Haberin Yayn Tarihi:
20/04/2017-11:05
Sefer Kan覺temiz: A tak覺mda uzun y覺llar oynamak en b羹y羹k hedefim

Gençlerbirlii U21 tak覺m覺n覺n 1997 doumlu genç oyuncusu Sefer Kan覺temiz, kulüp web sitesi için gerçekletirilen röportajda sorular覺 yan覺tlad覺.

Çorum’da doan ve futbola burada balayan Sefer, balang覺ç hikayesini u ekilde anlatt覺:

“Çorum’da dodum. Orada okul bahçesinde, sokak aralar覺nda futbol oynayarak balad覺m. 6 sene Osmanc覺k’ta oynad覺m amatör olarak. 3 sene önce Hacettepe’ye geldim. Buraya seçmelere gelmitim. Hocalar覺m覺z beendi ve bu kulübe dahil ettiler. Hacettepe’de yar覺m sezon oynad覺m ve daha sonra Gençlerbirlii’ne geçtim.

襤lk olarak Tanser Hoca ile çal覺t覺m. Ard覺ndan Ayk覺n Hoca, Avni Hoca ve Veyis Hoca ile çal覺t覺m. Her hocan覺n üzerimde büyük emei var. Her biri bize ayr覺 bir vizyon katt覺. Birbirinden ay覺rt edemeyeceim hocalar覺m hepsi. Onlar覺n örettiklerini , harfiyen yerine getirmeye çal覺覺yorum.

Ben buraya farkl覺 bir ehirden geldim. Buraya kadar gelmem de en büyük destei ailemden gördüm. Bana her aamada destek oldular. 襤nallah onlar覺n desteiyle daha iyi yerlere de gelirim.”

 

Gençlerbirlii altyap覺s覺n覺n , kendilerine çok ey katt覺覺n覺 söyleyen genç oyuncu, dier kulüplerle k覺yas edilmeyecek imkanlara sahip olduklar覺n覺 söylüyor. Gençlerbirlii altyap覺s覺n覺n yetitiriciliinin kendilerine büyük bir motivasyon katt覺覺n覺 söyleyen Sefer unlar覺 aktard覺:

“Gençlerbirlii dier kulüplere göre çok farkl覺. Buradaki imkanlar çok iyi.Futbol oynamam覺z için her ortam haz覺rlanm覺. Futbol haricinde baka bir eyi de düünmüyoruz.

襤rfan Can Aabey, Ahmet Aabey gibi milli tak覺ma kadar ç覺km覺 isimler bu altyap覺dan ç覺kt覺lar. Onlar覺n bizim yolumuzdan geçerek A tak覺ma ç覺kmas覺, milli tak覺ma gitmesi bizi motive ediyor. Ama bizim için en önemli eyin geliim olduunu düünüyorum. Kendimizi sürekli gelitirmemiz gerekiyor. Hocalar覺m覺z da bu yönde telkinlerde bulunuyor. Eer kendinizi sürekli gelitirmezseniz futbolda bir yere varamazs覺n覺z.”

A tak覺m ile U21 tak覺m覺n s覺k s覺k antrenman maç覺nda kar覺 kar覺ya gelmesinin , iki tka覺m覺n kaynamas覺 ve genç futbolcular覺n kendisini gelitirmesi aç覺s覺ndan önemine deinen Sefer, A tak覺mdaki oyuncular覺n altyap覺 oyuncular覺yla ilgili olmas覺n覺n kendilerini mutlu ettiini söyledi: 

“Ümit Hoca geldikten sonar sürekli A tak覺mla antrenman maç覺 yap覺yoruz. Onlarla sürekli iç içeyiz. Onlarla maç yapmak bizi hep olumlu yönde etkiliyor. Hem maç an覺nda saha içinde hem de sonras覺nda abilerimiz sürekli bizle konuup, bizi uyar覺yor, yönlendiriyor. Bizimle ilgilenip, her ihtiyac覺m覺z覺 kar覺lamaya çal覺覺yorlar. Orhan Abi, Serdar Abi ya da dier abilerimiz her zaman yan覺m覺zda. Onlarla iç içe olmak ekstra bir motivasyon sal覺yor.”

Hedefleri ve idol olarak gördüü isime de deinen Sefer; “Önce Hacettepe sonra A tak覺mda olmay覺 hedefliyorum. Gençlerbirlii’nde uzun y覺llar oynamak en büyük hedefim. Bana çok ey katan bu kulübe ben de A tak覺m formas覺yla hizmet ederek hocalar覺m覺n ve kulübümün emeklerinin kar覺l覺覺n覺 vermek istiyorum.

Luka Modric’i çok beeniyorum. 襤ki yönlü de oynamaya çal覺覺yorum. Ofansif gibi gözüksem de oyunun savunma bölümünde de yer almaya çal覺覺yorum. Luka Modric de bu ii dünya futbolunda en iyi yapan isimlerden. F覺rsat buldukça onu izlemeye çal覺覺yorum.”dedi.

Futbol haricinde kitap okuma al覺kanl覺覺 olduunu söyleyen Sefer , bo zamanlar覺n覺 da arkadalar覺 ve kitaplarla geçiriyor:

 

“Burada tesislerde kal覺yorum. Futbola odakl覺 bir ekilde ya覺yorum. Antrenmanlardan sonra dinlenmeyi tercih ediyorum. Zaman zaman arkadalarla d覺ar覺da yemek yiyoruz, birlikte zaman geçiriyoruz. Onun haricinde kitap okumay覺 seviyorum, güncel dergileri takip ediyorum. Tesislerde de zaman覺m覺 bu ekilde geçiriyorum.”

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/54357-Sefer_Kanitemiz_A_takimda_uzun_yillar_oynamak_en_buyuk_hedefim_.html