Haberin Yayn Tarihi:
12/10/2017-19:54
Ankarag羹c羹 ma癟覺 繹ncesi Boluspor'da kaleci krizi

Boluspor, TFF 1’inci ligin 8’inci haftas覺nda deplasmanda oynayaca覺 MKE Ankaragücü maç覺n覺n haz覺rl覺klar覺n覺 kendi tesislerinde sürdürüyor. K覺rm覺z覺 beyazl覺larda sakat ve cezal覺 oyuncu bulunmuyor. K覺rm覺z覺 beyazl覺lar覺n teknik direktörü Fuat Çapa, yap覺lan antrenman öncesinde aç覺klamalarda bulundu.

Teknik direktör Çapa; “Bu ara her anlamda iyi geldi. Sakat olan oyuncular覺m覺z tamamen tak覺m antrenmanlar覺na kat覺ld覺. Onlar覺n baz覺lar覺n覺n biraz daha zamana ihtiyac覺 var. 90 dakika oynayabilmek için. Sakatl覺ktan dönen arkadalar覺m覺z覺n yine ayn覺 ekilde. Biraz daha fazla zamana ihtiyac覺 var. Bundan sonraki süreçte ümit edelim, çok fazla sakatl覺k yaamayal覺m” dedi.

“BU ARA HER ANLAMDA 襤Y襤 GELD襤”

Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, Milli tak覺m aras覺n覺n tak覺ma olumlu yans覺d覺覺n覺 ifade ederek; “Ligin ilk yar覺s覺n覺 bu kar覺lamayla birlikte ulam覺 oluyoruz. Bugüne kadar oynam覺 olduumuz kar覺lamalarda art覺k baz覺 sebep göstereceimiz unsurlar vard覺. Bunlardan ilk günden itibaren tak覺ma kat覺lmayan oyuncular覺m覺z vard覺, transferlerimizin aral覺kl覺 gelmesi ondan sonraki süreçte sakat olan oyuncular覺m覺z覺n ve haz覺r olmayan oyuncular覺m覺z覺n say覺s覺 fazlayd覺. Transferin son günü aram覺za 2–3 tane arkada覺m覺z kat覺ld覺. Onda sonraki süreçte aral覺klarla kat覺lan arkadalar覺m覺z oldu. Bu oyuncular覺n tak覺m seviyesini yakalamas覺 beklediimizden uzun sürdü. Buna ilaveten de yaam覺 olduumuz sakatl覺klar var. Bu ara her anlamda iyi geldi. Sakat olan oyuncular覺m覺z tamamen tak覺m antrenmanlar覺na kat覺ld覺. Onlar覺n baz覺lar覺n覺n biraz daha zamana ihtiyac覺 var. 90 dakika oynayabilmek için. Sakatl覺ktan dönen arkadalar覺m覺z覺n yine ayn覺 ekilde. Biraz daha fazla zamana ihtiyac覺 var. Bundan sonraki süreçte ümit edelim, çok fazla sakatl覺k yaamayal覺m. Sakatl覺ktan dönen arkadalar覺m覺z覺 da bir ekilde tak覺ma adapte edip, 90 dakika katk覺 salamalar覺 için gayret göstereceiz” dedi.  

“TÜRK FUTBOLU OLARAK ÇOK ÇALKANTILI B襤R DÖNEM YAIYORUZ HER ANLAMDA”

Türk futbolunun son dönemde çalkant覺l覺 bir dönemden geçtiinin alt覺n覺 çizen Çapa; “Art覺k 8’inci haftaya giriyoruz. 襤lk devrenin yar覺s覺na ulam覺 oluyoruz. Bundan sonraki süreçte al覺nan her puan覺n deeri, çok iyi bir ekilde ortaya ç覺kacak. Art覺k tak覺m kaliteleri, deerleri ve oyun felsefeleri de bundan sonraki süreçte daha iyi bir ekilde oturmu olacak. Çünkü Türkiye’de maalesef ne sistemine göre oyuncu transfer edebiliyorsun nede oyuncuya göre sistem yapabiliyorsun. Bu büyük bir handikap. Bu kadar çok sirkülasyonun olduu alanda ne sistem belirleyip oyuncu alabiliyorsun nede gelen oyunculara göre. Çünkü hepsi ayn覺 gün gelmedii için, farkl覺 günlerde geldikleri için bir sistem belirleyebiliyorsunuz. Bu da 7–8–9 hafta tak覺m覺n oturmas覺na neden oluyor. Bu süreçte de ligimizin 7’inci haftas覺nday覺z. 6 tane meslekta覺m覺z覺n görevine son veriliyor. Türk futbolu olarak çok çalkant覺l覺 bir dönem ya覺yoruz her anlamda. Belki baz覺 eylerin dibe vurmas覺, herkesin bilmi olduu sorunu harekete geçirmek için zaman olmu olur. Çünkü Türk futbolundaki sorunu herkes biliyor. Sokaktaki insanda biliyor, futbolseverde biliyor. Maalesef yap覺lan tespitleri uygulamakta al覺nan 1–2 hatal覺k süreçteki iyi sonuç tamamen o tespitleri geride b覺rak覺p, eski hamam eski tas misali devam ediyor. Bu da Türk futbolu ve tak覺mlar覺m覺za her anlamda zarar veriyor. Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda. Bunu gidermemiz gerekiyor. Bunlar覺 giderdiimiz zaman art覺k kar覺lama konumak daha doru olacak” eklinde konutu.

“H襤ÇB襤R BABA EVLADINI D襤ER襤NDEN AYIRMAZ”

Bir bas覺n mensubunun son haz覺rl覺k maç覺nda kaleyi Erturul Tak覺ran'覺n korumas覺 ve MKE Ankaragücü maç覺nda Erturul’u kalede görürmüyüz? sorusuna Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa u yan覺t覺 verdi: “Oynam覺 olduumuz her kar覺lamada bize gelen referanslar var. O konuda da sonuçta biz bir ekibiz. Ekipte bu konuyla ilgili olan, burayla ilgili yetkili olan arkada覺m覺z var. Onun düünceleri ve görüleri de bizim için çok önemli. Onu da dinleyeceiz. Önümüzde 4–5 günlük bir süreç var ona da bakaca覺z. Erturul sizinde söylediiniz gibi gayet iyi oynad覺. Ama Gökhan’覺n da kötü oynad覺覺 maç覺 siz söyleyin. Buradaki oyuncular覺n hepsi bizim oyuncumuz. Hiçbir baba evlad覺n覺 dierinden ay覺rmaz. Her ne kadar evlatlar zaman zaman ay覺rd覺覺n覺 veya ayr覺m yapt覺覺n覺 söylese de, anne-baba için her evlat ayn覺 deerde ve ayn覺 sevgiyle bak覺l覺r. O aç覺dan biz her oyuncumuza ayn覺 sevgiyle, ayn覺 efkatle bak覺yoruz.” 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/56807-Ankaragucu_maci_oncesi_Bolusporda_kaleci_krizi.html