Haberin Yayn Tarihi:
08/02/2017-22:55
Sincan Belediyesi'nden k羹lt羹r gezileri

 

Okul birincilerine en güzel hediye Sincan Belediyesinden geldi. 襤lkokul ve Ortaokul birincileri yüksek h覺zl覺 trenle Konya’ya götürüldü. Baar覺n覺n ödüllendirilmesi gerektiini söyleyen Sincan Belediye Bakan覺 Doç. Dr. Mustafa Tuna “ Geleceimizi ina eden çocuklar覺m覺z için hem kültürel deerlerimizi yerinde görecekleri hem de elenecekleri bir gezi düzenledik” dedi.

 

Halka hizmet noktas覺nda emin ad覺mlarla ilerleyen Sincan Belediyesi, çal覺malar覺na devam ediyor. Her sene yüzlerce örenciyi kültür gezilerinde buluturan Sincan Belediyesi bu sene de gezi heyecan覺 yaatt覺. Sincan’da ilkokul ve ortaokul birincileri aileleriyle beraber h覺zl覺 trenle Konya’ya götürüldü.

 

Örencileri baar覺ya tevik etmek amac覺yla gerçekletirilen gezide, okul birincileri ile birlikte baar覺lar覺nda büyük paya sahip olan aileleri de ödüllendirdi. Gezi program覺 kapsam覺nda örenci ve aileleri, Mevlana Müzesi, ems-i Tebrizi Camii ve Türbesi, Alâeddin Tepesi ve Alâeddin Camii, Tavus Baba Türbesi ve Karatay Medresesi’ni ziyaret etti. Baar覺lar覺n覺 ödülle perçinleyen örenciler tarihi ve kültürel deerleri görme f覺rsat覺 elde etti. Sevinçleri gözlerinden okunan örenciler, Sincan Belediye Bakan覺 Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teekkür etti. Konya’n覺n tarihine yolculuk yapma f覺rsat覺 yakalayan örenci ve aileleri geziden oldukça memnun ayr覺ld覺.


Gelecek nesillere kültürel deerlerin tan覺t覺lmas覺n覺n çok önemli olduunu belirten Sincan Belediye Bakan覺 Doç. Dr. Mustafa Tuna “Yar覺nlar覺m覺z覺n teminat覺 olan çocuklar覺m覺z için ülkemizin tarihi ve kültürel deerlerine sahip olan Konya ehrimize gezi düzenledik. Örencilerimiz bu geziyle hem medeniyetimizin kültürel deerlerini yerinde görüyor hem de gelecek döneme zinde ve motive bir ekilde bal覺yor. Gençlerimize milli ve manevi deerlerimizi tan覺tmak, sosyal belediyecilik anlay覺覺m覺z覺n bir gerei olarak devam edecektir” dedi.

Bu habere Su adresten ulaSabilirsiniz:
http://www.sporanki.com/haberi/53218-Sincan_Belediyesinden_kultur_gezileri.html