Haberin Yayn Tarihi:
31/03/2017-12:53
Sincan'a sava u癟a覺 kondu

 

Kent merkezine yerletirilen kara trenin ard覺ndan, Demokrasi Park覺’na da bir sava uça覺 yerletirildi. Demokrasi Park覺’na yerletirilen F4 Sava uça覺 vatandalardan büyük ilgi görüyor. Uçakla fotoraf çekmek isteyen vatandalar Demokrasi Park覺’na ak覺n ediyor. Sincan Belediye Bakan覺 Doç. Dr. Mustafa Tuna “Vatandalar覺m覺za ve özellikle de çocuklara havac覺l覺k sevgisini a覺lamay覺 hedefliyoruz” dedi.

 

Sincan’a yeni bir çehre kazand覺rmak için birçok uygulamay覺 hayata geçiren Sincan Belediyesi, çal覺malar覺na devam ediyor. Daha önce 襤stasyon Park覺’na Manisa’n覺n Alaehir 襤lçesi’nden t覺rlarla getirilen 1941 Churchill model kara tren yerletirmiti. Sincanl覺lar覺n beenisini kazanan Kara Trenin ard覺ndan Sincan Belediyesi imdi de de ehre yeni bir simge kazand覺rd覺. Bahar覺n gelmesiyle beraber Sincanl覺lar覺n rabet ettii Demokrasi Park覺’na 50 y覺l hizmetinin ard覺ndan emekliye ayr覺lan bir F4 sava uça覺 yerletirildi. Eskiehir 1.Hava 襤kmal Bak覺m Merkezi Komutanl覺覺’ndan getirtilen uçak park覺 daha ilgi çekici hale getirmesiyle beraber özellikle de çocuklara havac覺l覺k sevgisini a覺lamay覺 hedefliyor.

 

FOTORAF SEVERLER襤N YEN襤 MEKÂNI

 

Vatanda覺n dinlenecei ve iyi vakit geçirecei bir yaam alan覺 olarak haz覺rlanan Demokrasi Park覺 içinde bulunan F4 sava uça覺 ile kent etkileyici bir görünüm kazan覺yor. Eskiehir’den getirilen uçak dev vinçler yard覺m覺yla parka yerletirilerek Sincanl覺lar覺n beenisine sunuldu. Özel bir ekip taraf覺ndan Eskiehir’de sökülerek Sincan’da tekrar montaj覺 gerçekletirilen F4 Sava uça覺 50 y覺ll覺k görev süresi boyunca birçok baar覺ya imza att覺. Özellikle terörle mücadelede önemli görevler üstlenen sava uça覺 vatandalardan büyük ilgi gördü. Uçakla beraber fotoraf çektirmek isteyenler Demokrasi Park覺na geliyor.

 

AMAÇ HAVACILIA KARI SEVG襤 AILAMAK

 

Göreve geldii günden beri Sincan’覺 bir cazibe merkezi haline dönütürmek yolunda önemli ad覺mlar atan Sincan Belediye Bakan覺 Doç. Dr. Mustafa Tuna vatandalarda havac覺l覺a kar覺 fark覺ndal覺k oluturma hedefi ta覺d覺klar覺n覺 söyledi. Bakan Tuna “Demokrasi timsali haline gelen park覺m覺za imdi bir de simge kazand覺rd覺k. Yurt savunmam覺zda önemli görevler üstlenen F-4 sava uça覺 yakla覺k 3 y覺ld覺r emekliye ayr覺lm覺t覺. Eskiehir 1. Hava 襤kmal Bak覺m Merkezinden bu emekliye ayr覺lan uça覺 alarak Sincan’a getirdik. Böylece gençlerimize havac覺l覺a kar覺 bir sevgi a覺layaca覺z. Belki de vatansever bir gencimiz Demokrasi Park覺’nda gördüü uçak sayesinde pilot olmak isteyecek ve bu yolda ilerleyecektir. Bizler Sincan覺m覺z覺 güzelletirirken bunlar覺 da düünüyoruz. An覺t haline dönütürdüümüz sava uça覺m覺z Sincan覺m覺za hay覺rl覺 olsun” dedi. 

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/54063-Sincana_savas_ucagi_kondu_.html