybettikten yakla覺k 2 y覺l sonra Divan Kurulu yedek üyeleri aras覺nda yer ald覺.

K覺rm覺z覺-siyahl覺 kulüp, 襤lhan Cavcav’覺n 22 Ocak 2017’de hayat覺n覺 kaybetmesi nedeniyle 17 ubat 2017’de Olaanüstü Genel Kurul yapt覺.

Faik Yüksel 襤nan’覺n ismi, bakanl覺a Murat Cavcav’覺n seçildii olaanüstü genel kurulda, Divan Kurulu yedekler listesinde yer ald覺. 襤nan’覺n ismi, Gençlerbirlii’nin 17 ubat 2017’de yap覺lan genel kurulunda, hayat覺n覺 kaybetmesinden (23 Haziran 2015) yakla覺k iki y覺l sonra, Divan Kurulu yedek üyeler aras覺na yaz覺ld覺.

– engel: “Kimse fark edemedi”

襤lhan Cavcav’dan önce Gençlerbirlii Kulübü’nün bakanl覺覺n覺 da yapan 92 ya覺ndaki Divan Kurulu Bakan覺 Hasan engel, Faik Yüksel 襤nan’覺n isminin listede yer ald覺覺n覺 fark edemediklerini söyledi.

“Allah rahmet eylesin vefat覺ndan sonra onu da listeye koymular.” diyen engel, “Seçilecek listeye koymular, yedek olarak seçildi. Genel kurulu, 襤nan’覺n vefat覺ndan sonra yapt覺k. Listeyi görmedik, maalesef kimse de fark edemedi. Listede, san覺r覺m hala yedek üyemiz olarak görünüyor.” ifadelerini kulland覺.

Yüksel 襤nan’dan övgüyle bahseden engel, “Sözü sohbeti dürüstlüü ile tan覺nm覺 bir adam. Nur içinde yats覺n, çok önemli bir insand覺. Beynelmilel bir hocayd覺.” eklinde konutu.

– “Azrail korkusunu da yendik”

Hasan engel, Divan Kurulu’nda hayat覺n覺 kaybeden asil üyelerin yerlerinin, yedeklerin ”Azrail” korkusu nedeniyle doldurulamad覺覺na ilikin haberi hat覺rlatarak “O zaman en az 25 y覺ll覺k üyeler divana seçilebiliyordu.” dedi.

Divan Kurulu’nun çok say覺da üyesinin k覺sa zamanda hayat覺n覺 kaybettii dönemde yedek üyeleri asil yapmakta zorland覺klar覺n覺 dile getiren engel, unlar覺 söyledi:

“(Gençlerbirlii Divan覺’nda Azrail korkusu) Haberden önce 5-6 arkada覺m覺z覺 kaybetmitik. ‘Divan’da Azrail dola覺yor’ diyorlard覺 ve asil üyelie geçmek istemiyorlard覺. Ya覺m hepsinden büyük, bir gün onlara ‘Ne korkuyorsunuz, s覺rada ben var覺m’ demitim ama öyle olmad覺. Sonras覺nda 8-10 kii daha kaybettik. 襤lk divan kurulundaki 20 kiiden neredeyse 3 kii kald覺k.”

engel, üst üste vefatlar覺n yaand覺覺 Divan Kurulu’nun toplant覺lar覺n yap覺ld覺覺 salondaki saatin bozulmas覺na ilikin de “O gün bu salondaki saat de durmu. Belki imdi o nedenle kald覺rm覺lard覺r. 襤lginç denk gelmi. Üye seçilme ya覺n覺 indirdik. Ya ortalamas覺n覺 düürdük. Azrail korkusunu da yendik.” esprisini yapt覺.

 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/57345-Oldukten_sonra_Divan_Kurulu_uyeligine_getirildi.html